Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1200 kcal-ás diéta mellett...

1200 kcal-ás diéta mellett nem fogyok. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Mellette heti 2-3x 1 órát sportolok is, 67,2 kilóról indultam, az első héten lement 2 kg, azóta viszont (3 hete) nem mozdul a súlyom. A szénhidrátra is figyelek, max. 150 grammot eszek. Az alakom sem változik, mert cm-ben ugyanannyi a mellem, derekam, csípőm, combom, karom.


Endokrinológus mondta, hogy fogyjak, lehet, hogy a hormonok miatt stagnál a súlyom? :S


2012. szept. 20. 21:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
túl kevés. ennyivel én is raktározásra álltam be, még a súlyom is hasonló volt akkor a tiedhez.... 1450re emeltem, 180g CH, 120 g fehérje. be is indult a fogyás szépen.
2012. szept. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

emeld meg 1500-1600ra,viszont a ch-n csökkenthetsz.

lent tartod egy hétig tskg/1g-n,aztán meg csinálsz egy visszatöltést 1 napig tskg/2-3g-vel,aztán újra visszamész 1g-re,és végig így hintáztatod.

és persze 3 óránként egyél,este már csak fehérjét magában.

2012. szept. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

Ez egyszerű. Attól, hogy inkompetens orvosok kötik az ebet a karóhoz, és azt hiszik a "kalória" fogalma értelmes ilyen szempontból, ettől még hülyeség lesz. Elhittük ezt, igen, de akkor sem igaz, tovább kell lépni.


1200 kcal bevitelhez alkalmazkodik a szervezet. Te vagy a példa rá..

Más részt valószínűleg éhezel, ez tök jó..


150g ch a végtelenszerese a 0g ch-nak, és 10X-ese a 15g ch-nak.

Magyarul fölöslegesen sok szénhidrátot eszel. Ha húsokat, zöldségeket ennél nem lenne ennyi ch, de több hasznos tápanyagot vinnél be kalóriaszámolgatás nélkül. Mivel ez stabilabb vércukor és inzulin szintet adna, mint a mostani "diétád" ezért még fogyhatnál is vele ÉS nem lennél beteg tőle - sőt ez lenne egészséges hosszú távon.


Amellett, hogy ez így működik (bárki kipróbálhatja) mi az egyszerű magyarázat? Az emberi szervezet hús, alacsony ch tartalmú zöldség, magvak, gyökerek fogyasztására van kitalálva. Mástól csak beteg, elhízott és gyenge leszel.

2012. szept. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De ha 1500 körül van az alapanyagcserém, akkor hiába raktároz a szervezetem, azt a 1500 kalóriát valahonnan (ha nem a táplálékból, akkor a zsírból?) elő kell teremtenie, nem? Vagy akkor honnan szerez a szerveztem elég energiát ahhoz, hogy ne essek össze és normálisan működjön?


Egyébként előtte hihetetlenül fáradékony voltam, amióta diétázom tök jól vagyok és egyáltalán nem éhezem, sokszor nem is vagyok éhes, amikor már itt lenne a következő étkezés ideje.


A diétát pedig nem az endokrinológus állította össze, átküldött dietetikushoz, de akkor lehet, hogy nem a legjobbhoz kerültem...

2012. szept. 21. 10:29
 5/14 A kérdező kommentje:
A 3 óránkénti étkezés sajnos abszolút kivitelezhetetlen, néha még az 5x is elcsúszik, de azt azért igyekszem tartani. :S
2012. szept. 21. 10:30
 6/14 anonim ***** válasza:

A felfogás még mindig hibás. 1500 kcal-ból mennyit hasznosít a szervezeted? 1500 kcal mi egyáltalán? 1500 kcal szénhidrát után rosszul leszel :) Ráadásul fel fogod vele építeni a cukorbetegséged, és más anyagcsere betegségeket.

1500 kcal fehérje, zsír? Ezek normális tápanyagok.


Hogyan alkalmazkodik az anyagcseréd? Nem tudom. Ettől még alkalmazkodik.

Egyébként tudom. Ilyenkor van izomtömeg vesztés, takarékosabb energia felhasználás, zsír raktározás - vagy ha szerencséd van pontosan a fogyás. A szerencsére bízod az egészet? Fölösleges, ha szénhidrátok nélkül ennél, akkor nem szerencse kérdése lenne, fogynál ha van miből.


Másik: a dietetikusokat nem arra képzik, hogy tudják mik az emberi szervezet igényei, arra képzik őket hogy elMESÉLJÉK ugyan azt, mint a mostani dietetikusod. A szénhidrátok fölöslegességéről, mérgező hatásairól, a tejben lévő marha inzulinról és növekedési hormonokról miért tudnának bármit is? Mert mindegyikük olyan olvasott, tanult mint én? Nem egészen.

2012. szept. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

1500 kcal-ból 150 g széhidrát, 60 g fehérje, 40 g zsír.

Reggelire 30 g szénhidrátot eszek, tízóraira 15-öt, ebédre 50-et, uzsonnára 15-öt, vacsira 40-et.

Az baj, hogy már IR-es vagyok, muszáj szénhidrátot ennem, különben alacsony lesz a vércukorszintem.

2012. szept. 21. 11:08
 8/14 A kérdező kommentje:
Mármint 1200 kcal-ból, nem 1500-ból. :)
2012. szept. 21. 11:09
 9/14 anonim ***** válasza:

jaj ne már megint egy paleos....

valószínüleg pont hogy kevés a kaja...nekem az vált be hogy emeltem az 1200 on 100 kclt

de lehet hogy a hormonok miatt van talán menj vissza az orvoshoz, mert lehet hogy nem jók a gyógyszereid

miket eszel?

2012. szept. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mindegy, 1 hónap múlva úgyis megyek vissza a dokihoz, akkor addig folytatom így, aztán majd kitalálják, hogy mi a baj. :)

Amúgy csirkemell(mert más húst nem is szeretek), túró, sajt, sok-sok zöldség, napi 2-4 szelet toast kenyér, napi 1x kisebb mennyiségű gyümölcs, néha rizs és krumpli is van az étrendben, de ez nem sokszor.

2012. szept. 24. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!