Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A futópad kijelzője az elégete...

A futópad kijelzője az elégetett kalóriánál a reális számot mutatja vagy abban inkább ne bízzunk meg?

Figyelt kérdés

2014. szept. 18. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

normális futópadon van egy számítógép,amibe használat előtt be kell írni a magasságod,életkorod,nemedet,súlyodat és edzés közben pulzust is mér.

ezekből az adatokból 70-80%os pontossággal tudja kiszámítani a kalória felhasználást.

értelem szerűen ha nincs ilyen funkció a géped kijelzőjén,akkor az idő mérésén kívül másra nem alkalmas a rajta lévő mérő eszköz.

2014. szept. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A helyes választ már megadták, én annyival egészíteném ki, hogy amennyiben a kijelződ nem rendelkezik olyan funkciókkal, amit leírtak, vegyél egy pulzusmérőt. Ez egy olyan eszköz, amibe be lehet táplálni a korod, súlyod, magasságod, stb. És van hozzá egy öv, amit magadra kell csatolni, méri a pulzust, így nagyjából pontosan számolja az elégetett kalóriát. Van amelyik testzsír százalékot és BMI-t is számol, nem tudom ezek mennyire pontos adatok.
2014. szept. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én szobabiciklivel találkoztam olyannal, ami elvileg figyelembe vette a fentebb említett adatokat is a számításhoz, ehhez képest azonos fordulatszámnál ugyanolyan gyorsan "pörgött" a kalóriaszámláló, akármilyen nehézségre is volt állítva (pedig a legkönnyebb és a legnehezebb fokozat között szerintem közel egy nagyságrend különbség volt), szóval én nem nagyon bíznék semmi ilyen kijelzőben. Egyébként is kis utánaolvasás után némi biológia és fizika tudás, valamint egy számológép segítségével ugyanolyan pontosan meg lehet becsülni (ha figyeljük magunkat edzés közben), és akkor legalább tudjuk, mennyire megbízható az eredményünk, szemben a gépek ki tudja milyen algoritmusaival.
2014. szept. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!