Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A testtekercselés hatásos a...

A testtekercselés hatásos a narancsőr ellen?

Figyelt kérdés
Naponta futok most, és iszom 3 liter vizet. Testtekercselést is akarok, de nem tom hogy kell. Mennyi ideig legyek becsomagolva? Nem baj, ha akkor épp nem mozgok? Engem mozgás közben zavarna.
2010. jún. 6. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
ha a foliaval betekert cuccra gondolsz amit folia+mozgaskent kell kombinalni...nekem bevalt ...meg nem furodtem forro vizbe...csak amolyan langyos hideges strandi vizbe xd xd
2010. jún. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
narancsőr? ki őrzi a narancsot?xD
2010. jún. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Narancsbőr:)))))
2010. jún. 6. 21:13
 4/10 anonim ***** válasza:
igen az jó sokkal jobban fogysz de annak az a lényege, hogy mozgás közben legyen rajtad mert úgy a 10xesét izzadod mint alapból és igen az előttem író hideg/langyos vizes fürdő is csodákra képes mivel feszesíti a bőrt.. vagy a hideg meleg vizes váltás az talán még jobban.... vagy menj szaunába
2010. jún. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én cellulitmasszőr vagyok, és szerintem önmagában nem sokat ér. Fogyni biztos nem lehet tőle, mert ahogy itt írták, csak az izzadást növeli. Azaz csak folyadékot veszítesz vele, nem zsírt, és ettől a mérleg kevesebbet mutathat ugyan utána, de ez _nem_ fogyás. Sőt, lehet, hogy több a káros hatása, mint a hasznos, ugyanis a narancsbőr leküzdéséhez is, a futáshoz is sok folyadékra van szükséged, és egyébként ezektől eltekintve is.


A folyadékveszteség a narancsbőrt nem csökkenti. Talán annyi hatása lehet, hogy az izzadás révén méreganyagok távozhatnak, és ez lehet jó, ha fokozott folyadékbevitellel ellensúlyozod, de ilyen melegben, futás mellett a 3 l akár még kevés is lehet, ha ezt csinálod.


A narancsbőr elleni masszázs során használjuk a testtekercselést, de nem önmagában, hanem azért, hogy a testre felvitt hatóanyagok jobban felszívódjanak. Inkább relaxálás közben, betakarva, bár éppenséggel lehet menni a tekercseléssel mozogni is, de akkor is az az értelme, hogy alatta van a hatóanyag. Eleinte biztos zavar, aztán lehet, hogy megszokod. A hatás nagy részét a masszázs és a hatóanyag fejti ki, a fólia csak ráadás.


Milyen fázisban van a narancsbőröd? Látszik fekve is, vagy csak állva, vagy csak ha összefogod a bőrt? Dohányzol, kávézol? Hány éves vagy?

2010. jún. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolkozz logikusan!

Miért van narancsbőr? A zsírszövet egyenetlen alakja miatt, ami a nőkre jellemző vékony bőr miatt láthatóvá vállik.

Hogy kell eltűntetni? A zsírszövetet le kell bontani (szabad zsírsavakra) és a zsírsavakat elégetni (oxidálni), energiává, hővé alakítani.

Kívülről történő behatással tudsz egy belső élettani folyamatra (zsírsav oxidáció) hatást gyakorolni?

Ugye nem ?!


A barátnőm kozmetikus és régebben volt narancsbőre, most nincs. Soha semmit nem kent magára, nem tekerte be magát, pedig megtehette volna, hiszen másoknak csinálja....de valószínüleg tudja, mennyit ér (semmit). Így inkább sportolni kezdett és mára tökéletes az alakja.

(ehhez hozzá tartozik, hogy én meg személyi edző vagyok :-)))

2010. jún. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Kívülről történő behatással tudsz egy belső élettani folyamatra (zsírsav oxidáció) hatást gyakorolni?

Ugye nem ?!"


De. Például cellulitmasszázzsal. A dolog fizikai magyarázata, hogy az energiafajták átalakulhatnak egymásba. Például a fagyasztott étel is hamarabb felenged, ha mechanikai energia bevitelével feldarabolod. Satöbbi.

2010. jún. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

:-D

A zsír egy emberi szövet.

Ha fel akarod darabolni, az fájni fog :-)

A masszázs nem darabol fel semmilyen sejtet, ahhoz hogy eltűnjön el kell oxidálódnia.

Nincs mese! Tények vannak.

2010. jún. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, fájni fog. Jól látod. A cellulitmasszázs fájdalmas lehet.

Továbbá a férfiaknak ugyanakkora zsírcsomóik lehetnek, mégsincs közben narancsbőrük a kötőszövet eltérő állaga miatt. A nőknél is hat a narancsbőr ellen a kötőszövet feszesítése. Feszesebb zsír feletti kötőszövet + ugyanakkora zsírcsomók = kevesebb narancsbőr.

Továbbá a külső mechanikai energiák bevitelével (masszázs, köpölyözés) és külső kémiai energiákkal (krémek) javítani lehet a helyi vérkeringésen is, ami szintén fontos a narancsbőr eltüntetésében a méreganyagok elszállítása miatt.


Tehát tények vannak, ahogyan mondod, csak te egy kissé leegyszerűsítve/szelektálva látod őket.


Abban viszont egyetértünk, hogy a testtekercselés nem sokat fog érni, a mozgás, táplálkozás, életmód sokkal fontosabb. Erről szólt a kérdés.

2010. jún. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Feszesebb zsír feletti kötőszövet + ugyanakkora zsírcsomók = kevesebb narancsbőr"


Na igen, szép is lenne. Csakhogy a bőr (hámszövet) vastagságát ,-mint a szervezetben mindent, a hormonok befolyásolják. Vastagabb hámszövet kell? Tessék tesztoszteront szedni!

Testépítő nőknél (sajnos)nagyon jól látszik ennek hatása.

Vagy nézd meg a Brazil és egyéb déli típusú nők amúgy elég méretes fenekét, combját....nekik az éghajlati viszonyok és genetikai adottságok miatt vastagabb, durvább bőrük van. És így még a viszonylag nagy mennyiségű zsírszövet mellett is feszesnek, keménynek látszanak, a narancsbőr nem olyan gyakori, mint a fehéreknél.


A fájdalmat amúgy nem a masszázsra értettem, hanem a feldarabolásra, ami nyilvánvalóan lehetetlen, vagy ha mégis, akkor pl. szamurájkarddal :-)

A vérkeringést pedig hiába fokozod bármilyen módszerrel is, mert a zsírszövet attól nem fog eltűnni a semmibe.

A víztartalmát lehet időlegesen csökkenteni, de fizikailag a zsírsejt ott marad.

2010. jún. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!