Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Lesz hatása a fehérjeturmixnak?

Lesz hatása a fehérjeturmixnak?

Figyelt kérdés

18/lány vagyok, és fogyni szeretnék, utána pedig izmosítani.

Diétázom, nem eszek cukrot , max pár szem gyümölcsöt, semmi kenyeret, semmi lisztet, tejtermékek közül natúrjoghurtot, csirkemellet, sok zöldséget, halat.

még folytathatnám, de a lényeg hogy odafigyelek az étkezésemre.

vettem fehérjét, 50%ban gyors, és 50%ban lassú felszívódású fehérje van benne, és állítólag ezt minden napszakban lehet enni.

reggel éhgyomorra edzek 1órát (aerob edzés), és utána megiszok egy adag turmixot. ebédre valami diétásat, utána vacsi előtt szoktam enni egy keveset hogy ne lassúljon az anyagcserém, pl. sárgabarackot ettem ma. vacsi előtt minden 2. nap 20 perc Réka hasizmot csinálok meg, vagy fél órát jógázok. utána pedig turmix.

arra lennék kíváncsi hogy így előbb sikerül lefogynom, többet használ a napi 2* fehérjeturmix, mintha mást ennék helyette? tényleg segít felpörgetni az anyagcserét?

170/62 kg vagyok, kb 8-10kilót szeretnék fogyni.

kb. 600-800 kalóriát eszek naponta, és 500-600at égetek el edzéssel



2013. júl. 26. 17:55
 1/8 A kérdező kommentje:
ami még fontos hogy nem kell megjegyezni az éhgyomorra valo edzés kockázatát, mert nem vagyok tőle rosszul, és nekem többet használ mintha máskor edzenék. ha pedig rosszul lennék mégis, akkor megiszom a turmixom:)
2013. júl. 26. 17:58
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

A fehérjeturmix táplálékKIEGÉSZÍTŐ, fogjuk már fel, emberek! Attól mert egy nap 2× iszol ilyet, nem garantált a siker, mert a lényeg az alap étrendeden múlik. Ha nem eszel cukrot, tejterméket, olajos, zsíros dolgokat, az is bőven elég.

Éh gyomorra a fehérje tudod hova megy? A csutka-üres glikogénraktárba! És az izom nem kap semmit. Nincs miből építkeznie, vagy fenntartania magát.

Este ráadásul még le is bomlott, és a reggeli kihagyása miatt a torna inkább az izmokat kapja szét.


Reggelire egyél valami lassú felszívódású ch-t(hogy az edzés alatt azt égesd el és ne az estéről megmeneküld izmaid!), illetve gyors felszívódású fehérjét, hogy a sérült izomszövetet rendbehozd az edzésre!

Utána ugri-bugri, de a fehérjepor értelmét (ráadásul kétszer..) nem látom. Én egyszer iszok csak edzésnapokon, aztán 1-másfél órát súlyzózok nagyon durván...

Szóval mint már fentebb is írtam, ez kiegészítő. Ne ettől várj csodát, ha 1× iszod, ha 3×.

2013. júl. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az biztos hogy keveset eszel és fogyni fogsz
2013. júl. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk dupla ennyi kalóriát vinnél be akkor már egészségesnek lehetne nevezni, nem lassulna be az anyagcseréd a végére, és a testnek csak egy kis zsírtól kéne megszabadulnia hogy fenntartsa magát. A fehérje turmix jó az íz, a változatosság miatt, de egyébként nem vagy vele előrébb mint a hússal. Nagyon jó hogy tisztán kajálsz és ennyit mozogsz, csak azt nem tudom a koplalást kitől láttad hogy jó. Végül is az 52 kilót így lehet elérni. De fenntartani is csak így lehet, és hogy a botsáska test kinek jó azt szintén nem értem.
2013. júl. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem jó a kevés étkezés, de hamar le kell fogynom sajnos, és elhatároztam hogy megéri. Ha lefogytam, akkor is ugyanúgy tartom az étrendet, minden nap edzek, persze akkor már főként erősítő jelleggel, és majd szép lassan emelem a kalóriát, de 2000-ret nem fogok megenni naponta..

ez van:/

Egyébként sokszor eszek keveset, mellette sok vizet iszok, és almaecetet, szóval minden megpróbálok megtenni hogy ne lassúljon az anyagcserém.

2013. júl. 26. 22:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem azért javasolják mindenhol a heti 0,5-1kg közti fogyást és az enyhe kalóriadeficitet mert gyorsabban is lehetne, csak mindenki másnak ráér. Ha gyorsabban fogysz az egyszerűen nem zsírból lesz. Extrém mennyiségű mozgással lehet ezen változtatni, egy katonai kiképzésen vagy egy edzőtáborban ahol napi 8 órát hajtanak, ott reális heti több kilót zsírból leadni. De koplalással nem.
2013. júl. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fehérjeturmix nem gyorsítja fel az anyagcserét, sőt megfelelő táplálék bevitele nélkül inkább lelassítja azt.

A gyors fogyások pedig főleg vízveszteségek. A háj marad, a víz pótlódik.

2013. júl. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
170/52 a cél? Agárversenyen akarsz indulni?
2013. aug. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!