Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Lehet hogy valami fogyasztósze...

Lehet hogy valami fogyasztószert szed?

Figyelt kérdés

Van egy kolléganőm, aki elmondása szerint fogyózik. Kalóriát számol, de csak úgy ímmel-ámmal. Mert a salátát meg a tojást beírja, de ha valaki megkínálja mondjuk egy csokival, azt már nem írja be. És egész nap csomó ilyen nassolása van. Csak pár cikk csoki, most egy kávé a büfében sok tejjel, egy kis chips stb.

És hihetetlen, de fogy. Nem is keveset, 3 hét alatt is látványos. Kérdeztem szed-e valamit, de tagadja. Szerintetek ilyen van?


máj. 11. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokadjára is, nem létezik fogyasztó csodaszer. Vagy kevesebbet eszik, amennyit lemozog, vagy kihányja. Vagy nagyon rossz esetben komoly emésztési problémái vannak. De ha szed is valamit, nagy eséllyel elhanyagolható hatása van.
máj. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én meg elsőkézből tudom, hogy létezik.

Ismerősöm kórházban dolgozik és csomó kolléganője íratta fel magának a cukorbetegeknek való injekciót, amitől fogytak.

máj. 11. 19:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az Ozempicről beszélsz. Na az sem egy csodaszer, ha többet eszik valaki, amennyit a szervezete felhasznál, akkor az Ozempic sem menti meg a hízástól.


Én cukorbetegség miatt használom, és amellett, hogy rendben tartja a cukromat, nagyon lecsökkenti az étvágyamat is. Semmi nassolást nem kívánok, még rendes ételt sem sokszor.


A leírás alapján a kollégád simán nassol, ami arra enged következtetni, hogy nem szed étvágycsökkentőt.


Azért, mert előtted nassol, attól még lehet, alig vacsorázik és/vagy sokat edz mellé. Nem látod a napja 100%-át, ezért nem tudhatod.

máj. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Amitől fogynak vagy ami lenyomja az étvágyat, kevesebbet eszik az illető és emiatt fogy? Ha így érted, akkor létezik. De ennyi erővel a crack-kokain is negy nagyon hatásos "fogyasztószer". Vagy akár a placebo is, megfelelő körülmények között.

Amúgy meg ha ismerődtől hallottad, az nem elsőkéz, hanem minimum másod..


Egy szó mint száz, a kollegád nagy eséllyel valamilyen módon kevesebbet eszik mint eddig.

máj. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"a cukorbetegeknek való injekció" NEM fogyasztószer, és ha nincs rá szükség, mégis használja valaki, csak idö kérdése, mikor teszi tönkre a szervezetét.


A másik meg, a kolleganöd csak beszámolja a nassolásokat, ha fogy, mellesleg ha valaki kalóriát számol, akkor éppenhogy nassolhat is.

Egyébként meg honnan tudod, mit számol be és mit nem????

máj. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért fogy, mert kalóriadeficitben van. Az irreleváns, hogy mit “ír be” és mit nem.


Simán lehet amúgy, hogy beírja, csak nem köti az orrodra.


Nem tűnsz túl jóindulatúnak, ahogy így figyelgeted, hogy mit (nem) csinál.


Én is fogyok, csodaszer nélkül, és én is iszok kávét sok tejjel, eszek csokit, sütit meg junk foodot, amikor belefér - amikor meg már úgy látom, hogy nem, akkor nem. (És nyilván a táplálkozásom nem ezekből áll nagyrészt, hanem egészséges ételekből, ideális makrotápanyag összetétellel).

máj. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom azért nem mindennap kínálják meg csokival. Ahogy már írták, ha nem is jegyzi be a nasikat, simán lehet, hogy otthon aznap már nem eszik semmit. Lehet, hogy böjtöléses diétát csinál, abba simán belefér a tejeskávé, meg egy kevés csoki stb is. El kell találni, kinek milyen diéta válik be, nem pedig gyakorin irigykedni.
máj. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

És ha otthon nem eszik?


Nekem volt gebe kollégám aki "nem tudok hízni pedig annyit eszek"

Ja... utazott 1,5 órát, először első szünetben evett, elő vett egy nagy adag kínait, amit persze nem tudott megenni, talán csak a második szünetben... aztán még sok óra munka, hazautazás utána ha egyáltalán evett mert szerintem nem is volt pénze kajára... Jó ha megvolt neki a 2000 kalóra per nap fizikai munka mellett. Még jó hogy 40 kiló volt vasággyal együtt.


Meg a sport csodákra képes. Nem mindenkiből lehet kinézni azt hogy munka után még sétál/fut/brigázik/szexel órákon át.

máj. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát ő azt mondja, hogy nem sportol semmit. Melóba is kocsival jár, szóval még a buszig sem sétál.

Az egy-egy falatokat nem számolja. Ezt ő mondta. Merthogy "nem mérte le, úgysem tudna pontosat írni"

Az persze lehet, hogy otthon nem eszik semmit, ezt nem tudom. De nehéz elhinni, mert melóban is állandóan éhen akar halni.

máj. 13. 05:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha tegyük fel valaki még 1600 kaloriával deficitbe van, de 1200 kalorival akar fogyni. Akkor lehet kiszámolja az 1200-t és a nasik össze dobnak 400-t. Igyis fogy .
máj. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!