Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Térdfájás esetén a szobabicikl...

Térdfájás esetén a szobabicikli vagy az elliptikus tréner lenne a jobb választás? (többi lent)

Figyelt kérdés

26 éves vagyok és sajnos gyerekkorom óta vannak térdpanaszaim (öröklötten sz@arok...) Viszont sajnos van rajtam egy kis súlyfelesleg (190 cm 97 kg ). Szeretném elkezdeni majd a kondizást is de úgy gondoltam előbb leadom a felesleget és kicsit "fittebb" szeretnék lenni. Gyárban dolgozom, de sajnos a monoton 8-10órás álló munkának csak hátfájás az eredménye.. Olvastam jót és rosszat is mindkét gépről, tapasztalatlanságomból adódóan viszont nem tudok dönteni.

Köszönöm előre is a segítséget!


2012. szept. 8. 10:12
 1/6 A kérdező kommentje:
** ja igen, tudom hogy a mozgás önmagában nem sok, de elkezdtem diétázni (minimális szénhidrát, sok fehérje, sok zöldség, este 6 után nem eszek, stb)
2012. szept. 8. 10:13
 2/6 Smartguy86 ***** válasza:

Bicikli! Az kevésbé terheli a térdet.


Amúgy nem jó a megközelítésed. A súlyzós edzés és az általa elért izomfejlődés a legjobb a fogyás gyorsításában. Az izom mozgatása energiát igényel - minél fejlettebb egy izom, annál többet. Tehát fejlett izomzat = könnyebb fogyás.


Emellett persze az étrendre is oda kell figyelni nagyon: napi 4-5x étkezés, semmi cukor/fehérliszt/alkohol, sok fehérje (húsok, tojás, túró), sok zöldség, mérsékelt mennyiségben de rendszeresen gyümölcsök!


[link]

Alapismeretek!

2012. szept. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
szobabicikli a legjobb! ha fáj a térded,a nyerget kicsit magasabbra állítsd be. vegyél mágneses térdmelegítőt 3500ft/db,edzés közben ez legyen rajtad. nekem is voltak térdproblémáim de ettől probléma mentesen tudok edzeni! :)még nagyobb súllyal guggolni is tudok,pedig régebben a könnyebb súly is gondot okozott!
2012. szept. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek! a bodybuilder alapismereteket elkezdtem olvasni. Akkor beszerzek egy szobabiciklit, valamint körülnézek milyen konditermek vannak a környéken.

Esetleg abban tudnátok segíteni, hogy melyik bicikli lenne a jobb? Találtam egy Robust nevezetűt és egy Basic Insportline. Ezek olyan 30e körül vannak, ennyi beleférne.

2012. szept. 8. 12:53
 5/6 anonim ***** válasza:

saját testsúllyal kellene edzened addig amíg teljesen meg nem szűnik a térd és hátfájásod.

a fegyencedzés könyvben vannak erre komplett edzés módszerek.

amíg a saját testedet nem uralod,addig nem kell súlyzós edzés.

a bicaj jó ölet,mint kiegészítés,a 6 utáni butaságot meg felejtsd el.

2012. szept. 9. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hosszúhajú ***** válasza:
az elliptikuson állsz, és a súlyodat tartja a térded, úgy kalimpálsz, a szobabicajon ez a terhelés nincs meg, mert ülsz - így a térd is boldogabb :)
2017. dec. 21. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!