Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Összeállítottam saját fogyókúr...

Összeállítottam saját fogyókúrámat. Szerintetek milyen? 85 kg, nő vagyok 166 centivel, alig egy évvel az utolsó szülés után.

Figyelt kérdés

1) Kezdő lépés: diéta (én a 90 naposat választottam), utána talán a Norbiéval folytatnám, de ez majd még eldől. (Tudom, rengeteg az ellenvélemény a 90 napossal szemben, pláne ezen az oldalon, de engem mégis meggyőztek ismerőseim, akiknél szinte minden esetben bejött ez a módszer.)


2) Hogy nehogy belecsússzak valamilyen hiánybetegségbe:

- minden napra 3 db: Lipothronic Fat Burner tabletta (Biotech)

- minden napra 1 db.króm (pikolinát): Mega Chromium (Vitamin Station), ill. a kúra elején ehelyett: Bio-Króm DIA

- edzések előtt L-Carnitin + 100.000MG vagy L-carnitin + Chrome ital

- Zöld tea kovonat napi 1-2: Sunlife Produktions

- vitaminként pedig naponta 2 tabl.: Womens Performans

- esetleg még vas és calcium pezsgőtabletta formájában mondjuk hetente 2-3-szor.


3) Edzések:

- heti 2-szer fél órás súlyzós edzés

- heti 1-szer 45 perces elipszis trainer edzés

- ha marad időm, akkor még talán heti egyszer nyújtás vagy Callanatics edzés (ez nekem 1 óra 20 perc)


Hozzáértő korrekt válaszokat előre is köszönöm.


2010. jan. 2. 18:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Talán felesleges is lehet a válaszom mert én nem ismerem ezeket a szereket, készítményeket. Lehet károsak is amúgy. Inkább azt kellett volna megemlíteni ezek mellett mit akarsz fogyasztani és abból mennyit, mert szerintem azon dől el sokminden. Jah és inkább a mozgást növeld ha van időd, az nem is kerül pénzbe mint ez a sok "fogyasztó" gyógyszer.
2010. jan. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Gondolom, őszinte válaszokat vársz. Szerintem piszok hülyeséget csinálsz. Oké, hogy a szervezetnek kell a vitamis,stb, de nem mindent tablettaként. Nagyon dúrva, mennyi baromságot beszedsz, illetve iszol.


Természetesen fogyj! Diéta, amiben sok a zöldség és gyümölgy, így nem szenvedsz hiányt a vitaminokban. Illetve sport, de ne ennyi, és ilyen semmi dolgok. Fuss, és kemény dvd torna.


Valamit valamiért!


Sok sikert!

2010. jan. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Szerintem rengeteg pénzt ölsz ezekbe a tablettákba, aminek az árán már egy kezdő aerobik csoportba is be tudnál iratkozni. A diétáról meg annyit, hogy sok gyümölcs, sok párolt, főtt nyers zöldség, főtt vagy párolt husival. Fehér kenyér helyett inkább rozskenyér, rozskifli, és minimálisra leszorított édesség.
2010. jan. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Minek ez a sok egészségtelen bogyó?

Örül az ember ha nem kell gyógyszereket szednie!!!

Állj le, szerintem!

2010. jan. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én mint testépítő azt mondom, hogy ne hallgass az előttem lévőkre! Nagyon ügyesen összeválogattad a vitaminokat! Én egy komplett vitamin csomagot ajánlanék, Scitec Multi-x. A zsírégetők igazából annyira nem fontosak, max L-Carnitint. Az étrendre ügyelj! Kezdésnek legyen 2,5-3g szénhidrát / testsúlykilógramm. Fehérje az egyenlőre 1.7-2g / tskg bőven elég. Én még ajánlanák neked valamien fehérje készítményt is mivel, azt a legnehezebb összeszedni. A hatás elérése érdekében zéró gyümölcs! Vitamint zöldséggel próbálj pótolni. Alacsony GI szénhidrátot kell bevinned! (zabpehely, hüvelyesek). Diétára nem igazán alkalmas szénhidrátok továbbá: rozs, krumpli, durumtészta, (kevés mehet). Fehérjék: tojás, sovány húsok (csirkemell), túró (keveset). Edzés részét én még kiegészíteném! nagyon jó, hogy súlyzós edzést is beiktattál, de ha ragaszkodsz a heti 2 alkalomhoz akkor magas intenzitású edzést ajánlom! Egy edzésnapon 3 izomcsoportot edz, lehetőleg 3 gyakorlattal izomcsoportonként. Én beiktatnék még heti 2-3 anaerob edzést is. (alacsony pulzusszámú folyamatos mozgás) Étrendre visszatérve: úgy oszd be, hogy napi 6 étkezés legyen minimum és 4 óra után ch gazdag kaja ne legyen! Az lesz a jó diéta, ha hetente max. 1 kg megy le rólad! Értelemszerűen minden héten csökkentened kell a diétát! Ha elérted a kívánt formát, akkor bármikor félrekajálhatsz, ugyanis ha tartod ezt az edzést és izomtömeget, akkor a szemétkajával bevitt tápanyag az izommegtartásra és a kondicíód fenntartására megy el.. Lényegében ennyi! Bármi kérdésed van írj!
2010. jan. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kösz az eddigieket. Nem baj, ha őszinték, sőt!

A tapló stílust nem tolerálom, de a segítő negatív kritikát igen. Végülis ezért tettem fel ezt a kérdést. :-)


Tény, ennyi bogyót még én sem szedtem eddig, sőt. Elég hosszas "szakirodalom" böngészése után azonban úgy ítéltem meg, hogy ezek nem azok a bizonyos hajdenagyon ártalmas valamik. Tulképpen milligrammra pontosan kiszámoltam, összeadtam a bennük lévő hatóanyagokat. Egy része sporthoz ad több szuflát (sajnos időt nem...), a króm az inzulinszintet segíti, ill. elveszi az édesség utáni vágyat (mellesleg ezt tapasztalattal alá is tudom támasztani), másik fajták pedig a meglévő zsírokat bontják le, de csak edzés alatt.

Csak abban reménykedhetek, hogy igazak a megadott alapanyagok és arányok, igyekeztem nem pult alóli forgalmazók termékeit beiktatni. Egyébként még nem vettem meg őket, csak tervezem hétfőn.


Sajna a "hagyományos" ill. kevésbé drasztikus diéta nekem már nemigen segít. Hónapok óta összesen 1 árva kilócska csöppent le rólam, de az is szerintem magától. Tök fölösleges volt zöldségeken és gyümölcsökön élni, csak a gyomorsavam marta szét a nyelőcsövemet. Lett is egy jó kis Refluxom is mellé, hála a sok gyümölcsnek. Már a fülemenen is mandarinok nőnek.... :-)


Azt elfogadom, hogy több mozgás kellene. Egyelőre ennyit tudtam beiktatni, de tervbe van véve emelni a rá fordított időt, ha a kölykök is engedik. Tornázós DVD-im is vannak, azt is beiktathatom.


Ha akad esetleg egy-két tesitanárféle vagy gyakorlott testépítő edző, annak szívesen meghallgatnám a véleményét a fogyimmal kapcsolatban.

Jöhetnek az ellenvélemények is, persze!

2010. jan. 2. 22:32
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves 22:13-as!

Most olvastam csak a válaszodat, már az előző kommentem után!

Valami ilyesmire vártam!

Örök hála!

Még egy párszor átrágom magam rajta, mert eléggé sokmindent leírtál. S asszem lesz kérdésem is, amint összeszedem, még jelentkezem!

Tényleg nagyon köszi!

2010. jan. 2. 22:36
 8/13 A kérdező kommentje:

Össze is állt a kérdéssor:


„Alacsony GI szénhidrátot kell bevinned! (zabpehely, hüvelyesek).”

Egész pontosan mit jelent a GI szénhidrát? Mik vannak még ilyenek a zabpelyhen és a hüvelyeseken kívül?


„Én beiktatnék még heti 2-3 anaerob edzést is. (alacsony pulzusszámú folyamatos mozgás)”

Az ellipszis traineren való mozgás annak számít? Én legalábbis ezt is aerobnak vettem. 3 nem, de talán 2 alkalmat még be tudnék iktatni. Hány percig érdemes ezt csinálni alacsony pulzusszámon?



„Étrendre visszatérve: úgy oszd be, hogy napi 6 étkezés legyen minimum és 4 óra után ch gazdag kaja ne legyen!”

Mi az, hogy „ch gazdag”? Szénhidrát?


„Én még ajánlanák neked valamien fehérje készítményt is mivel, azt a legnehezebb összeszedni.”

Esetleg van valami konkrét is, amit tudsz javasolni? (lakóhelyemen csak Biotech van közel, de ha máshonnan kell, végülis be tudom szerezni internetről)


Örök hála! Tényleg nagyon köszi!

Az az igazság, hogy nemigen van lehetőségem mástól infókat beszerezni. Vagy az internet (ha néha odajutok...) vagy ez az oldal.

A mozgáslehetőség is nagyjából adott még egy pár évig icipici gyerekek mellett: itthon súlyzók és elipszis van. És még mellé nagy fogyniakarás.... :-) Sőt van edzőtársam is ösztönzésképpen! Érdemes még valamit beszerezni itthonra?

2010. jan. 2. 22:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Alacsony GI szénhidrát. Ez azt jelenti, hogy az adott szénhidrátnak alacsony a glikémiás indexe. Leegyszerűsítve sokkal nehezebb ilyen szénhidráttal zsírt raktározni mint az ellentétével. (Ha bővebben érdekel a téma google!)


Jó az elipszis trainer! De sima mezei kocogás, vagy gyors tempójú séta jó! Leglaább alkalmanként 45 perc legyen!


igen délután 4 óra után szénhidrátos kaját nem ehetsz! Egyél zöldséget, proteinturmixot...


Persze jó a Biotech is! Érdeklődj a boltban! De lehetőleg ne szója fehérjét vegyél:)


Olvastam ,hogy otthon súlyzózol. Lehet hogy így nem lesz meg olyan hamar a kívánt hatás, mintha edzpterembe mennél, de ha neked a gyerekek miatt csak ez oldható meg, akkor tökéletes! body.builder.hu nézegess edzés technikákat, továbbá találsz kalóriatáblázatot az életekről. Az alapismereteket mindenképp olvasd el!

2010. jan. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

OK!

Mégegyszer nagyon köszi!

Ha elakadok, még kérdezhetek?

2010. jan. 3. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!