Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1 nap hány kalóriát szabad...

1 nap hány kalóriát szabad enni ha fogyni akarok (nem keveset )?

Figyelt kérdés
2013. jún. 26. 01:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez attól függ. Mennyit mozogsz, mekkora a súlyod s abból mennyi zsír, mennyi izom, az anyagcseréd is lehet gyorsabb vagy lassabb... De még az sem mindegy, mit eszel.
2013. jún. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ha egész nap a számítógép előtt ülsz akkor bőven elég a 2 ezer,

ha a tescóban árufeltöltő vagy akkor még a 3 ezer is mehet,simán

2013. jún. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Utolsó: Mi bőven elég kétszer? Étkezés? Mert ha erre gondoltál, jó nagy hülyeséget mondtál, ha nem akkor elnézést, félre értelmeztem. Napi 5x minimum enni kell.

Kérdezőnek pedig ezt az oldalt ajánlanám: [link] Nagyon jó oldal, rengeteg mindent találsz a sikeres fogyásról, ráadásul tudod követni a napi kalóriabeviteledet, és segít is kontrollálni. Sok sikert! :)

2013. jún. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amennyivel jóllaksz. Mindegy a kalória, ha kevés kalóriát eszel de cukrot, akkor úgyis megszívod, ha sok kalóriát eszel de értelmes tápanyagokat akkor meg jól jársz, ennyi. Valójában egyszerű.
2013. jún. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
1 Nap minimum 50 szénhidrátot kell enni.
2013. jún. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

www.kaloriabazis.hu

Itt ki tudod számolni,ha beírod az összes adatod és hogy mennyit szeretnél fogyni.

2013. jún. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 fruzsi325 válasza:
Először is ki kell számolnod, hogy mennyi az egyensúlyi kalóriaszükségleted, azaz mennyit kellene bevinned naponta, hogy egészséges legyél és a szervezeted megkapjon mindent, ne hízz, ne fogyj. Ezt a súlyod, magasságod, korod, nemed alapján magadnak kell kiszámolnod, az interneten találhatóak erre képletek. Ha megvan ez a szám csak meg kell felezned és a fogyás megkezdődik. A fogyásod során végig csak ennyit egyél, kivéve ha beteg leszel, mert azokon a napokon rendesen kell enned. A diétádat egészítsd ki mozgással, nem muszáj egyből maratont futnod, kezdhetsz egy kis szobában tornázással is. Véleményem szerint kerüld a bogyókat, bármilyen természetesnek állítják is be azokat, és a vízhajtás sem megoldás mindenkinek. Ezzel a módszerrel heti 1-2 kilót lehet fogyni általában, de nem szabad gyorsabban, mert az a szervezetedet tönkreteszi és a bőröd nem megy össze. Egy lány ismerősöm 15 hónap alatt fogyott 40 kilót így!
2013. júl. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Először is ki kell számolnod, hogy mennyi az egyensúlyi kalóriaszükségleted, azaz mennyit kellene bevinned naponta, hogy egészséges legyél és a szervezeted megkapjon mindent, ne hízz, ne fogyj."


Régen ezt én is elhittem. Mert hinni akartam, mert olyan nagy "szakértők" ezt hangoztatták. De gondoljunk már bele logikusan..

Kiszámolni? Mégis hogy? Előre lefektetett képletek alapján? Ugyan már, ehhez nagyobb hitre van szükség mint a vízen sétáló Jézushoz..


Nem lehet kiszámolni egy ember kalóriaszükségletét. Egyébként meg a tápanyag ellátás nem kalóriafüggő. Egy csomóan eszik kalóriára pontosan a zabot, barna kenyeret.. és semmi tápanyagot nem visznek be ezzel (de, keményítőt azaz cukrot, hát nagy szükség van rá..).


Komolyan hihető, hogy valaki pont annyi energiát visz be mint amennyit elhasznál az állandóan változó anyagcseréje + izommunkája? Komolyan elhiszi valaki, hogy az ember csak azért nem hízik el vagy fogy le csontsoványra, mert állandóan precíz kalóraiatartalom adatbázissal és számológéppel a kezében táplálkozik?


Ez a természetes, megfelelő mód ez hihető még bárkinek is? Úgy mélyen, a józan ész közelében ez tényleg egy logikus módszer, amit valaki komolyan akar venni? Áh.. ez önámítás, én biztos nem hiszem el hogy valakinek tényleg ez dobja fel az amúgy unalmas hétköznapjait :)

2013. júl. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Kezdjük ott, hogy fogyni akarsz akkor mozogni kell vagy hormon diéta [link]
2013. júl. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sóbert propaganda:

'ma már tudjuk, Ő az első aki felépült egy ennyire agresszív fertőzés után"


BULLSHIT. Érzelgős, semmit mondó körmondat. Nem mert én vagyok az első aki felépültem egy ENNYIRE agresszív fertőzés után. Tessék elképzelni, vizsgaidőszakban kissé elkenődtem.. a sok stressz, képes volt konkrétan megbetegíteni egy campylovacter. Hihetetlen.. primitív kis egysejtű! Engem!?

De felépültem..


Szóval a lényegre visszatéve: amit az updét biznisz hormondiétának tart, az az ősi és természetes (tehát a legáltalánosabb..) lowcarb táplálkozás egy tudománytól kissé elrugaszkodott, felkapott ága. Nyiff. Ennyi, igazából nem lenne rossz dolog, mivel lowcarb, ez azért elég jó mindenkinek, bár ezt is el lehet rontani.

2013. júl. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!