Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » A puffasztott rizs fogyókúrás...

A puffasztott rizs fogyókúrás étel? Nem hízlal?

Figyelt kérdés
2013. márc. 21. 19:17
1 2
 1/17 anonim válasza:
62%
nem hizlal :)
2013. márc. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Elméletileg nem hizlal, de hallottam róla, hogy nem ajánlják . Én szoktam enni (nem mindennap) és nincs vele szerintem gond :)
2013. márc. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 liljom ***** válasza:
84%
Rá lehet fogni, hogy fogyókúrás étel, de ha sokat eszel belőle, akkor hizlalhat. Ha módodban áll, akkor sótlant vegyél. Az kevésbé eteti magát.
2013. márc. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

Semmi értelme ilyesmit enned, pláne ha fogyni akarsz. Üres szénhidrát, hasznos tápanyag nulla benne. Jól felnyomja a vércukrot, azt meg eltárolja a szervezet zsírként.

Inkább egyél egy jó salátát friss zöldségekből :) Vagy egyél babot, hüvelyeseket, bármit, csak ne azt a hungarocellt...

2013. márc. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

Minden étel hízlal, amit feleslegesen, szükségtelenül viszünk be.

A testépítők versenyszezonon kívül, rizzsel tömegelnek!

De Pl. a sumósok a rizs segítségével híznak 150-250kg-ra!

2013. márc. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

Kedves kérdező!


Nincs olyan, hogy egy étel hizlal vagy nem hizlal. (Tényleg rövid i-vel kell írni? A Firefox aláhúzza, ha hosszúval írom... ezek szerint ezt rosszul tudtam.)


Szóval, érted mire gondolok, ugye? Ha egész nap megeszel két csokit, akkor fogyni fogsz, persze valószínűleg izomból, és az nagyon nem egészséges. Hiába "hizlal" úgymond a csoki. És ha te nagyon egészséges, "nem hizlaló" ételeket eszel, de abból zabálsz, mint a szemét, akkor el fogsz hizni (és el fogsz halni :D jó, azt azért mégsem).


Nem tudom, milyen a puffasztott rizs ebből a szempontból, de biztos van, ami egészségesebb. Ugye nem az a baj vele, hogy szénhidrát, hanem az, hogy "üres kalória", nincs benne túl sok hasznos anyag, eteti magát, sokan inkább amolyan sós nassolnivalóként fogyasztják, úgy meg csak árt, ha fogyni szeretnél. Habár nem tudom, miből is van (a rizsen kívül nyilván), de a rizst például ajánlom, mint szénhidrátforrást, de pont ez az, amiből kevesebbet kell enned, ha fogyni akarsz, és sovány húsokból, zöldségekből többet.

2013. márc. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
75%

Ha még olvassa valaki, ha nem, leirom.


Az első szóló tömör válaszától eltekintve elképesztő a tudatlanság - de persze ez az egész GYK-ra igaz. Ez benne a szép :-)


Amúgy meg baromi idegesitő tud lenni, amikor az ember a saját kérdésére várja választ. Másokén persze jól lehet szórakozni. Ez a legmurisabb hely!


Tehát legalább annyi elvárható lenne, hogy az ember tudja miről beszél. Nézzük azt a szerencsétlen pufirizst:


A PR tiszta fehér-, de inkább barnarizsből készül, pusztán hőkezeléssel - mint a pattogatott kukorica - igy aztán gyakorlatilag minden tápanyag meg van benne. Fehérjék (aminosavak), ásványi anyagok, nyomelemek, sőt a vitaminok is, mert a rizs főleg B vitaminjai nem mennek tönkre a hő hatására (mint pl. a C vitamin).


Igy azt mondani, hogy üres kalória, b...ság!


De nézzük a kalóriákat:

Bárhol megnézed a net-en, egy natur PR 100g-ja nem tartalmaz többet 25-35 kcal-nál, ami kb. egy szelet fehér kenyér 1/3-a!!!


Ha vacsora helyett bezabálsz két csomag PR-t, még akkor sem tartasz egy szelet kenyérnél. Hangsúlyozom, ez a NATÚR PR-re igaz, mert, ha minden sz..rt hozzáadnak, akkor persze ...


Most mondja valaki nekem, mi a baj vele???

2015. jún. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
76%

Bocsánat, a félreértések elkerülése végett:

100 g rizs kb. 360 kcal

Ehhez nem kell Net.


100 g pufirizs-ben vajon mennyi rizs van? 5-e, 10-e?

Ehhez sem kell Net.


Mindegy is, csak azért irok, nehogy valaki azzal vádoljon, én is csak összevissza olvasgatok, meg szedegetem az adatokat a net-ről. Vagy éppen a GYK-ről.


És bocsánat, ha megsértettem valakit.


A minap és is feltettem egy kérdést, és jól szórakoztam egyes válaszokan, másrészt pedig nagyon tanulságos volt!

2015. jún. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

#6-os vagyok.


Jól van, lehet, hogy írtam hülyeségeket...


... de a hizlal-nem hizlal koncepció akkor is egy baromság. Kalóriák, tápérték, fehérje-szénhidrát-zsír, nyomelemek, vitaminok, egészséges és kevésbé egészséges alapanyagok, (alap) anyagcsere, mennyiség-minőség, egy csomó kémia és biológia, amihez nem is értek, aztán ott van a genetika, a sport/testmozgás/életmód és a szintén nagyon jelentős pszichológia is.


Nem pedig hizlal vagy nem hizlal.

2015. júl. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
Hízlaló étel nem létezik a világon, csak hízlaló étrend és mennyiség.
2016. márc. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!