Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen diétás sós magvakat...

Milyen diétás sós magvakat tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a sózott mogyorót, vagy a napraforgómagot, de hát ezek gondolom eléggé hizlalóak. Nincsenek ehhez hasonlóak, csak diétás kalóriaszámmal? :)
2013. jún. 12. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincsenek. Az olajos magvak mind kalóriadúsak, szerintem pont ezért alkalmasak diétához, hiszen jóllakatják az embert, energiát adnak s eleve normális táplálékok...

Persze nem arra vannak, hogy kilószámra rágcsálja az ember, bár érdekes, ha valaki meg tudja oldani.

Kalóriát úgyis be kell vinned, hiszen szüksége van rá a testednek, egy részét miért ne olajos magvakkal, hogy élvezd és jóllakj? Persze nem vagyunk egyformák, nem biztos, hogy mindenkire így hatnak, bár a magas zsírtartalom elég hatásos...

2013. jún. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

NINCS olyan hogy hizlaló!

Minden tápanyagból egy meghatározott mennyiségre van szüksége a testednek. A magvakban lévő telítetlen zsiradék esszenciális, igen, magas a kalória tartalma, és nem kell belőle sok, de a zsír anyagcsere megfelelő működéséhez magyarul a fogyáshoz is hozzájárul. Bár natúr jobb lenne mint agyonsózva, de a só is kulcsfontosságú egy bizonyos mennyiségben.

A komplett étkezési rutin hízlal - nagy mennyiségű kaja ami rossz arányban tartalmazza a tápanyagokat (elsősorban csak telített zsírt keményítőt meg cukrot tartalmaz)


Ha csak a kalóriát nézed akkor nem fog összejönni amit akarsz. Kalória megvonással lehet súlyt csökkenteni, de zsírt veszteni nem nagyon, csak akkor ha az ételek minőségileg is megfelelőek. Az olajok /magvak fontos részei az egészséges táplálkozásnak, diétában is.

2013. jún. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első két hozzászólóval egyetértek! Egyél belőlük, de mértékkel! A natur lenne a legjobb!
2013. jún. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Itt tényleg a mérték a fontos. Kalóriaszámolás felejtős, fogyás alatt vagy nem kell ilyet enni vagy nagyon keveset. Magas a ch tartalmuk, keress olyat aminek alacsony. De egy jó táplálkozás mellett például az olajos magvak tudják nagyon lassítani a fogyást. Nem a zsírtartalmuk miatt, hanem mert sok olajos mag ch bomba. Nézd meg miben mennyi van, és talán a fogyás utánra időzítsd az ilyen nassokat. Persze cukros nassok, kenyér, rizs helyett jobbak ezek, de ilyeneket nemigen ennél fogyás alatt, remélhetőleg.. :)
2013. jún. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom, az olajos magvak CH tartalmának zöme rost szokott lenni... Úgyhogy nem CH bombák (a gesztenye speciel kivétel). A lenmagban pl. elenyésző mennyiségben van CH a roston kívül, igaz, az nem sós rágcsa :D

Én azt tapasztaltam, hogy csak sok olajos maggal tudok fogyni (mert akkor tudok sok zsírt bevinni, ami pedig alacsony CH és kalóriabevitelt okoz nálam), bizonyára nem mindenkivel van ez így, de nekem elég logikusnak tűnik.

2013. jún. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ez az eset is igaz lehet.
2013. jún. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!