Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Edzés utáni fehérjepor?

Edzés utáni fehérjepor?

Figyelt kérdés

Kb 5x edzek egy héten, és utána általába eléggé éhes szoktam lenni. Ilynkor általában nekiesek a hűtőnek. A Kérdésem az lenne hogy ezt ki lehetne váltani fehérjeporral, hogy ne legyek ennyire éhes. Az edzések fele általában kisebb (30-40 kilós súllyal végzett LÁBAS gyakorlatok, felsőtestre nem csinálok semmit (nem is akarok, mert nem tetszenek a felfújt izmok) A maradék edzést mondjuk úgy hogy intenzív aerob edzés, kevés saját testsúlyos gyakorlattal kiegészítve). Tehát ilyen edzés után ha iszom a turmixot akkor az nem fog "felfújni" engem? Illetve eltűnteti e az éhségérzetet ?


Előre is köszönöm a válaszokat.

27/f


2012. jan. 27. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Edzés után fehérje.


Szerintem mindegy, hogy milyen, mindenképpen jót tesz, még a nőknek is, nemhogy a férfiaknak.


Mehet por formájában is (egy adagban 20-22g fehérje van, ami egy felnőtt férfinek semmi..), ha semmiképp nem akarsz enni, de ha éhes vagy inkább egyél :) Natúr csirke, tojásfehérje, stb.

Ekkora mennyiség nem "felfújni" fog, hanem segít abban, hogy megtartsd az izmaidat.

2012. jan. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csirke meg tojásfehérje.. ha hazaérek 7kor már nagyon nincs kedvem megsütni azt a csirkét. Meg akkor ugye mindig kellene hogy legyen otthon csirke. Tojás általában van otthon.. de azt inkább rántottának csinálom, mert a főtt tojást útálom. A baj az hogy hazaérek és valamit gyorsan akarok enni, ezért pl eszek melegszendvicset vagy pirítóst, vagy pizzát. Ami ugye teli van szénhidráttal ami estére nem biztos hogy a megfelelő táplálék.
2012. jan. 27. 11:10
 3/12 anonim ***** válasza:

1. mennyi pénzt kérsz, hogy megoszd velem hogyan lehet felfújni izmokat? MEGFIZETEM de kérlek csak nekem mondd meg!


2. ha éhes vagy, igyál. valamennyire elveszi az étvágyadat. ha fehérje port is eszel (iszol) azzal nagyon fontos tápanyagot pótolsz. de viszont szerintem is normálisan kéne enni, főleg ha éhes vagy. azért vagy éhes, mert alacsonyabb a vércukor szinted, meg persze egyéb dolgok is felelősek az éhségérzet kialakulásáért. de ezeknek a lényege a tápanyaga hiány, az üzemanyag hiány.

vinni kéne be zsírokat is, vitaminokat. akár szénhidrátot is, mint talán "fő" üzemanyag forrás. max. ha nem akarsz sokat enni, akkor guríts le egy turmixot, és utána egyél kevesebbet.

2012. jan. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

heti 5szor CSAK labazol mert nem akarsz izmos felsotestet?????????????????basszus neked nem kene terembe jarni!!!...inkabb Rubint Reka kismamatornajat tudom ajanlani!!!!

Ferfi vagy hat nezz is ugy ki mint egy ferfi! Ha meg ehes vagy akkor egyel. Valoszinuleg nem hiaba erzed az ehseget! A proteint hirtelen feherjepotlaskent hasznaljak mert annyi ideig sem maradhat a szervezet feherje nelkul amig hazaernek... (egy tisztesseges edzes utan) nagyon gyorsan csapodj az edzo melle es kerdezd ot minden gyakorlat elott mert igy te vagy a terem bohoca aki minden nap labazik!!!

2012. jan. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Aczél: Izmok felfújása: Nagy súlyokkal dolgozás kis szériában. Ebből lesznek a látványizmok, amikhez álalában isznak ilyen turmixokat is... nah ezt akarom elkerülni mert erre nincs szükségem. Igazából a kérdést azért tettem fel mert több helyen írták hogy a turmix eltelít, és nem növeli a tömeget.


11:25: nah pont ez amire nincs szükségem. Hogy úgy nézzek ki mint egy általad "férfinak nevezett" látványizmokkal teli valami, akit 400m-en 2x lekörözök. 10km-en meg hmm.. nem tudok addig számolni... Felsőtestre szimplán azért nem edzek, mert kell a robbanékonyság. A nagy izomtömegtől belassulnék, ami hátrány, ezért lábazok csak kis súlyokkal, nagy szériákat. És nem heti 5x, hanem a heti 5 edzésnek a felében (2), a többiben aerob edzésformát végzek.

2012. jan. 27. 11:32
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát ezért csinálom én azt, hogy több csomag húst veszek és beosztom. Ne süsd, zutty egy fazékba és pikk pakk megfő.
2012. jan. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

na ez azért vicces, mert én akiket ismerek, és néhány éve edzenek, és jól kajálnak hoppsz nem lettek izmosak. nem váltak hipp-hopp Arnold papává. valahogy nem fúvódtak fel. ezt magyarázná, hogy az izomtömeg igen lassan növekedik, mert egy elég energiaköltséges dolog a testnek.

jobb testük van mint nekem, az tény. mondjuk én pont lesza.rom. hogy melyikőnk lenne jobb futó? aki többet edz futásra, az. mivel engem csakis a harctechnikák érdekelnek, nem vagyok valami jó futó. még elvben sem szeretem a futást. egy jó kondiban lévő testépítő simán lefuthatna, főleg nagyobb távon. viszont én meg bármikor kinyírom, ha ezt vizsgálnánk. puszta kézzel.

ezek után milyen szerepe is van az izomzatnak? leginkább MEGJELENÉSBELI, ergó aki izmos testet akar annak nem az a célja, hogy a legerősebb, vagy a leggyorsabb legyen, hanem hogy kinézzen így vagy úgy. a felfújt izom fogalom nem létezik. izom szövet van. felfújt mell sincs, szilikon beültetés van. izomba valamilyen olaj befecskendezés létezik. az, hogy valaki a testét mire kondícionálja, egy abszolút magánügy, de azt hiszem tanulságos lenne megtalálni azt a testépítőt, aki izmosabb nálad, viszont lefutna téged.

és akkor jöhetne a magyarázat gyártás.. akkor az ő izmai hirtelen nem felfújtak lennének..? ami hülyeség, mert nyilván nem az edzett mellizmával fut le senkit, hanem mert futás edzést is csinál..

de áh, maradjunk inkább a tévhitek és előítéletek világában, kényelmes ez.

2012. jan. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok: Aczéllal teljesen egyet értek.


Plusz: ha lusta vagy "megsütni azt a csirkét" amikor hazaérsz - egyébként a párolt csirke 10 perc alatt kész van :) - akkor csináld meg edzés előtt vagy előző nap. -.-'

2012. jan. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A helyzet az hogy én nem csinálok futó edzéseket. Vagyis direkt nem, néha lekocogok 5-6 km-t, de nem ez a fő profilom. De vissza az eredeti kérdésre, amit megválaszoltál - nem fog felfújni.
2012. jan. 27. 12:01
 10/12 A kérdező kommentje:
Előző nap tudnám csak megcsinálni mert munkából rögtön edzeni megyek. A fehérjeport igazából gyorsabban tűnt elkészíteni. De ha nem csillapítja az étvágyat, és úgyis ennem kell utána akkor végülis teljesen felesleges.
2012. jan. 27. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!