Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudok lefogyni, ha...

Hogyan tudok lefogyni, ha senki se támogat? Részletes.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azért fordultam hozzátok segítségért, mert tehetetlennek és tapasztalatlannak érzem magam. Jelenleg 170cm vagyok és 63-64kg. Tavasszal egy betegség miatt lefogytam 52kg-ra, majd miután javult az állapotom, minden kilót visszahíztam. Azóta –bárhogy is próbálkozom- nem tudok fogyni. Elsősorban alakot szeretnék formálni. Problémás terület számomra a has, a comb, a fenék és a felkar. Mivel lokális zsírégetés sajnálatos módon nem létezik, ezért bárhonnan jól jön, ha lemegy a felesleg.

A táplálkozásom elég rendszertelen. Diák vagyok, a szüleimmel élek, nem túl jó anyagi körülmények között. Általában azt eszem, amit itthon találok. Ők eléggé hedonisták (legalábbis étkezés terén), rengeteg zsírt, tésztát, kenyeret stb…fogyasztanak. Ráadásul azt, hogy én törődni szeretnék az alakommal, egyszerűen hülyeségnek tartják, így már fel sem hozom a témát.

Iskolában általában egy szendvicset eszek, ebédre ami van, a vacsorát vagy elhagyom, vagy valami könnyű ételt választok. Folyadékot nagyon keveset fogyasztok, 0.5-1 litert maximum. Vizet vagy teát édesítőszerrel.

Sport terén nem igazán vagyok otthon, műtétek után most próbálok visszaszokni. Iskola miatt heti 5 testnevelés órám van, illetve heti 2x használatba szoktam venni az iskolai konditermet. Amikor tehetem, akkor dolgozom (iskola mellett nehézkes, heti 2-3 alkalom) árufeltöltőként, ami aktív munkának számít. Ilyenkor nyolc órán keresztül le sem ülök 

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudok egyszerűen változtatni? Bármit képes vagyok megtenni, nem vagyok lusta és motiválatlan. A célom, hogy a 18. születésnapomra elérjem, amit szeretnék, ami nyár elején lesz.



2016. okt. 16. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid nem támogatnak ebben, akkor neked kell előteremtened a szükséges feltételeket. Ez jó eséllyel akkor fog megvalósulni,ha lesz saját kereseted.
2016. okt. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elég, ha magadat támogatod. Magához a fogyáshoz nem kell sok, max. jóval nehezebb s egészségtelenebb, ha a körülményeid nem jók, de lefogyni le lehet. Nem mintha nagy gond lenne a súlyoddal.

A körülményeidnek köze nincs hozzá, hogy nem iszol rendesen (bár ha az ételeiddel elég vizet viszel be, akkor elég fél liter víz is, persze. de ez nem úgy tűnik, hogy teljesülne, bár ki tudja? lehet, hogy a vacsorai könnyű étel 2 kiló lédús zöldség, ez sokunknak nem elképzelhetetlen).

A fogyáshoz kalóriadeficit kell, ennyi.


Azt nem tudtam, hogy kenyeret és tésztát enni hedonizmus... De persze ki mit szeret.


Miért nem tudsz fogyni? Nyilván nem kerülsz deficitbe, de miért?

2016. okt. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
Hogy a bevitt kaja hogyan hasznosul a szervezetben, sajnos nem egy egyszerű képlet. Tévedés egyenlőségjelet tenni az evés és a hízás közé, azért ettől már előrébb tart a tudomány. A legnyilvánvalóbb a bél kondícióit vizsgálni, de hiába tudják már, hogy mennyi minden függ ettől, nem igazán vannak még erre vizsgálatok. Pl. nagyon fontos lenne tudni, hogy a bélflóra mennyire egészséges, mennyire ép, milyen baktériumokból áll. Na erre nincs igazán vizsgálat. Vagy hogy milyen ételekre érzékeny a szervezeted. Mert az, hogy valamire igen, egy halom lappangó tünetet okozhat - kideríthetetlen okú betegségeket, fejfájást, hízást, fogyást, gyulladásokat, bőrelváltozást stb. Az se mondható, hogy most már úton útfélen végeznek ételintolerancia vizsgálatot, de legalább ez már hozzáférhető, patikában lehet kapni teszteket, meg egyes önálló élelmiszerek (glutén, tej) már az állami egészségügyben is kivizsgáltathatók, de azért mégiscsak jobb, ha legalább a fő alapkajákat teszteled. (tej-tojás-glutén, húsfajták (disznó szokott sokszor kritikus lenni), hüvelyesek, diófélék, zöldségek stb.) Ilyen alapvető ismeretek nélkül ha csak valamilyen másoknak jól bevált fogyási "receptet" próbálsz követni, nem biztos, hogy egészséges a Te esetedben.
2016. okt. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az is segíthet, ha próbálnád a szüleidet is valamilyen módon rászoktatni az egészségesebb életmódra. A nők kicsit hiúbbak, így elsősorban anyukáddal próbálkozz. Próbáld meg rávenni, hogy mondjuk otthon közösen tornázzatok valami youtube videóra, vagy menjetek el együtt futni. Próbálj hatni rá, hogy mennyivel jobban fogja érezni magát a bőrében, stb. Ha a sportra szoktatás megvan, onnan egy apró lépés, hogy az étrendeteken is tudjatok változtatni. A másik az, hogy attól, hogy ők sok kenyeret, meg zsírt esznek, szerintem az lenne a minimum, hogy ha gyerekük legalább egészséges akar lenni, akkor neki megveszik a zöldségeket, gyümölcsöket.
2016. okt. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

kedves utolsó. Mostohaanyámmal és apukámmal, valamint öcsémmel élek. LEHETETLEN megváltoztatni őket, utálják az egészséges ételeket. Kirándulni elmenni? Apám akkor is fújtat, ha a sarki boltig meg kell mozdulnia. A 3 éves öcsémet is édességgel tömik, a fél hűtő azzal van tele.

2016. okt. 17. 13:36
 6/6 anonim ***** válasza:
És ha mondjuk együtt mennétek el vásárolni és egy-két egészségesebb kaját csempésznél be a kosárba? Ha ez nem megy, akkor nincs más megoldás, valami úton-módon saját zsebpénzre kell szert tenned és akkor abból azt veszel, amit akarsz. A saját sportodat meg tudod oldani ingyen is, remek videók vannak az interneten, nem kell hozzá semmi felszerelés.
2016. nov. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!