Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Erősítő edzéssel vagy inkább...

Erősítő edzéssel vagy inkább kardióval lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Kb 3-4 hete járok (3x/4x) kondiba-nem használok túl nagy súlyokat-, de a súlyom azóta csak gyarapodott, es kajálni is kb ugyanúgy kajálok, mint előte (-szóval így elvileg fogynom kellett volna,nem?), kardiózás eddig heti 1x úszás volt. Kéne mégegy kardió nap esetleg? 75 kg/173cm vagyok, de azért formás 😃

A kajálással TÚLZOTTAN nem tudok és nem is szeretnék foglalkozni, volt már olyan, hogy foglalkoztam vele, de teljesen beleőrültem lelkileg, amit mégegyszer nem kívánok megpróbálni :(


21/L



2019. márc. 13. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Igen, kellene még 1 kardió nap esetleg, illetve az izom súlya nehezebb mint a zsíré. Szóval ne a kilókat nézd.
2019. márc. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Ja és az alakod 70%-ban a kaján múlik, most hogy ezt tudod, döntsd el szeretnél-e a diétával foglalkozni :D
2019. márc. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 SZücsöm ***** válasza:
45%
Inkább 90 az a 70.
2019. márc. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha sportolsz, az izmot fejleszt, annak meg súlya van, még jó, hogy gyarapodik, de arra azért jobban figyelhetnél, hogy mit eszel, és mennyi kell valójában. A sporthoz kell az energia, csak fogyókúra esetén inkább többet kéne elégetni, mint amennyit megeszel, hogy a tested felhalmozott zsírtartaléka mehessen lefelé, ezt meg érdemes lenne számolni.
2019. márc. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig fogyáshoz a kajáláson kell változtatni elsősorban. Nem kell semmi drasztikus, ami beleőrülsz. Én csak annyit tettem, hogy kicsit kisebb adagokat ettem, és elhagytam a napi napit. Ami nem azt jelenti, hogy soha többet édesség. Csak nem naponta.

Emellett konditerembe jártam. Vagy hát járok is, csak már nem akarok fogyni. 2 és fél hónap alatt 5 kiló ment le (ennyi volt a felesleg) úgy, hogy semmit nem szenvedtem, tök jól éreztem magam, sőt jobban, mint korábban.

2019. márc. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!

Na ja, a nasi... :D Nagyon édesszájú vagyok, de tudom, hogy túlélem nélküle, meg le is lehet róla szokni :)

De elmegyek majd pszichológushoz, amint megjön az ösztöndíjam, mert durván érzelmi evésben szenvedek, könnyen észrevettem magamon. (Volt, hogy depreszziótól 1,5 hónap alatt 8kg-t fogytam) És tényleg nem lesz úgy jobb, ha a testemmel kezdem, s csak aztán jön az elmém-fordítva kell:/

2019. márc. 13. 13:08
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
#2 Nem az alakja múlik 70%ban a kaján hanem a fogyás. Az alak az edzésen múlik, mivel azzal lehet izmot felszedni.
2019. márc. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Többet kellene kardióznod, igen. Egyébként én nem értek egyet ezzel a 70%-ban kaján múlik a fogyás dologgal. Én úgy fogytam le 15 kilót 3 hónap alatt (és azóta se híztam vissza, már 5 éve), hogy behoztam az életembe heti 3-5x 1 óra intenzív kardio edzést. Kaját meg szinte bármit ehetek, nem hízom azóta.
2019. márc. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Inkább 101 az a 90.
2019. márc. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!