Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miert nem indult be a fogyas?...

Miert nem indult be a fogyas? Be fog egyaltalan?

Figyelt kérdés

Udv!

160 cm es 59 kg vagyok jelenleg (lany).

Tavaly ilyenkor 48 Kg voltam.

Elkezdtem egy ulo munkat es az miatt hiztam meg plusz elhanyagoltam at edzest.

Nem mondanam magam kovernek izom is van rajtam viszont azert latszik a felesleg.

Most a napi mozgasom h munka kozben 5 kg os dobozokat emelek 5-6 oraban plusz otthon sulyzos edzes taposogep. (5napja folyamatosan)

Ebben az 5 napban szinte csak levest ettem csak 1-2 falat szilardat es 2 liter viz.

1 kgt sem mozdult a merleg.

Mitol lehet ez?

Ugy tudom a lelki okok befolyasolhatjak az meg nagyon nincs rendben nalam:/

20L


2016. szept. 28. 08:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Meg hozza tennem hogy tavaly egy 10 napos lebojt kuraval (csak viz) kezdtem amivel le ment 5kg es csak utana kezdtem el az eletmodvaltast 100%ban csak egeszseges kajak es edzes futas de a kezdo lokeshez kellett a lebojt nemem. Ismet ezt kellene tennem?
2016. szept. 28. 08:11
 2/12 anonim ***** válasza:

összevissza írsz

48 voltál tavaly, elkezdtél edzeni, életmódot váltani aztán lettél 59, most 5 napja életmódváltás újratöltve???

taposógép felesleges fizikai munka után.

súlyzózz

2016. szept. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egy év alatt híztál 11 kg-ot. Az 33,18 napnonta 1 kg.

Miből hiszed, hogy 5 nap alatt lemegy 2-3 kiló? :)

2016. szept. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

Hehehe. :D Bocsi.


5 nap alatt nem mozdult a mérleg?? Szegény. :D

2016. szept. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Aha. Szóval meghíztál 1 év alatt, és most 5(!!!) teljes napja koplaltatod magad és még nincs változás.


Felejtsd el ezt a szutykot, amit most "életmód" néven emlegetsz, rakj össze egy korrekt, öt étkezésből álló napi menüt, megfelelő fehérje, zsír, rost és szénhidrát összetétellel. (Szálkásító étrend néven kismilliárd forrásból nézelődhetsz a neten.)


Aztán ezt tartsd be 3 hónapig, történjék bármi. Mellé csináld a súlyzós edzést, bár valami olyasmi jobb lenne, ami mondjuk emeli a pulzusszámod (mondjuk ez lehet súlyzós is, csak nem egyértelmű, mit csinálsz) és minimum 50 percet kéne egyhuzamban mozognod. (Szóval a taposol 10 percet meg emelgetsz még 20-at súlyokat, az nem jó.)


Így nem fog menni. Egészségesen legalábbis biztos nem. És ha nem az a cél, akkor mégis mi...?


Nincs rajtad olyan irdatlan sok felesleg, hogy most sürgős legyen a fogyás. Tessék lassan, megfontoltan csinálni. Én is 160 centi magas vagyok, és 62 kilóról indultam. Egy év alatt ment le 15 kiló. Hova siettem volna?

2016. szept. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Türelem.

Be fog, csak nem így. Egyél megfelelő ételt, kis adagokat, legyen benne ch, fehérje, zsír.

Sok víz, rost!

2016. szept. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Ilyenkor érdemes arra is gondolni, hogy talán progeszteronhiányod (ösztrogén-dominanciád) van. Ciklusproblémáid nincsenek?

Az az élet, amit most élsz, teljesen tönkre fog tenni.A taposás-súlyzózás a női szervezetnek nem ideális, főleg ha drasztikusan, hirtelen terheled a szervezeted. A koplalástól sem lehet fogyni.

Próbálj meg olyan életmódra váltani, ami boldoggá tesz és harmóniába hoz. A lelki problémákkal szembe kell nézni, ha rossz kapcsolat van, abból kilépni. Fogyókúrának pont elég eredményes lesz, ha megfogadod, hogy többé nem eszel semmi olyat, amiben finomított szénhidrát és mesterséges adalék van. (Ezzel a bolti kaják nagy része kiesik) Viszont felfedezhetsz új ízeket, elkészítheted magadnak az egészséges, tápláló ételeket. Nádcukrot és mézet szabad enni, csak finomított cukrot ne. (A legtöbb bolti kajában az van.)

Ha nem tudod élvezni a mindennapokat, a tested még jobban ellened fog fordulni, akármit csinálsz.

2016. szept. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5 nap az semmi, akár +1 kilót is mutathatna a mérleg s az is OK lenne. Nem hallottad még, hogy a testsúly sokat változik? Nem láthatod 5 nap után, hogy mi történt... De inkább normálisan egyél, váltsd egy olyan életmódra, amit tudsz tartani.
2016. szept. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Nádcukrot és mézet szabad enni, csak finomított cukrot ne."


A nádcukor lényegében pontosan ugyanaz, mint a répacukor, csak jobban hangzik.

Méz és méz közt pedig elég komoly különbség van, a legtöbb bolti mézet kapásból kukázhatjuk, mert megint csak pontosan ugyanaz a cukor van benne szirup formában. Amelyik valódi és minőségi méz, ott sem árt tudni, hogy a sok benne lévő hasznos anyag mellett a CH tartalmát - édes ízét - pofonegyszerű gyümölcs- és szőlőcukor keveréke adja.


Szóval igen, a méz klassz dolog, és mértékkel fogyasztva belefér még egy testsúlycsökkentő étrendbe is. Mértékkel viszont a répacukor és a nádcukor is, ahogy a gyümölcscukor és a szőlőcukor szintén.


A fogyást-hízást ugyanis nem fogja érdemben befolyásolni, hogy a fentiek közül melyiket esszük, a lényeg az összkalória (és a CH-bevitel) számolása.

2016. szept. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

9-es! A nádcukor és a répacukor kalóriaértéke valóban hasonló, de messze nem ugyanaz a kettő!

A nádból egy egyszerű eljárással ki lehet vonni a cukrot, így az egy egészséges, természetes anyag.

A cukorrépát viszont lúgozzák, savazással fehérítik, egy csomó vegyi anyagot eresztenek rá, mire átmegy azokon a folyamatokon, hogy fogyasztható lesz. Egy mesterséges, egészségtelen anyag, ami sokkal hirtelenebbül emeli meg a vércukrot, mint a természetes cukrok.

A méz 100%-ban természetes és egészséges anyag, ha nem nyúlnak bele. És Magyarországon azért elég komolyan ellenőrzik. Persze jobb termelőtől venni, az a biztos.


Az az ember, aki úgy dönt, többé nem fogyaszt finomított cukrot és mesterséges édesítőket, az garantáltan lefogy, hiszen ezzel kizárja az életéből a rendkívül káros és hizlaló üdítőket, bolti édességeket. De nem csak a fogyás a lényeg, hanem az, hogy sokkal egészségesebb lesz, és így könnyebben is tartja a formáját. Saját tapasztalat.

2016. szept. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!