Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Teljesen reménytelennek érzem...

Teljesen reménytelennek érzem a kalóriaszámlálást, valaki segítene?

Figyelt kérdés
Mindennél jobban szeretnék lefogyni, de úgy érzem, nem fog menni. A kalkulátorok szerint 1700 kcalt éget el a szervezetem napi szinten, tehát ha érdemleges minuszban szeretnék lenni, akkor max 1500-at kéne ennem, de inkább 1300-at. De az istennek sem lakok jól ennyivel. Az egyetlen alacsony kalóriás étel, ami laktat, az a főzelék. De nem ehetek állandóan főzeléket... Próbáltam salátát, joghurtot, müzlit, stb. De éhes vagyok, akármit csinálok. Ha pedig ignorálom, bizonyos idő után rosszul leszek. Talán örököltem a cukobetegséget a nagyanyámtól, nem tudom... Próbáltam felhozni ezt szüleimnek, de szerintük hülyeség. Alapjáraton 2-3 szendvicset szoktam enni nap közben, de abból egy kb 400kcal. Szóval hazaérve ott tartok hogy még ebédet sem ettem, de már megettem a napi keretem nagy részét. Próbáltam sporttal növelni a kalória deficitet, de mivel egy gyenge szar vagyok, nem tudok annyit mozogni, hogy jelentős mennyiséget elégessek.

2023. nov. 18. 18:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
2%

Minden ellenkező állítással ellentétben - "50 kilót lefogytam, de mindig jóllakott voltam" - az eredményes diéta igen is szívás és lemondás.

Sajnos csak önuralommal lehet legyőzni az éhséget.

Én pár éve remek étvággyal, bármit megehettem és semmit nem híztam.

Persze odafigyeltem a magas fehérjebevitelre, mert súlyzos edzést is csináltam.

Aztán így 40 felett egyszer csak azt vettem észre, hogy változatlan

kajálás és sport mellett elkezdtem hízni.

Le sem írom hány kalóriával tudok embernek kinézni és nem zsírdisznóvá hízni.

Borzalom!!!

2023. nov. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Tényleg tudni kéne a magasságod, súlyod, mert a kalkulátorok között könnyű elveszni.


Viszont hogy mozogni nem tudsz annyit, mert gyenge vagy... ne hülyéskedj már. Persze, hogy nem. Most. De el kell kezdeni, ha csak napi fél óra sétát is, és egyre jobban fog menni. Megedződsz. Sétálj, amilyen gyorsan bírsz, napi fél órát. Hamarosan kocogás és utána futás lesz belőle. Ha gyanúsan gyorsan kifulladsz, akkor is fulladsz tovább, ha megálltál, akkor fordulj orvoshoz, tüdő vagy szívproblémád lehet, amit sürgősen kezelni kéne.

2023. nov. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
25%
Még egy fontos kérdés: ki dönti el, mit eszel? A szüleid tartanak el? Beleszólhatsz, mi lesz a kaja? Esetleg van heti párezer forintod pl. plusz zöldséget stb. venni, ha a szüleid nem hajlandók?
2023. nov. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
12%

Mi a bajotok a 11-es válasszal?

A súlytartás, a fogyás egy kín annak, aki imád enni.

Pont úgy, mint a kérdezőnek is.

2023. nov. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
37%

14-es: hülyeség a 11 -es válasz IS meg a tiéd IS.

A fogyás NEM KÍN megfelelö étrend mellett, ahogy a súlytartás sem.


Én is imádok enni, imádok jókat fözni, lefogytam 15 kilót úgy, hogy közben végig szuper jókat ettem, soha nem éreztem magam éhesnek, és azóta is tartom a súolyom úgy, hogy továbbra is élvezem az evést.


Csak megfelelö étrendet kell kialakítani, akkor MINDENT lehet enni, csak az arányokra kell figyelni, és tényleg jó ízüen lehet enni, amit akarsz.

2023. nov. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

15.

Hülyeséget te írsz!

Én még az életben nem találkoztam olyannal (egészségügy, edzőterem, őszinte emberek) az itteni nagy mestereket kivéve, akik ne panaszkodtak volna arra, hogy milyen kegyetlen a diétázás.

2023. nov. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
52%

Mert a diétázás tényleg hülyeség, annak semmi értelme, mert a diéta UTÁN viossza hízod,

Az életmódváltás az, aminek van értelme, olyan étrendet állítasz össze, ami ízlik ÉS életed végéig tudod tartani! Akkor nem kegyetlen, nem kínzás, hanem kifejezetten jó életminöség!

2023. nov. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Azt írod: "Alapjáraton 2-3 szendvicset szoktam enni nap közben, de abból egy kb 400kcal. "

Ez ugye kapásból 800-1200 kcal, jó eséllyel több is, mert sok szendvics több, mint 400 kcal. Ha még ezután ebédelsz-vacsorázol, az már nem olyan kevés.

2023. nov. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A 15 ös nem ír hülyeséget! Tájékozatlanok vagytok ennyi! Kicsit utána kéne járni mielőtt ideböfögitek a hülyeségeteket!
2023. nov. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!