Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Fogyókúrázni szeretnék elkezde...

Fogyókúrázni szeretnék elkezdeni. Mit egyek? Mi mennyi kalóriát tartalmaz?

Figyelt kérdés

Elkezdtem heti rendszerességel futni és tornászni.


Iskolában sokáig bennvok, kb du. 3ig naponta. tízóraira eszem almát általában, de reggelire és ebédre mit egyek? 1 szendvicset szabad? És a norbi-update kaják pl a puffasztott rizs jók?


honnan tudom hogy az ételek mennyi kalóriát tartalmaznak? értem én olyanokra, mint pl egy tál leves vagy egy szendvics.


2009. márc. 17. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

www.kcal.hu itt megnézheted hogy egyes alkotó részek mennyi kalóriát tartalmaznak. Egyébként ha boltban veszel valamit arra szinte mindenre rá van írva. Nem csak a kcal számít hanem az összetevő is. pl. a cukor, liszt az mind1 hogy mennyi kalória hizlal.


Szendvics kompromisszum, pufi rizs ok, norbi update huh erre mint mondjak én nem próbálnám, de másnak lehet hogy bejön (bejött)

Reggeli: zabpehely (nem csokis, cukros)

Ebéd: Husi (nem sertés és nem kövér) zöldséggel, rizzsel

2009. márc. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nost azt tudtad,hogy ha estére,vagyis vacsira elegendő fehérjét viszel be a szervezetedben,akkor mig te alszol zsírt éget???Bizony Igy van!!
2009. márc. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Én naponta 5-ször eszem!!

Imádom a kávét!Te is szereted?

Én azzal kezdem a napot!

0,5-ös tejjel iszom,és édesítőPort használok (Nem tablettásat),ez sokkal jobb!

Auchanban kb. 500ft. És nagyon sok időre elég és bármihez használhatod,a tejet is vagy az Auchanban,vagy interspárban lehet kapni!

Tudtad hogy ha megiszol egy fincsi kácét,és rá fél órára tornázol egy picit,akkor jobban ég a zsír?

Én naponta 3-4 csésze kávét megiszom,bármely időszakban!


Reggelire,én sok mindent eszem.

Eszem gyümölcsöt,zöldséget,vagy eszem 3db tojásrántottát.

Én ugy készítem el hogy kizárolag csak a fehérjét sütöm meg,és olivaolajban. Az Auchanban kb 500ft.ba kerül (Rapso a neve),sokkal finomabb mint az egészségtelen zsírok,és olajol,én ezt komolyan mondom!Bármit elkészíthetsz vele (KOLESZTERINMENTES),és olcso is.

Nekem már 2hónapja van meg,és még a fele se hiányzik!



Tízóraira is nyugodtan ehetsz egy kis gyümit,vagy zöldséget!


Ebédre:bármilyen fehérjehúst ehetsz:csirkemell,vagy csirkeszárny,vagy amilyet szeretnél,vagy ehetsz 3-4db virslit,vagy párizsit,csirkemell sonkát is!

A fehérje mellé olyan zöldséget,és annyit eszel amenyit akarsz!A húst vagy megfőzöd,vagy megsütöd olivaolajban!

(A hús Bőrét mindig szed le,nagyon zsíros!


Uzsonna 2-3 db. gyümi tetszés szerint (kivéve a banánt)


Vacs!Ez fog tetszeni szerintem!

Nost azt tudtad,hogy ha estére,vagyis vacsira elegendő fehérjét viszel be a szervezetedben,akkor mig te alszol zsírt éget???Bizony Igy van!!


Én vacsira 6-7 körül ezt eszem:-2-3 tojásrántottát (olivaolajjal),vagy


-1-2 gyümit,vagy


-1 db csirkehúst megfőzve,vagy megsütve,valamilyen zöldséggel



Naponta 3,5-4liter ásványvizet iszom,de van olyan is hogy csinálok itthon egy nagy vödör sima gyümölcs teát,ezzel az édesítőporral,és igazi citrommal!Nagyon fincsi,egésznap ezt iszom!!Jobb mint igazi cukorral,és nem hizlal!!

Az édesítőporban nincs kaloria,a citrom még zsírt is éget!!Kell ennél jobb?


Egy héten egyszer bűnözök egy picit,ilyenkor gyümölcsös müzli eszem,amiből sok féle van!!!Akár egész nap!!


Minden nap 30 percet mozgok,én a Norbi Kickboxra szoktam dvd-n,itthon,ami keményen zsírt éget,és minden nap súlyzozok és erősítek is egy picit kb.25 percet vesz igénybe!Menj el futni,vagy válasz egy olyan edzésformát amit szeretsz csinálni,és van rá egy pici időd!

Egyszer-kétszer én is tartok pihinapot.


BÁRMI KÉRDÉSED VAN ÍRJ NYUGODTAN!!Ugye azért ez nem megterhelő!?Nem kell éhezni,és egészségesen fogysz!

Váom a véleményedet is ahogy tetszik e neked,hogy mi a véleményed róla?


Sok sikert,és ha csinálod számolj be nekem a sikerekről!


Msncímem:bodova@freemail.hu

Emailcímem:bodova@freemail.hu

2009. márc. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jujj köszönöm szépen a válaszokat, főleg az utolsót :$


írok ha jutottam vmire :D

2009. márc. 18. 18:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Lényeg a lényeg: ne vigyél be több kalóriát, mint amennyit elégetsz.

Ez azt jelenti, hogy olyan napi 1000kcal az ideális. Neten utána lehet nézni, hogy mi mennyit tartalmaz és összeállítani a napi étrendet :)

2009. márc. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Napi 1000 kcal, normális vagy utolsó?

Napi 1200 kcal a MINIMUM ami a szervezetnek kell ahhoz, csak ahhoz, hogy működjön!!! Ha ennél kevesebbet viszel be 2-300 kalóriával, fáradékony leszel, semmihez sem lesz kedved, felpuffadsz, olyan leszel mint egy mosott szar.

Életkortól, nemtől, magasságtól és súlytól függően lehet megmondani, mennyit egyél egy nap, de 1200-at minimum!

Reggelire egyed a gabonákat, gyümölcsöket, mert ha reggelire bedobsz egy almát, az egész napod el van rontva, fáradt leszel mint aki 3 órát aludt összvissz, mivel nem vittél be energiát. Egyél bátran teljes kiőrlésű kenyeret, turmixot, müzlit(natúrat, ne csokisat, meg társait), zabkását, gyümölcsöket. Reggelire olyan 3-400 kalóriát ajánlanék.

Fontos, hogy napi 5x étkezz, akár 6x keveset, hogy ne legyen az hogy eszel reggel, aztán hazamész és evésrohamod lesz mert annyira éhes vagy.

Tízóraira ehetsz joghurtot, gyümölcsöt, szendvicset.

Ebédre valamilyen hús(csirke vagy hal), főzelék, leves(brokkolikrémleves, minestrone leves, húsleves, zöldségleves) ezekbe kevés a kalória.

Délután már hanyagold a sok szénhidrátot és a gyümölcsöket, a gyümölcscukor is cukor.

Uzsonnára valamilyen zöldséget, vagy natúr joghurtot.

Vacsorára valamilyen finom saláta, tojás(rántotta,tükörtojás,omlett pl.) és NE csak fehérjéből csinálj, semmi értelme kidobni a jó értékes sárgáját, mert most mit csinálsz vele? 2 napig ha eláll, és ha másnap nem akarsz sütni valamit, kuka. Pedig szénhidrát nincs a sárgájában, csak zsír és fehérje, amik nem károsak, a zsírtól sem kell megijedni, nincs benne annyi, hogy ártana. Szóval csak bátra üsd fel az egész tojást, 2-3 darabot. Salátába tegyél zöldségeket, csirkemellsonkát, szósznak natúr joghurtba keverj sót, borsot, valamilyen zöld fűszert esetleg, vagy szósznak mehet simán olívaolaj is. A boltban kaphatókban sok a tartósítószer, kalória, szénhidrát, és még nem is annyira finomak, mint amit magad elkészíthetsz. Millióegy salátaöntet és salátarecept van neten, keresgélj! :)

Az este 6 után evés felejtős, semmi értelme, ami már fontosabb, hogy enni alvás előtt 3 órával már nem ajánlatos, szóval ha te 11-kor lefekszel aludni, akkor még 8-kor ehetsz :)

Estére még mehet egy kis zöld tea, vagy ha nagyon éhes vagy mégis, akkor zöldség, pl. répa nyersen, vagy zellerszár(több kalóriát égetsz el azzal hogy megeszed, mint amennyit beviszel vele, 1 grammban valami 0,36 kcal van, elenyésző).

Ne fogyókúrázz, térj át egészséges életmódra :)

Ne cukorral meg édesítőszerrel édesítsd, az eritrit is édes és 0 KALÓRIA(!!!) van benne :)

2016. máj. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!