Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » A hashajtó az tényleg gátolja...

A hashajtó az tényleg gátolja a felszívódást? Tehát ha negeszek egy nagy mennyiségű ételt, utánna beveszek egy hashajtót akkor a kaja kijön úgy hogy nem is hízok tőle?

Figyelt kérdés

Nem kell hurrogni,hogy egészséges életmód meg sok sport... tudom és csinálom. De hiába nem koplalok,egészséges ételeket eszem,néha bűnözök is,szerencsére sikeres a "diétám"is. De ennek ellenére néha olyan falásrohamok törnek rám hogy nem bírok magammal és ilyenkor általában magas kalóriatartalmú édességeket eszek,ami sajnos mindíg van itthon mivel a család többi tagja nem fogyózik.

Persze ezután cefetül érzem magam,jó lenne ha ez a hashajtás ilyen esetekben hatna.

Persze nem kell elmenni a végletekig,nem állandóan csinálnm ezt hanem olyan 3hetente 1nap szokott ez rám jönni.

Azt is tudom hogy egy naptól nem lehet visszahízni és belefér. De akkoris zavaró és a kérdésem nem ehez vonatkozik :)


2011. szept. 5. 11:55
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

A súlyod rendben van.

A hashajtózást nem ajánlom. Karácsonykor akarsz ilyet csinálni? Tönkre akarod vágni a legszebb vallási illetve családi ünnepet? Egyszer hashajtóztam, másnap ugyanis gyomor és vastagbéltükrözésre kellett mennem. Nem csak aznap ment a hasam, amikor megittam a hashajtót (akkor egész nap, el sem tudtam hagyni a házat), hanem másnap is, még a vizsgálat után is mindenre hasmenéssel reagált a szervezetem, még a vízre is, amit megittam, a szilárd táplálékról nem beszélve.

Nagyon, nagyon buta ötlet!

2011. szept. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Na,ez pl egy normális válasz volt,köszönöm! :)
2011. szept. 5. 13:14
 23/40 anonim ***** válasza:
Ja és azt, hogy a nagyit meghajtja ez-az, nem lehet összekeverni a hashajtó hatásával! Emésztőszervrendszeri betegségben szenvedek évek óta, rengeteget megy a hasam, de a "sima" hasmenést össze sem lehet keverni a hashajtó következményeként fellépővel.
2011. szept. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
61%

Akkor sem kell úgy beállítani ezt, mintha normális lenne. Más az, ha elkap valakit a hamenés, vagy néha székrekedés miatt hashajtóznia kell, vagy esetleg mérgezés miatt kell alkalmazni. Ha csak 1-2 szer alkalmazod se normális.

Nem csak azért, mert nem tesz jót a bélflórádnak, az emésztésednek, és a hashajtónál is hozzászokás alakulhat ki, hanem mert ez "fejben dől el". És az a mentalitás nem normális, hogy majd hashatóval fogyok, mert akármennyire pattogsz is, ez akkor is az első lépés lehet valami felé. De nálad az is a probléma, hogy még azt sem vagy képes felfogni, hogy mit akarunk mondani ezzel. Nem szórakozásból szapulnak az emberek, hanem neked akarnak jót.

2011. szept. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Mi a különbség?
2011. szept. 5. 13:16
 26/40 A kérdező kommentje:
Amgy ha belegondolok nekem is székrekedésem van mivel kb átalában 3naponta járok nagydolgot végezni. Pedig nagyon sok rostot is fogyasztok.
2011. szept. 5. 13:18
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem javaslom a módszert, de parancsolj, válaszolok...


Attól függ milyen hashajtót veszel be, mikor, és milyen kajára.

A gyors felszívódású kajákból (gyakorlatilag az összes édesség és szemétkaja idetartozik) nagyon hamar felhasználja/elraktározza a szervezeted az energiabomba tápanyagokat, ha utána ráküldesz egy hashajtót, akkor mire az egyáltalán felszívódik - merthogy az is idő - már a hízlalóbb vegyületek (pl. cukor) rég felszívódtak.


A legtöbb hashajtó gyakorlatilag székletlágyító, nem befolyásolják jelentősen a felszívódást,mert ugye ezeket nem zabarohamos fogyózóknak találták ki, hanem azoknak, akik szorulásban szenvednek, napokra beléjük kövül a cucc és sírva sz*rnak véres sziklarögöket.


A hasmenés során általában az ásványi anyagok, a sók és a víz mosódnak ki a szervezetből, na meg az addigra már megemésztett salakanyag, nem pedig a "kalóriák".


Namost, ha MÁR rajtad van az a 20 percenként rohangászós "jajistenemcsakjussakelabudira" típusú cifraf*sás (amit vírusok, mérgezések, ételérzékenységek pl laktózintolerancia, illetve sokaknál, pl nálam az antibiotikumok válthatanak ki, de a túladagolt hashajtózás is eredményezhet ilyet), akkor a felszívódás tényleg csak részleges, de hogy pontosan mennyire, azt a jó ég se tudja.


Röviden: ha megeszel egy tálca sütit, aztán utánaküldesz x db hashajtót, azzal nem sokra mész, legfeljebb a jóval a sütik után megevett kaják felszívódását gátolod.


Remélem hasznos volt a válasz. De azért hozzátenném én is, hogy ne csináld, nem sokra mész vele, és hosszútávon kicsinálod vele magad.

2011. szept. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

Akkor hashajtózz, majd hozzászokik a szervezetet és teljesen beáll az emésztésed, és utána tényleg semmi mással nem tudsz majd WCre menni.

Úgyis csak ezt akarod hallni, nem?


"A bulimia nervosa legfontosabb tünetei a túlevéses, falási rohamok, amelyek során a beteg rövid idő alatt nagy mennyiségű ételt fogyaszt el, amit az evés feletti kontroll elvesztésének élménye kísér. Emellett jellemző a testsúlycsökkentő módszerek fokozott és halmozott használata: önhánytatás, hashajtó, vízhajtó szedése, intenzív testedzés, koplalás."


Összesen ennyi a különbség.

2011. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

Sirály köszi,ez sirály :)



bix,


Tőled vélemény? Azt hiszem te írtad valahol egy kommentben hogy a hashajtó gátolja a felszívódást,kifejtenéd bővebben?


De persze azt hozzáteszem hogy abban a kommentben is ellenezted ezt!

2011. szept. 5. 13:29
 30/40 A kérdező kommentje:
Na mostmár az intenzív testezdés is bulibiára utal ,anyám,azért ez má túlzás... -.-"
2011. szept. 5. 13:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!