Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy is van ez a kalória...

Hogy is van ez a kalória számlálás? További lent

Figyelt kérdés
Mindenki írja hogy napi max 2500-3000 kalóriát vihetnek be de nem igazán értem.. Én mindig mindent úgy számoltam hogy kiszámolom hogy mennyi szénhidrát és mennyi a fehérje szükségletem ahhoz hogy fogyjak vagy épp tömeget növeljek.. A kalóriát miért jobb számolni? Előre is köszi!

2014. júl. 24. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert a kaloriaszamolas adja meg az osszes energia mennyiseget amit beviszel. Ha fogyni akar az ember, akkor az osszkaloria fogyasztas es az osszkaloria bevitel aranya a lenyeg (persze leegyszerusitve).
2014. júl. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szintiszoli123 ***** válasza:
2014. júl. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szintiszoli123 ***** válasza:

Kérdező!

Szerintem is jobb a makrókat számolni! A kalóriszámításnak van egy pár csúsztatója ami félrevezethet.

Nézz meg egy termékcsomagolást. Néha elég nagy eltérés van a rajta megadott kalóriaérték és a 3 összetevő makronutriens mennyiségének megfelelő kalóriaértékkel való felszorzása és összeadása után kapott kalóriaérték között.

Ennek számos oka lehet és van, de ebbe most nem menjünk bele. Élettanilag sem mindegy, miből rakod össze a kalóriáidat, ahogy Oriza is írja.

Ettől még lehet célravezető a kalóriszámítás, ha valaki jól csinálja. Én próbáltam mind a kettőt, és a makrotápanyag számításra esküszöm.

2014. júl. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kiss Zsolt Viktorné válasza:

[link]

itt megtudsz róla mindent!

2018. febr. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!