Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Harminc kiló minusz egy év...

Harminc kiló minusz egy év alatt lehetséges?

Figyelt kérdés

Szeretnék mostmár ténylegesen belevágni a súlycsökkentésbe, de nem tudom hogy álljak neki.


Első sorban kapásból letöltöttem a yaziot, hogy figyeljem a kcal bevitelt, de azt se tudom hogy mennyit kéne bevinnem. 2000? 2000 alatt?


Ma pl 2000 alatt fogyasztottam.

Plusz még a fehérjére is figyeljek... De hogy? Mert abból alig ha vittem a szervezetembe, de zsírból annál inkább az app szerint.


És egyszerűen nem tudom hogyan kéne számontartanom a dolgokat. Az oké hogy pl hat után nem eszek,igyak sok vizet, vagy hogy keveset egyek... De alapjáraton sosem eszek sokat.


Oké havonta egyszer elmegyünk párommal étterembe, meg havi max 1-2 meki becsusszan, de akkor sem kéne szerintem ennyi kilónak lennem... Vagy nagyon tévedésbe vagyok?


Háziorvosom gyökér, szóval hozzá nem merek fordulni...


23/Lány/168cm/117kg

Ami vicc hogy van mikor 110kg mutat szóval eléggé ingázik a sújjom.



2023. szept. 19. 18:04
1 2
 11/19 Laylah ***** válasza:
74%

Mindent leírtak előttem, viszont ezt: "Az oké hogy pl hat után nem eszek" felejtsd el. Nem, nem oké. Akkor oké, ha 8-9 körül már alszol. Egyéb esetben úgy számolhatod, hogy lefekvés előtt 2-3 órával lehet megejteni az utolsó étkezést, hogy ne teli gyomorral feküdj le. Így éjjel a tested nem az emésztéssel van elfoglalva, jobban is alszol, és az éjjeli folyamatokhoz szükséges energiát a zsírkészletből fogja tudni venni a tested, nem az épp benne tanyázó kajából.

Amiket még én tudok tanácsolni 35 kiló fogyás után:

- péksütik off. Tudom, finom meg minden, de szinte csak szénhidrát van bennük, abból is az a fajta, ami gyorsan felszívódik, így rövid idő után éhes leszel. Ez nem azt jelenti, hogy többé nem ehetsz meg egy szelet kenyeret sem, sőt. Reggelire (a zabkása mellett) az egyik legjobb opció valamilyen szendvics, nyilván nem agyonpakolva mindennel. 2 szelet tk rozskenyér (jó a rosttartalma és tömör, meg kell szokni), pici vaj, minél magasabb hústartalmú baromfisonka, ebből mehet akár 100g is, egy vékony szelet sovány sajt, és annyi zöldség, amennyi jól esik. Reggelin kívül a kenyeret leginkább csak akkor enném, ha olyan kaja van, ami mellé "kell", pl. chilis bab (ez pl. szintén egy jó opció, alacsony a kcal sűrűsége, de magas a fehérjetartalma) mellé, esetleg főzelékek mellé.

- a szószok, öntetek rengeteg kalóriát tudnak tartalmazni. Vannak ételek, amiket nem szükséges külön logolni kalóriaszámlálóban, jellemzően a zöldségek ilyenek, de a szószokat, önteteket soha ne hagyd ki a számításból.

- ne dőlj be a "magas fehérjetartalmú" kifejezésnek egy-egy hirdetés vagy recept kapcsán. 100g termékben 25g fehérje számít már viszonylag magasnak, de a 10-15g-osra is rá szokták sütni a címkét.

- emberenként változó, de a legtöbb esetben a fehérje az, amitől a leghamarabb "jól tudsz lakni". A maradék esetekben ez leginkább a zsír. A jóllakást azért raktam idézőjelbe, mert első lépésként azt kell elfogadnod és tudatosítanod, hogy nem akkor elég az étel, ha jóllaksz, ha tele vagy. Az már sok. Addig egyél, amíg már nem vagy többé éhes.

- az éhségérzetet kiválthatja a szomjúság is. Ha úgy érzed, éhes vagy, igyál egy pohár vizet. Ha 10 perccel később is éhes vagy, akkor tényleg az vagy. :D

- van olyan, amikor nem vagy éhes, csak azt hiszed, vagy csak a szemed kívánja. Ha nem vagy biztos benne, hogy itt az ideje egy étkezésnek, de úgy gondolod, hogy éhes vagy, akkor gondolj bele, hogy mit ennél. Aztán gondold el, hogy ha valami olyasmit tudnál csak enni, amit kevésbé szeretsz, akkor is ennél-e. Ha nem, akkor csak fejben vagy éhes. A korgó gyomornál nyilván nem kérdés ez.

- ha netről nézel valamilyen receptet, akkor se fogadd el, hogy az étel annyi kcal, amennyi oda van írva. Logold be az appra, azokkal a márkájú termékekkel, amiket használni fogsz. Több száz kcal eltérés is lehet!

- ha recepteket keresel, tiktokon ajánlom őket: aussiefitness, jalalsamfit, cooklikeimbook, doosifit.

- ebédkiszállítással is megoldható a dolog, én interfoodról és jófalatról szoktam rendelni az ebédemet hétköznapokra, annyira figyelek, hogy 450-550 kcal között legyen az adag, és legalább 28g fehérje legyen benne. Legtöbbször valamilyen csirke szokott lenni, vagy esetenként sertésszelet, marhapöri, ilyenek.

- saját megfigyelés alapján annyiszor 100-120 kcal-t egyél egy nap, mint ahány órát ébren töltesz. Értelemszerűen ha nagyobb a súlyod, akkor inkább 120-al, majd ahogy csökken, úgy egyre kevesebbel számolj, de a 100 legyen meg. Tehát ha 6-kor kelsz és este 10-kor mész aludni, az 16 óra, tehát minimum 1600 kcal, esetedben inkább 1900.

2023. szept. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Laylah ***** válasza:
80%

Még ami eszembe jutott:

- a saláta nem lesz automatikusan diétás. Egy Cézár-salit is meg lehet csinálni úgy, hogy 1000 kcal legyen az adag.

- ha szereted a töltött káposztát, az egy bónusz kaja (minimális tejföllel, bár én tejföl nélkül szeretem). Nagyon alacsony a kalóriatartalma, sokat lehet belőle enni, a húsgombócból nyilván csak mértékkel, és mondjuk 2 szelet kenyérrel (az előző hsz-re is vonatkozik, szelet kenyér alatt toast kenyérre gondolok, nem a kilós fehér kenyér vastag és nagy szeletére!)

- gondolj a kcal keretedre úgy, mint egy bankszámlára, ami minden reggel ugyanazzal az egyenleggel indul. Arra költöd a pénzedet (kalóriáidat), amire csak akarod, de a következményeit is viselned kell. Megeheted azt a csokit, csak akkor a nap végén a vacsi szerényebb lesz, ha egyáltalán jut rá. Vehetsz fel hitelt, azaz túllépheted a keretet, de az a megtakarításaidból vonódik le.

2023. szept. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Laylah ***** válasza:
81%

Plusz:

- a fehérjepor a barátod. Nem fogsz tőle sem hízni, sem izmot növeszteni, hormonbeteg sem leszel, nem kell aggódni. Viszont itt-ott simán bele lehet csempészni az étrendedbe, így javítva a makrókat. Akár vízzel/magtejjel shake-ként, akár pl. palacsintatésztához, tejberizshez, zabkásához, pudinghoz adva, szinte teljesen eltűnik az ételben, nem is érzed. Natúr ízűt nem javaslom, az elég rossz ízű, a gyümölcsösek általában nagy műek, viszont egy jobb féle csoki és/vagy vanília ízűvel már lehet mit kezdeni.

- ezzel szemben a különböző csodapirulákat felejtsd el. Ha valamit szedsz, akkor az valami jobb fajta multivitamin legyen, érdemes valamilyen tápkieges boltból (Biotech, Scitech, stb.) beszerezni, azon jobban vannak összeállítva, mint a drogériásak.

- a legfontosabbat majdnem kihagytam: meg kell keresni a lelki okokat és feloldani őket, vagy legalábbis elkezdeni dolgozni rajtuk. Nem véletlenül alakultak ki ezek a rossz szokások, pl. stresszkezelés, örömforrás keresés, érzelmi evés, unalomevés; sokszor az elhízott egyfajta páncélként növeszti a zsírt a testére, hogy akkor majd nem bántják, vagy nem fog annyira fájni a bántás (ez nem tudatos dolog). Mellé még a családi minta is hozzátehet, pl. hogy a példakép szülő is mindig degeszre ette magát, vagy hogy addig nem engedtek el az asztaltól, amíg üres nem volt a tányér, plusz pont, ha a szülő szedte ki az ételt.

2023. szept. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
17%
Még mindig nem a péksüti meg a kenyér hízlal, hanem a kalória.
2023. szept. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Laylah ***** válasza:
54%
Igen. Ami pedig kifejezetten sok egy-egy péksütiben, ráadásul leginkább szénhidrát, így nem éri meg azt enni. A kenyér más tészta. :)
2023. szept. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Laylah a GyK-s fogyás szenszej! ;)
2023. szept. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Laylah ***** válasza:
Csak kitapasztaltam már az évek során, hogy mi működik, mi nem, mi éri meg, mi nem. ^^
2023. szept. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

1 év / 30kg szerintem sok, mármint meg lehet próbálni, még sikerülhet is, csak nem biztos, hogy megéri, mert szigorúbb deficit kell hozzá, amit sokkal nehezebb kivitelezni hosszútávon.

És ha sokat vagy éhes akkor bizony 1 év 10nek fog tűnni. Tapasztalat.

15 kg már könnyebb menet lenne 1 évre.

És ha tartósan szeretnél lefogyni, meg kellene tanulni gyors fogyókúra helyett lassabb ütemű fokozatosan felépített életmódváltásban gondolkodni, hogy ne egy kalap kínszenvedés legyen az egész, ne térj vissza fogyás után a régi szokásaidhoz, és ne hízz vissza..

Ha eddig nem rohantál lefogyni, akkor most hova sietsz?

Egyszer fogyj ha már le akarsz, de az legyen tartós. :) És tartósabb lehet, ha több időt adsz magadnak arra, hogy megszokd az új életmódodat, a tudatos táplálkozást, a mozgást.

2023. szept. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok kedves, és hasznos tanácsot (már aki tényleg normálisan állt a dologhoz. )
2023. szept. 22. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!