Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » "Fogyitabira" az van írva...

"Fogyitabira" az van írva hogy éhgyomorra és/vagy edzés előtt fél órával. Baj hogy megittam előtte egy pohár tejet?

Figyelt kérdés
Kávét nem mertem mert abban is meg a tabiban is koffein van. Viszont a reggeli kávé-cigi hangulatot nem tudom mellőzni. Ezért ittam...tejet... ha egy 5 perc múlva beveszem és utána 20perccel nekiállok edzeni akkor nem lesz semmi baj nem?
2011. júl. 1. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
tök mindegy, úgysem a tablettától, hanem a mozgástól fogsz fogyni
2011. júl. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bix ***** válasza:

a fogyitabid jó eséllyel annyit csinál hogy a koffeinnel megpörget, ergó jobban bírod az edzést. éhgyomorra betolni bármilyen tabit nem jó dolog, a bélfalra feltapadhat, és az nem egy jó dolog.


ezek a tabik ennyire jók, csak ilyenkor eszembe jut mindig az igenebber című film.... redbullozunk együtt? neked is egy redbull nekem is egy redbull... aztán kifekszik. megpörgetheted magad, de a koffein gyorsan lecseng, és utána bekómázol. normális étrendel és megfelelő mennyiségű szénhidráttal nincs szükséged ilyen "csodaszerekre". csodafogyasztó viszont nincs, ami van az meg iszonyat veszélyes gyógyszer.

2011. júl. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

az van ráírva a dobozra hogy: Naponta 1-3 adag ... kapszula bevétele ajánlott 30perccel étkezés vagy edzés előtt. Vegye figyelembe egy adag koffein tartalma 105mg.

(de egy adagra két kapszula van írva én meg csak egy dbot veszek be reggel tegnap megvolt az éhgyomorra bár akkor lehet nem éhgyomrot mondtak - bár a hivatalos oldal fórumán szokták írni hogy éhgyomorra - és azért szeretem mert így végigfut rajtam a meleg azonnal leizzadok és végigbírok két órát aztán meg tényleg lecseng. Tegnap mondjuk utána egész délután rázott a hideg. De amíg hat tök jól érzem magam. És tök könnyen megy minden. (mozgásra gondolok)

2011. júl. 1. 10:00
 4/6 A kérdező kommentje:

nátrium kálium, foszfor, tirozin, carcinia cambogia, l karnitin, zöldtea, cla, guarana, koffein, alfalipolsav, szinefrin, cayenne bors, króm pikolát.

ez mind benne van.

2011. júl. 1. 10:07
 5/6 bix ***** válasza:
100%

hát a koktél jó...


tirozin: alapvetően aminosav, kis mennyiségben a szervezet is elő tudja állítani, de pl banánban is van elég szépen, segít az agyi működésben, ergó fókuszáltabb leszel edzés alatt, de nagymennyiségű fogyasztása egyáltalán nem javasolt... főleg a szintetizált formájában nem...



carcinia cambogia, ami igazából úgy íródik hogy garcinia cambogia, egy kamu fogyasztószer, mindenhol úgy futott anno hgy étrendváltás nélkül 2 kiló minusz havonta ha kúrában szeded... elvben szerotonin szintet emel, ezzel csökkent az étvágyon... de alapvetően szintetizált cucc, és amíg nem láttam róla valós klinikai tesztet addig részemről kamu


l- karnitin: hidroxi-aminosav, szervezetben minimálisan, fehérjében egyáltalán nem fordul elő, a szervezet lizin metilálásával állítja elő, sok "tanulmány" szerint segíti a fogyást, független szervezetek tesztjei alapján meg tökmindegy hogy szeded e vagy sem, nincs hatással semmire.


zöldtea: fogyást nem befolyásolja semmilyen szinten.


cla: a.k.a konjugált linolsav, ez több izomer összefoglaló neve. nem boncolgatnám mélyebben, a gyártók által szponzorált tesztek alatt csodákra képes, alig meglepő módon a hatása valós klinikai körülmények között nem mérhető. olyan szavakkal dobálóznak mint rákellenes hatás és társai, gondolom nem kell folytatom.


alfa liposav: lásd ala néven. ez talán az egyetlen értelmes dolog a történetben, bár vélhetően minimális dózisban, mert szintetizált formában iszonyat drága. fokozza az atp termelést, tehát a zsír lebontásában segíthet, de nem fogsz tőle jobban vagy gyorsabban fogyni, csupán a szervezet gyorsabban lesz képes zsírból energiát előállítani valamivel, így az edzések utáni regenerációs időt csökkentheted.


szinefrin: kínai keserűnarancs kivonat, erősen termogén hatása van, ami ha igaz lenne akkor a koffeinnel együtt jó kis halálos kombó lenne. szépen túl tudná hajtani a szíved. szerencsére ennek a felszívódása egyébként is minimális, és nem bizonyított semmiféle tanulmányban, a kínai évezredes orvoslás "tapasztalataira" alapozzák hatékonyságát... gondolom érhető hogy mennyire valós.


króm-pikolinát: alap króm, csak aminóhoz kötve kb, így jobb a felszívódása, de ennyi. bevihető értelmesen másból is.


a tabletta papíron jól néz ki, energetizál, de szerintem nem sokat ér ezen kívül, az edzésben segíthet ha para van, de én inkább csak akkor szedném amikor tényleg motiválatlan vagyok, vagy nincs erőm az edzéshez. hozzászokást idézhet ugyenis elő így, a koffein miatt is pl, a mentális függés viszont veszélyesebb lehet (edzőtárs is szed mindenféle edzés előtti fokozó/bedurrantó/stb koktélokat, nem nő tőle jobban, és edzés után úgy elfogy hogy vége van, de ha otthon hagyja akkor inkább nem edz mert anélkül nem megy úgy... remélem érted:) )

2011. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, tényleg g-vel van csak nagy C-nek néztem mert picivel van írva a dobozon.

Hát van az úgy a hozzászokással, de azt mondták ebből két doboznál többet nem jó bevenni egyhuzamban pont a testhőemelés miatt úgyhogy azt nem is fogok.

Koffein hozzászokástól meg nem félek, azon már rég túl vagyok. :-)

Köszi +1x

2011. júl. 1. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!