Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok írni vegetáriánus...

Tudnátok írni vegetáriánus fogyókúrás recepteket és ételeket? Mit javasoltok, mi a leghatékonyabb sport a fogyásra? (A futáshoz szerintem túl dagi vagyok)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a legtöbb ember szerint a vegetáriánusok csak "füvet" esznek, de szeretnék segítséget kérni. Nincs ötletem, olyat szeretnék amiben sok a fehérje.

Jó lenne reggeli, ebéd és vacsora ötlet is.

A normális válaszokat előre is köszönöm! :)

Ja és nem kérek olyan választ, hogy egyek húst, mert nem áll szándékomban.



2017. jan. 21. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


A fehérjekérdésre ezt tudnám válaszolni. :)

2017. jan. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2017. jan. 21. 21:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Örülök a kérdésednek, mivel én is vegetáriánus vagyok, és pont most kezdtem/kezdek fogyókúrába, és én is állandóan, mindenkitől azt hallgatom, hogy csirkemellet kell enni, mert csak úgy lehet fogyni. Hàt kösz, de nem, elhányom magam a csirkétől és bármilyen más hústól is. Na, már most, leírom én mit, hogyan tervezek enni diéta alatt, hàtha tudok segíteni neked. Testépítők, és társaik ne is olvassatok tovább... Én tejterméket és tojást is fogyasztó vega vagyok, nem tudom, te azokat eszed -e de írok ötleteket mindkét verzióra. Én így csinálom: tk kenyér maximum 2 szelet reggel, mozzarella light sajt, paradicsom, paprika vagy más zöldségek, esetleg avokádókrém, tojáskrem, kőrözött, csicseriborsókrém. Zabkása banánnal, kivivel, zabpehely, natúr joghurt stb. Ebédig mindig eszem valami gyümölcsöt, ez lehet alma, körte, narancs, mandarin stb. Ebéd ötletek: görög saláta, grillezett tofuval, barna rizs, grillezett sajt, friss saláta, tojásos rizs pàrolt zöldségekkel, tk tészta zöldséges, vagy gombás paradicsomos raguval, grill zöldsegek sajttal, mozzarellas paradicsom salata, túróval töltött gombafejek, zöldség pörköltek: gomba, bab, zöldbab, borsó. Vacsorára is lehetnek ugyanezek,de ott mar ertelemszerűen kevesebb ch, én akkor különfele salatakat szoktam főtt tojassal, mozzarellaval, esetleg sovany túró, de azt egyre kevésbé bírom. A fontos az itt is, hogy legyen elég cukormentes folyadék is, víz citrommal ízesítve, zöld tea stb. Ha tejet és tojàst sem eszel, akkor arra kell ügyelni elsosorban, hogy a kellő fehérje be legyen víve más forrasokbol. Bab gomba szója-de azzal módjával, nai szinten egy keves olajos mag stb. Szóval valtozatosan. Mi vegak , ott esunk legtobbszor tulzasba, hogý hús helyett krumplit, tesztat, kenyeret eszunk. Sok sikert, es ha van kedved, megoszthatjuk egymassal a tapasztalatokat privatba!:)

Ui. Bocs a hibakert, de a billentyuzetem rossz.

2017. jan. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3 köszi ez nekem is jól jött én is diétába akarok kezdeni. :)
2017. jan. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nézz szét vega blogokon, szinte mindent esznek a vegák, épp csak húst és állati zsírt nem, ez túl tág kör... Van rengeteg zöldségétel, gabona, tojásételek, sajtok és kismillió egyéb... Nem tudom, milyen típusú az étrenden, azon túl, hogy vega.

Fehérjeforrásnak a fehérjedúsabb tejtermékek, a tojás, a hüvelyesek és olajos magvak, valamelyest pedig egyes gabonák és egyes nem hüvelyes zöldségek is jók... Akinek nagyobb a kalóriaigénye, az akár még fehérjeszegény ételekből is összehozhatja, de rengeteg fehérjedús opció van.

Szerintem a napszak nem számít, bármikor ehetsz bármit, de persze ha neked valami étel reggel szimpatikus, akkor edd akkor. Pl. a rántotta vagy a zabkása sokaknak reggeli, de van, aki banános-rizslisztes vastagpalacsintát eszik. Elég sok opció van.

Egy könnyű ételnek megteszi egy kis sajttal dúsított saláta is, tartalmasabbnak jöhet pl. valami rakott zöldséges, sajtos, tojásos, tejfölös cucc, de persze rakott zöldségételt vegán stílusban is össze lehet hozni, csak úgy nehezebb fehérjedúsan tartani. Növényi napokon inkább borsófőzeléket ennék és olajos magvakat, szénhidrátos stílusban a gabona/hüvelyes párosítás a kedvencem, a gabona lehet millióféle, nekem nagy kedvencem pl. a köles. De a komplett állati fehérjékkel valamelyest könnyebb, bár bele lehet jönni a növényi étrendbe is.

A leveseket hasznosnak tartom fogyáskor meg különben is jók... Személy szerint zöldségleveseket eszem, nem a legszénhidrátosabb fajtából. Egy galuskás borsóleves fehérje szempontból sem rossz. Zöldségcurry, zöldségfasírtok (én kerülöm őket, mert túl sok zsírt adnak, de akinek belefér vagy kevés zsírral is ízlenek neki, annak jók lehetnek), nyersvegán zöldségételek, a variációk száma végtelen, s akkor még sütiket nem is ettünk.

2017. jan. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Tojást meg tejterméket eszek. (Így azért könnyebb)

Igazából azzal van mindig a gond, hogy nem eszek egész nap, utána estére bezabálok. Egész nap kéne eszegetni, de keveset. Meg mindig ülök, nem tudom hogy mit sportoljak, amíg kertesházban laktam, addig többet mozdultam ki, itthon is tornáztam. Aztán beköltöztem a városba és félek hogy a szomszédot zavarná az hogy tornázok. Nem tudom mennyire hallani át. Sétáljak sokat?

2017. jan. 22. 08:10
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom ez mennyire a stílusod, de é pl Rubint Rékára szoktam tornázni, igaz, kertes házban, de szerintem egy kis torna nem fogja zavarni a szomszédot, sógornőm is csiniálja, és ők is panelban laknak. Vagy ha ez nem, akkor menj egy uszodába, (írtad, hogy a futás nem jön szóba), és végső soron a sok gyaloglás is megteszi kezdetben, pl. apró trükköket be lehet vetni: 2 megállóval előbb szállok le, nem használok liftet stb.
2017. jan. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tudom ezért le leszek pontozva, de mióta vegetáriánusról vegan ra váltottal, nemes egyszerűséggel lefogytam 15%testzsír alá... minden nemű számolgatás nélkül.
2017. jan. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én felpontoztalak, utolsó, és elhiszem.:) engem is érdekel a vegán életmód is, és szoktam is vegán napokat tartani, de egyelőre még csak vega vagyok. Azt szeretném kérdezni, hogy miket eszel kb egy nap? Nem kötözködésből tényleg, hiszen engem is nagyon érdekel ez az életmód.
2017. jan. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

gyakorlatilag bármit amit megkívánok, de a banán, rizs, zabpehely, kb minden napomban ottvan...

tegnap pl volt 200gramm zab+banán össze trutymászolva, az megsütve sütinek,

6 banánból 200-200gramm eper-málna, spenót, smoothie

+ este nagyon megkívántam 2csomag gesztenyepüré

2017. jan. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!