Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék fogyni?

Hogyan tudnék fogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Húsz éves lány vagyok, 180cm és 85kg. Szeretnék lefogyni, de eddig nem találtam meg a megfelelő módszert.

A napjaim általában rendszertelenek az egyetem és az ad hoc diákmunkák miatt. Van, hogy nagyon korán kelek, van hogy későn, de éjjel kettő előtt ritkán fekszem le, ha éjszaka dolgozom, akkor pedig csak reggel. A napjaim általában zsúfoltak, így étkezni sem rendszeresen szoktam. Van, hogy fél napig nem eszem semmit, de utána például nem zabálok, nem vagyok sokkal éhesebb, ha kajához jutok. Sajnos tudom magamról, hogy egészségtelenül eszem, ha nem otthon vagyok és nem tudok előre főzni magamnak, ilyenkor csak valami gyorskaját dobok be.

Elkezdtem sportolni, edzőterembe jártam három hétig (ezt is ugyanolyan rendszertelenül, amint épp időm engedte).

Semmit nem fogytam.


Most már sajnos nem engedhetem meg magamnak az edzőtermi bérletet. Kollégiumban lakom, ahol a torna nehezen megoldható.


Tudnátok ajánlani egy jó módszert? Kezdetnek az életritmusomon kéne változtatni, tudom, de az jelenleg nem kivitelezhető. Esetleg a kalóriaszámolás és a futás együtt segítene?


Köszi a segítséget!


2017. jan. 18. 04:34
 1/7 anonim ***** válasza:
A futás és a kalóriaszámlálás segítene, de abba is rendszert kéne vinni. Próbáld meg elhagyni a cukrot teljesen és a fehér lisztes dolgokat, cseréld le zöldségre és gyümölcsre őket, sok fehérje, sovány hús, túró, tojás. Menni fog, csak ne add fel.
2017. jan. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

A cukrot nem lehet teljesen elhagyni , ez meg senkinek nem sikerult.

Ha meg elcsábulsz , csalódni fogsz önmagadban es feladod.

Olyan modszer kell ami fenntarthato egy eleten at.

Barmit ehetsz, csak kis adagokat.

2017. jan. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tervezd meg, hogy mit fogsz enni a következő nap.

Vigyél otthonról, ha olyan helyen vagy, hogy nem tudsz normális kajához jutni.

Azért ha nem otthon eszünk, akkor sem feltétlenül csak rosszak közül lehet választani.

Biztosan van gondod a mennyiségekkel is.

Ha van rossz szokásod, nassolás, cukros italok, azt rögtön hagyd el. Persze néha lehet, csak nem minden nap, és ne sokat.

Kalória számlálás jó ötlet, legalább meglátod, hogy igazából mennyit eszel.

Futás is jó, mert könnyen megoldható, nem kell terembe menni, nem kell felszerelés.

2017. jan. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%

A cukrot el lehet hagyni úgy, hogy kizárólag természetes forrásból viszel be cukrot és ezalatt nem azt értem hogy napi 3 mézdinnyét megeszel vagy 5 zacskó mazsolát (amit amúgy is glükózszirup fürdőbe tesznek (cukorpác) aszalás előtt, hogy egyformán édes legyen még a legsavanyúbb éretlen szőlőszem is).


Első körben cukorról édesítősre váltasz, még üdítőkben is ha esetleg iylesmiket iszol, aztán kizársz midnent ami tészta!

Ha ez kevés lenne akkor csökkented az alvást napi max 6 órára.


Mivel az agy a legnagyobb szénhidrátfogyasztó a szervezetben így be fog indulni a súlycsökkenés, még kevés mozgással is.


De erre egy kis napi sporttal ha akarsz rásegíthetsz plusz szénhidrátmentes koffeinnel, pl zéró kalóriás energia italok, ha em birod alvás nélkül.


Ha még ez is kevés akkor megfejelheted délelőttönként fogyasztott enyhén ecetes citromos vízzel.

És a napi legutolsó étkezésed délután 4 kor- ra átállításával.



3 hónap alatt úgy lefogysz, hogy el sem hiszed majd!



Ja és a legfontosabb, ha fogamzásgátlót szedsz, azonnal hagyd abba, azzal nincs eredmény, mert a hormonrendszer nem tud átállni miatta "lebontóba".

2017. jan. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%

Futni ne kezdj el 15 fok alatt, mert az izületeidnek annyi.

15 fok alatti outdoor sport max a síelés lehet.

2017. jan. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, sokat segítettetek!


Ami még fontos lehet, hogy pajzsmirigy alulműködést diagnosztizáltak nálam, de mára az értékeim rendbejöttek, gyógyszert nem kell szednem már, csak kiegészítőket.

2017. jan. 18. 11:39
 7/7 anonim ***** válasza:
6: akkor nem ártana, ha beszélnél az orvosoddal, mielőtt bármibe belekezdesz.
2017. jan. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!