Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van tippetek efféle fogyókúrához?

Van tippetek efféle fogyókúrához?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, 53 kg (+,-).

a barátnőmmel kitaláltuk,hogy edzeni szeretnénk,de ő fogyózni is akar,én annyira nem.

reggelire zabkását készítek zabpehelyből

suliba pufasztott rizst eszek,max 2-3 szelet

mikor hazaérek,főtt étel,persze csak keveset.

vacsorára pedig vagy saláta joghurttal vagy valami ilyesmi.

az edzés úgy zajlik,hogy összeírtunk egy 30 napos edzéstervet,de az úgy érzem kevés nekem.

a következők vannak:

guggolás, felülés(kétféleképpen), plank, lábemelés, hasprés

combra,fenékre, és hasra szeretnénk edzeni,zaz kockahasat akarunk,valami gyors módszerrel.

edzőterembe nincs időnk járni,úgyhogy csak otthoni módszereket várunk,legfőképp kockahasra,az edzéstervvel és az étrenddel kapcsolatban!(lehet nem fogyőkúrás étrend is,csak beváljon)

nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!



2016. dec. 13. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Izomból menni fog le így rendesen... Az edzés elmélyíti az amúgyis bizonyára durva fehérjehiányt... Kevés főtt étel ebédre, ebben nem tudom, mennyi van, a többi ételedben szinte semmi... Pár deka gabona és saláta? Ez nem evés.


Mindenre kell edzeni.

2016. dec. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még valami. Ha nem akarsz fogyni, miért koplalós az étrended? Ha a zabkásád egykilós és tele van mindenféle tartalmassal, nem szóltam, de egyébként alig van étel a leírtakban.
2016. dec. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz fogyózni, ehetnél többet, tápanyagdúsabb ételeket is. Puffasztott rizs helyett gyümölcsöket, olajos magokat. Főtt ételből annyit, amennyivel jóllaksz. Vacsorára (ha nem etted magad dugig fehérjével az ebédnél) célszerű lenne valamilyen fehérjedúsabb étel a salátához, zöldségekhez.

A barátnődnek is azt ajánlom, egyen sok zöldséget és figyeljen oda a fehérjebevitelre, némi zsiradék sem árt. Nem árt az elején megnézni, mennyi kalóriát takar az étrendetek, legyen meg az ajánlott 1200 kalória, vagy akár több, attól függően, mennyi az alap kalóriaigénye. A kalóriacsökkentéssel jobb óvatosnak lenni, ne legyen belőle éhezés, koplalás. Neked pedig legyen meg a súlytartáshoz szükséges mennyiség, belekalkulálva az edzést is. Ha jó étrendet akartok kialakítani, első körben legyen meg a szükséges fehérje, zsiradék, utána jöhet a zöldség és gyümölcs, és ha még marad a keretből, a szénhidrátosabb ételek. Elég körülbelül kiszámolni pár napot, aztán ha már van rutinotok, elég megsaccolni, nem kell mindig mindent grammra kimérni.

2016. dec. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen!

Csak ha kockahasat szeretnenk akkor meg le kell mennie a hasamrol a zsirnak,kulonben nem lesz,nem?

2016. dec. 14. 15:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Már a te étrended is brutális, tápanyagszegény koplalás, bele se akarok gondolni, a barátnőd mit ehet.
2016. dec. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!