Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Ha naponta négyszer csak...

Ha naponta négyszer csak fehérjeturmixot iszok, mennyi idő alatt érhetek el látványos változást?

Figyelt kérdés

90 kg és 160 cm-rel indulok, a fehérjepor egy adagja kb. 100 kcal vízzel és 200 kcal tejjel, gyakorlatilag minden tápanyagot tartalmaz, és van benne némi L-karnitin.

Mellé fél óra torna/szoba bicikli, mert több nem fér bele az időmbe?

Mennyi idő alatt lenne látványos a fogyás? Kb. két ruhaméretet szeretnék fogyni.

Aztán fehérjeturmix naponta kétszer, és két kis étkezés (saláta, leves, stb.) lenne, amíg lemegy a súlyom 70 kg alá.

Onnan már "könnyű" lenne, mert tudnék futni is, a térdem tönkretétele nélkül...

Help és SOS meg a többi blablabla...


2011. dec. 11. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
kb rövidtávon meghalnál, mert nem véletlen nevezik ezeket tápkiegészítőknek, az étkezésednek max 50%-át theti ki kalóriába, a többit zabálással kell bevinned
2011. dec. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
400 kcalt vinnél be? hiába viszel be elég fehérjét, kur.va kevés energia. plusz esszenciális zsírokat nem viszed be, plusz vitaminokat sem. tehát eredmény lesz hamar, betegség.
2011. dec. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Már nem azért de azt képzeled hogy bírnád is? Beszélni könnyű így róla egy jó kiadós ebéd után. Gondolom szeretsz is enni nagyon ha 160cm-hez vagy 90kg.

Nem fogod bírni kaja nélkül ez fix.

A leg maxabb 1hétig,utánna feladod és bezabálsz megint.


Tudom hogy milyen mert én is próbálkoztam ezzel ,de persze nem jött be. Majd meglátod te is.

Aztán észhez tértem,normálisan étkeztem és el is értem az álomsúlyomat.

2011. dec. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

túl drasztikus lenne a ch megvonás a fokozatos csökkentés helyett.

a fehérje turmixot meg a rendes felszívódás miatt vízzel kell inni nem tejjel.

2011. dec. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Krisz85 ***** válasza:
100%

Hát nem akarlak elkeseríteni, de Te vagy nem néztél utána dolgoknak, vagy igen, de piszkos mód sz*rul......


Figyelj! Ahhoz hogy lefogyj, nem így kellene "diétázni", hanem értelmes módon, ami annyi tesz, hogy szépen fogod magad és ráállsz egy olyan étkezésre, ami a testednek jó.


Vedd meg a következőket:


-konyhai digitális mérleg, hogy mérd a kaját,

-digitális szobamélreg hogy mérd magad heti 1x, nem többször!!

-multivitamin csomag, Scitec Multi Pro tökéletes, hogy a mikrotápanyag egyensúlyod helyreálljon,

-kerül el nagy ívben a következőket: csoki, cukor, fehér liszt, asztali só,

-amit ehetsz: zöldségek, basmati vagy barna rizs, burgony, telj., kiörlésű tészta, csirmekell filé, vagy pulyakmell filé, marahaús, sovány turó, halak.

Zabpehely


Reggel állnod a napi 6x étkezésre, (ez nem hat zabálást jelent, hanem a nap folyamán a testednek való tápanyagot kéne megenned 6 részre bontva)


Napi kaja példa:


Reggel éhgyomorra egy óra aerob edzés (monoton folyamatos tempós séta - ettől ég a zsír igazán úgy hogy izmot sem veszítesz)

-1 étkezés: zabpehely az említett fehérjeporral.

2. étkezés: 50g rizs + 100 g cs mell + zöldség

3. étkezés dettő

4. étkezés dettó

5. étkezés csirkemell + rizs

6. étkezés sovány turó és zöldség, vagy sovány turó helyet lehet még a fehérjepor is ha nagyon akarsz, (ez a kajád a nap végén lefekvés előtt nem sokkal legyen)


Folyadék: napi 5 liter víz egyenletesen, edzés közben alapból megiszol fél litert máris csak 4,5 literről indulunk, de ha valami katasztrófa folytán csak 3,5 lesz a nap végére sem fogsz belehalni, csak igyál, mert ráfázol ha nem...


L-carnitint a reggeli éhgyomorra végzett aerob előtt vegyél be külön készítményként, éhgyomorra fél órával előtte!,


Ettől szépen el fogsz majd kezdeni fogyni, zsírból, a reggeli éhgyomros 1 órás aerob edzés minden reggel legyen, különben nem hoz olyan eredményt, az elő két hétben a glikogén és víz fog kiürülni az izmodból illetve a bőrőd alól, persze nem az összes nyugi, totál természetes folyamat, tehát az első két hétben elért gyors testsúlycsökkenéstől ne félj ez ettől lesz, normális dolog.


Egy dolgot viszont jobb ha észben tartasz, a bőrőd nagyon rá fog fázni ha hirtelen fogysz le, hetente egyszer mérd magad mindig ugyanakkor jegyezd fel egy füzetbe, ha a súlyod 1 kg nál többet esett egy hét alatt akkor kicsit egyél több rizst, vagyis szénhidrátot, mondjuk ilyen 30g szénhidráttal lehet játszani.

Ha eléred a súlyt heti 3x egy óra súlyzós edzést is beiktatnék a helyedben, mert máskülönben a bőrőd nagyon meg fog ereszkedni és szarul fogsz kinézni még ha zsír nem is lesz rajtad, fontold meg!

2011. dec. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

sovány sajt, gomba, párolt hüvelyesek, tojás, sovány sertés, marahús, csirke, máj, zöldség, gyümölcs, zabpehely vagy korpa, főtt krumpli, tk kenyér, tészta

rizs, köles, hajdina, túró, joghurt, cottage cheese

2011. dec. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

15.47-es.

Na az ilyeneket látva adom fel a fogyókúrát, és elkönyvelem, hogy én már ilyen maradok.

Mint írtam, a napi fél óra mozgás fér bele az időmbe.

Reggel egy óra mozgás: reggel 3.30-kor keljek?!?!? Na neeee.... Már gondolom, nem én vagyok az egyetlen, aki zuhanyozva, tisztán megy munkába, és nem edzés után, leizzadva.

A kajára: na, persze. Mert teljesen mindegy, hogy napi 400 forintot, vagy 4000 forintot költök kajára.


Személy szerint örülök, ha a pár száz forintos hormon gyógyszereket ki tudom váltani. :(

Azt hiszem, maradok kövér.

2011. dec. 12. 21:16
 8/12 anonim ***** válasza:
5%

De basszus ha ennyire nincs pénzed,akkor mégis mi a franctól vagy ennyire elhízva??!!!

Egyél kevesebbet,ne zabálj és több pénzed is marad!

2011. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Krisz85 ***** válasza:

EGyrészt a kérdezőnek:


Akkor légy oly kedves gondolkozzál el dolgokon, főleg azon, hogy pl egy fél kiló csirke a piacon, mármint mellfilé 600 ft, sőt jobb helyeken 500 ft és friss, napi hú megvan, zabpehely 200 ft fél kiló, zöldség is fillérekbe kerül, és nézz meg egy felvágottat, hús és tápanyag nincs benne kilója még a "minőségi" párizsinak is 2500 ft, miről beszélgetünk?! Vagy épp rendelj egy 32 cm es pizzát, én a 162 cm es termetettem is egyszerre megeszek egy 32 centis pizzát, 1300 ft, ha akciós is 1000 ft, tehát ez kéne napi hús,jah és persze a pizza után két órával éhes vagyok megint. Számolj gondolkozz reálisan, racionálisan és akkor megértheted hogy tápanyagcentrikusan étkezni nem drága, épp hogy olcsó, sőt személy szerint én a legtöbb pénzt emiatt tudom félretenni egy hónapban pedig nem keresek jól, igaz brutál sz*rul sem.


A kérdező utáninak pedig csak annyit, hogy bár a kérdésfeltevés jogos, mégsem, mert aki kórosan elhízott az sajnos biológiai értelemben éppen hogy alultáplált nem túltáplált, mivel még ha mennyiségileg sokat is zabál, tápanyag szempontjából nincs meg benne az a tápanyag ami kell. Mint pl a sok telített zsír ami sejtszinten akadályozza a szénhdirátok izomba jutását még akkor is ha jó minőségű szénhidrátokat eszik az illető, ettől meg aztán még jobban elhízik.


kedves kérdező, ha hormonbeteg vagy akkor sajnos még rosszabb a helyzet, rád duplán vonatkozna a precíz kaja és mozgás, mert a betegséged is ellened dolgozik. Nem lehetetlen lefogyni így sem. Sajnos azt kell mondjam, hogy amig fogyókúrában gondolkozol és nem életmódváltáson, és nem vagy hajlandó elfogadni tényeket, hogy mi működik és mi nem, sajnos nem fogsz úgy kinézni soha ahogy szeretnél.


közhely de "aki a célt akarja, annak az eszközöket is akarnia kell"

2011. dec. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

én megértelek hogy nincs pénzed mindennap csirkére meg hasonlókra de próbálok adni pár tanácsot hogy én hoyg szoktam kevés pénzből megoldani, igaz én már nem fogyózok, sőt mostmár 2-3 kilót szeretnék is hízni mert kicsit többet adtam le a kelleténél mert annyira sok szemetet ettem eddig(bocsánat a kifejezésért, tudom ételre ilyet nem mondunk de ezek nem élelmiszerek hanem kémiai valamik) hogy mivel így elhagytam őket több ment le na de mindegy ezzel nem akarlak untatni..


reggeli: fél kilo zabpehely-spar budget(149ft)+3 nagy natur joghurt vagy kefír(150ft-ez elég akár 3 napra is, 2/3dl bögrébe méricskélj)+mandarin(piacon 1 kilo 200ft ez kb 12-15szem)

szóval a heti reggeli ételed zabpehely+joghurt+mandarin(2-3db)

500-600ft-ból kijössz, és ezekből még marad is


tízórai: alma (1 kilo piacon 160ft ez kb 8-10szem, nagyobbakból 6-7db)


ebéd: sütőtök (80-100ft/kg) ebből tudsz csinálnipürét, köretet, húst tölteni mártogatóst, szószokat stb)

főzelékek (joghurttal habarod-reggeli joghurtból marad) olcsó most a káposzta-ebből lehet savanyúkáposzta, fűszeres paradicsokáposzta, kelkáposztafőzelék stb), sárgarépa szintén olcsó-ebből párolt répa, répafőzelék, elrágcsálni nyersen kiválóan finom,

cékla szintén olcsó-100-150ft egy kilo ez kb 15kisebb szem, ebből céklasaláta, almát, répát és céklát nyersen összereszelsz nagyon sok lesz belőle és nagyon finom, ezt tudod enni köretnek, abonettel, salátátkkal, tojásba tölteni stb

narancs 1 kilo 180-200ft egy kb 6-7nagyobb , 8-9 kisebb db

csalamádék olcsók

mexikói köret, franciasaláta alap fagyasztottan auchanban olyan 300-400ft körül volt most és sokáig elég, és nagyon finomak

tojás 10db 300-350ft de ez is tovább tart

hagyma, krumpli 50-60ft/kg sütve sütőben, hagyma párolva, stb

rizs egy kilo 200ft-ez nagyon sokáig elég 1 magadnak

1 kördbozos medve, vagy tolle light sajt 200-250ft ez 8 db szóval ha mindennap ennél akkor is 1 hétre megvan

kígyóubi 80ft(lidl)

felvágott hát csmellsonka a waldorf sztem az finom 200ft és asszem 6-7 sz van benne

levesnek sok zöldségből(répa, ahgyma, 1-2szem főtt krumpli, káposzta, borsó/bab(fagyasztott vagy konzerv)

hüvelyesekből a lencse, sárgaborsó pürésítve, levesnek, köretnek, főzeléknek, salátátnak, rakott ételnek nagyon jó

retek 80ft egy csomó

husokból a darálthús olcsó, ezt tudod tölteni hagymába, tökbe, krumpliba, rakott ételnek megcsinálni( darálthús, káposzta/bab/lencse, tojás, fűszer, rizs, hagyma, kefír)

levesnek zöldséglevesek, májgaluskaleves, krémlevesek kefírrel, húslevesnek ne tésztát tegyél bele, hanem gerslit az is nagyon finom vagy darálthúsból csinálj gombócot, főzz bele egy kacsafarhátot, szed le a zsírt róla és a husidarabokat tedd bele

máj, pörköltek olcsóbbak, (tojás, lencse, gomba is lehet ha nem szeretnéd husival) több vízzel felengedni nem kell agyonolajozni

túró az már drágább de ha néha belefér az is jó lenne

csirkét vegyél piacon ott olcsóbb

hekktörzs a legolcsóbb 600ft de ez kb 4-5 szelet szóval több

sok sikert

ha fehérjeturmix helyett ezekre költenél még spórólnál is és maradna egy kicsit több pénzed húsra

2011. dec. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!