Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez mitől lehet? Napi 3400-3500...

Ez mitől lehet? Napi 3400-3500 kalóriával sem mozdul egy dekát se felfelé a súlyom.

Figyelt kérdés

Tavaly októberben fejeztem be a diétát. 2200 kcal volt a diéta vége, 83 kilóra fogytam. Azóta is gyúrok heti 4x, izmot akarok építeni, fokozatosan, 2 hetente növelem a kalóriát, hogy induljon meg felfelé a súlyom. Most napi 3400-3500 kcal-nál járok, de semmi. Valakinek valami ötlete?

Tápanyag arányaim elosztva:

Napi 2-2,5 g fehérje, 0,5-1 g zsír testúly kilónként, a többi szénhidrát.

Fehérjeforrásaim: zsírszegény sajt, tojás, sovány húsok, heti 2-3x szardínia sós lében, napi 2 tejsavó fehérje (mindig zabpehellyel iszom)

Szénhidrát forrásaimat váltogatom.

Zsír, amennyi a fehérje és CH forrásokból összejön.

Mit csináljak, hogy meginduljon a súlyom felfelé, igazából izmosodni szeretnék. Nem tudok már többet enni, időnként így is tele vagyok.



jan. 29. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az izmosodáshoz idő kell, az lassú folyamat. Mennyit edzel? Regenerálódásra hagysz elég időt?
jan. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocsi, látom, heti 4, október óta... Akkor nem tudom, elvileg jól csinálod. Remélem másnak lesz vmi ötlete.
jan. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bolygasd meg a makrókat. Egyél több zsírt és kevesebb fehérjét es cht. A 2 gr feherje bőven elég. Azoknak is akik heti 7x edzenek vagy akár tobbszor. Annal tobb hasznosulni se tud. Egyébként pedig a feherje megemesztesehez kell a legtobb energia szoval ezert is lehet h nem megy a hizas.

A makrók arányának változása szokott segíteni

jan. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3

Igen a makrók variálásán gondolkoztam, csak nálam nem egyszerű a helyzet, mert májgondjaim vannak. Voltam vele orvosnál, meg lett állapítva stb.. többek között ezért is kellett lefogynom. Szóval nálam a zsír megemelése nem játszik, sőt a gyors szénhidrátok is kerülendők. Ha nem lennének májgondjaim akkor nyomatnám a szotyit, meg a mogyorót. Havonta 1-2x azért "bűnbe esek" és eszek egy jó kis sárgaborsó vagy lencse főzeléket bacon szalonnával, ilyenkor a szalonna a CH rovásár megy aznap, de ez csak havi 1-2 alkalom.

Fehérjét azért eszek ennyit, mert inkább eszek pl. több tojást, mint több kenyeret.



#1

Régebben is edzettem, meg sportoltam mást is, alapból nem vagyok hurkapálca, csak az elmúlt években a család, munkahely mellett elengedtem magam és felszaladtak a kilók.

Regeneródásra fordítok időt.


Esetleg azon gondolkoztam még, hogy csak heti 3x megyek gyúrni, így csökken valamit heti átlagban a kalóriaszükségletem. Bár nem tudom, hogy minusz 1 edzés hetente mit befolyásolna, elvileg egy 60-70 perces intenzív edzés párszáz kalóriát éget el. Egy lábedzés mondjuk 500 kcal, de az akkor nagyon hardcore volt.

jan. 29. 18:52
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
NApi 1,5 g fehérje bőven elég kilogrammonként
jan. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!