Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Miért kell ennyit foglalkozni...

Miért kell ennyit foglalkozni a zabálással? Illetve a nem zabálással?

2011. jan. 23. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

azért, mert minden termék agyon van reklámozva, és a legtöbb kaját telenyomják egészségtelen ízanyagokkal, meg fehér cukorral és liszttel... így persze mind finom lesz, a gyorsan felszívódó szénhidrát pedig az egekbe dobja a vércukrod és az inzulinszinted, de amilyen hamar jött, úgy ki is ürül a szervezetből, az inzulinszinted viszont még mindig magas. baromi éhes vagy már 1-2 órával az ebéd után, pedig rendesen betermeltél a bolognaiból meg a csokiszószos-habos-lekváros-pudingkrémes piskótából. és mi a megoldás? ismét enni... persze ismét fehér lisztből és finomított cukorból készült üres kalóriákat (csipsz, csoki, kekszek), hogy aztán megint éhes legyél pár óra múlva. ördögi kör, főleg, ha hozzátesszük, hogy mindezt a tévé előtt ülve követed el. nézed a 180/45-ös gebe modelleket, és termeled be a sok szénhidrátot. persze az, hogy kimenj, sétálj egy órát az erdőben, vagy elmenjetek túrázni a családdal, már meg se fordul a fejedben, hisz épp a kedvenc sorozatod megy. szép lassan malaccá hízol, holott te is szeretnél modellvékony lenni, szeretnéd, ha a férjeden kívül másnak is tetszenél, aki egyébként szintén egy lihegő hájtömeg. és akkor jönnek a csodadiéták, csodaszerek, mert a mai emberből kifogyott az akaraterő, és az, hogy valamiért igazán küzdjünk, hogy igazán odategyük magunkat. megszoktuk, hogy egy kis pénzért mindent azonnal megvehetünk. hogy nem kell érte a kisujjunkat sem mozdítani. persze a fogyás nem ilyen, de hála a fogyasztószereknek, a 13 napos koplalásnak és a tévé előtti további tespedésnek még többet mutat a mérleg, mint kiinduláskor. mi erre a vigasz? egy nagy zabálás, mert már úgyis mindegy. közben a gyereked az éjszakát járja, 15 évesen minden étkezés után hánytatja magát, mert a suliban kövérnek tartják a 170/45kg-ját, neked viszont erről fogalmad sincs, mert már annyi időd sincs, hogy leülj vele beszélgetni... aztán öregkorodban (vagy akár még fiatalon is) jönnek a betegségek, koleszterin, vérnyomás, szívproblémák, cukorbetegség...


Szép jövő ez, és sajnos egyre több ismerősömnél fedezem fel ezt a fajta hanyatlást... így tisztelet a kivételnek, aki nem esik bele ebbe az ördögi körbe, és tesz valamit az egészségéért!

2011. jan. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló keményen leírta a dolgokat, de igaz... Sajnos...
2011. jan. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jujj első... ez annyira..... zöldkéz :)
2013. jan. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 poiu ***** válasza:
Elsőnek: 2 mondatban mindezt megfogalmazni (bár hosszú mondatban :-) gratulálok. Az evéssel azért kell foglalkozni, mert amit elédtesznek az iskolában, üzemi konyhán, amit kényelmesen elkészíthetsz, amit csak úgy bekaphatsz, ami olcsón ad energiát, az mind szemét és hízlal. Popper Péternek remek a humora, de jól tette volna, ha kicsit többet foglalkozott volna a testi egészségével.
2013. jan. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én voltam anno az a 15 éves gyerek aki hánytatta magát étkezések után, mert egyenesen rettegtem az elhízástól. Anyámék tudtak róla, de nagyon lázadtam ellenük. De most nem is ez a lényeg.

Már vége, de még mindig nagyon nehéz tartanom magam sokszor, 21 éves fejjel. Ma már edzek heti 5-ször, és próbálok semmi fehér lisztes, cukros cuccot összeenni, sok zöldséget, sok húst, magokat stb. Nem is ez a nehéz. A lelki része, hogy nekem a 173 ceenti 59 kilómmal dagadéknak kell éreznem magam, mert a csapból is ez folyik, hogy ha nem max 50 kiló vagy, akkor egy utolsó tehén vagy, és ásd el magad kb.-,-

Én meg erre nagyon érzékeny vagyok, és sokan mások is. Én azt mondom, a nagy részéről a média tehet. Reklámozzák a finomabbnál finomabb ételeket, közben mindenhol csont sovány nők tekintenek vissza rád. A reklámok, filmek, plakátok, címlapok, stb. Ahogy az első is leírta, így nem csoda, ha beteg a társadalmunk. Fogyasztói társadalom, hiába, sajnos nagyon szomorú dolog ez, de nem hinném, hogy változna, csak rosszabb lesz. Az emberiség nagyon kezd elkorcsosulni, szépen lassan elvesznek az igazi értékek...

2015. ápr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!