Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne hízzak...

Mit csináljak, hogy ne hízzak vissza?

Figyelt kérdés
Rájöttem,hogy a cukortól rettenetesen hízom. Ezért egy hete már semmilyen cukros dolgot nem eszek és fogytam 1 kilót.De a mérleg viszont ugyanannyit mutat mint ezelőtt. Onnan gondoltam,hogy fogytam,hogy a régi pólóm már nem feszül rajtam.:D Enni ugyanúgy eszek mindent mint ezelőtt mozogni annyit mozgok hogy elmegyek suliba/városba gyalog vagy biciklivel. Viszont az utóbbi 2 napban korgó hassal feküdtem és napközben se ettem sokat és félek,hogy ez már "koplalásnak" számít. Aggódom amiatt,hogyha megint elkezdek enni rendesen akkor mégjobban meghízok. Egyébként mennyit fogyhatok le cukor nélküli diétával? Azt terveztem,hogy egy hónapig csinálom és ha beválik akkor mégtovább.Tanácsok,ötletek visszahízással kapcsolatban? 20/f 84kg
2017. jún. 14. 00:18
 1/3 anonim válasza:
Sugar Busters diéta - amit magyarul cukormegvonó módszernek fordíthatnánk - segítségével kiiktathatod étrendedből a hízásért és számos egészségügyi probléma kialakulásáért felelős cukrokat.A mozgással fel nem használt, feleslegesen bevitt cukrot pedig a szervezet zsír formájában raktározza el...a cukor megvonás jó hatással van ha fogyni akarsz. Ezt magamon is tapasztaltam. Rendszerezni kell azt, hogyan, mennyit és mikor eszel!reggel többet, délben kevesebbet és este egy piritost vagy egy vajas kenyeret és egy kis cukor néküli teát...ha jársz sétálni és biciklizni az is sokat segít...remélem segítettem...sok sikert!
2017. jún. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ceyla válasza:

Ez most komoly? Estére vajaskenyér???? Hát én biztos elgurulnék ha vajaskenyeret vacsiznék. :)

A liszt, különösen a finomliszt pont olyan veszélyes mint a cukor, főleg estére. "Összetett cukor, sok cukormolekulából összekapcsolódott, úgynevezett poliszacharid, melyet a táplálékkal főként a gabonafélékből, burgonyából veszünk föl."

Estére inkább fehérjét, zöldséget aminek alacsony a ch-ja, valami tejterméket.

Mindenesetre ha fogysz még a vajaskenyér verzióval is, egyenlőre hagyd így, de ha megáll a fogyás, lehet ennek a kiiktatása a következő lépés illetve cseréje teljes kiörlésűre.

A kérdésre kanyarodva: Az hogy kinél mi számít koplalásnak sajnos egyén függő. Személy szerint én nem fogyok ha nem vagyok éhes, de hallottam már legendát olyanról is aki fogyott úgy is.

Cukor nélküli diétával és ha más területen is csökkeneted a szénhidrát bevitelt, szinte akármennyit fogyhatsz. Persze alapvetően a bevitt kalória deficit számít, tehát hogy mennyit viszel be és mennyit égetsz el. A cukor abban segít, - mármint a nem fogyasztása - hogy a vércukorszinted ne ugráljon, mert az sok inzulint eredményez, a magas inzulinszint pedig zsírraktározást.

Ha vissza akarod majd vezetni a cukrot, akkor csak módjával, inkább délelőtt és kora délután kezd el fokozatosan, sémiképp se reggelnél és ne vacsorára és akkor jó esélye nem hízol vissza.

2017. jún. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egy hete csinálom ezt és már nem kívánok semmi édeset :) Napi 4 liter vizet megiszok meg van úgy,hogy többet is. Koplalnom meddig kéne,hogy a testem átálljon 'raktározóba'? Köszi az eddigi válaszokat!
2017. jún. 14. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!