Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hiába a teljes életmódváltás,...

Hiába a teljes életmódváltás, mégsem fogyok? Valakinek volt hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapja teljes életmódváltásba kezdtem. Elhagytam a cukor minden formáját, kezdetben csak a fehér kenyeret, majd később a barna és hasonló társait is. Semmiféle száraztésztát, illetve krumplit nem eszem. Az ételeim jelentős része csirkehúsból áll, főként mell, némi rizs, esetleg párolt zöldség. reggelire tojás, vagy zabpehely. Naponta 3 liter vízet iszom megközelítőleg. Jóval kevesebbet eszem, mint ezelőtt ebben biztos vagyok. Egészségügyileg semmiféle problémám nincs, tehát nem pajzsmirigy vagy hasonló állhat a háttérben. Ám nem fogyok...lényegében egy dekát sem. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy csak 1 hete kezdtem el hozzá a kardió mozgást illetve a tornát, talán a mozgáshiány volt az oka? valamint nem vagyok túlsúlyos, kb 10-15 kiló aminagyon felesleg de ekkor már jó vékony lennék. Lehetséges hogy inkább csak nehezebben indul meg?
2014. szept. 26. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Túl sokat eszel.

2. Már vékony vagy, nincs miből fogyni. (hány kg, hány cm vagy?)

3. Lehet, hogy most fog beindulni (bár szerintem 2 hónap sok idő ahhoz, hogy tényleg 0 változás legyen) Ruhákon sem veszel észre semmit? Nem változott a tested?

Más nem jutott eszembe.

2014. szept. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hmmm... Így mennyiségek nélkül is nehéz elképzelni, hogy olyan rengeteg kalóriát vinnél be eme ételekből...

Velem pont az volt, mint Veled, de én azért töményebb ételeket ettem, kalóriában nem olyan keveset, így a stagnálásban nem volt benne semmi különös (bár korábban rengeteget ettem, főleg este, szénhidrát- és zsírdúsan :-/). Igaz, nekem azért nem kevés feleslegem volt, kb. 25 kiló. De az erőteljes életmódváltás és olyan kevés evés, amennyitől nem voltam éhes, az égvilágon semmi eredményt nem hozott.

Én a szénhidrátot csökkentettem le még jobban, az indította be a fogyást, de valószínűleg most is több fölöslegem van, mint Neked, s már egy éve nem fogyok. Tovább csökkentem a kalóriát, még van hova s emelem a mozgást. Egyelőre ez sem valami sikeres, de türelmes vagyok, muszáj.

Vannak emberek, akik eszméletlenül nehezen s lassan fogynak. Nekem a fogyás és a hízás is ilyen, sajna az utóbbiért több évtizeden át nagyon keményen tettem.


Ez csak hipotézis, de lehet, hogy valahogyan be tud kavarni a testednek az, hogy sokat változtattál. Valahogy nekem az életmódváltás első hónapjában sosem történik semmi, viszont megszokom a dolgot és utána már könnyebb, a fogyás is beindul, igaz, többnyire valami változtatás miatt.

Szintén hipotézis, de amikor 1-2 napig szigorúbban fogtam magam és extra mozgást is beiktattam, akkor tipikusan kizökkentem a stagnálásból és ami korábban nem ért semmit, az elkezdett hatni. Ha elrontottam, akkor megint megállt. Ebben nem tudom, mi a logika (nem tudok arról, hogy az anyagcserefelpörgetés így, hosszabb távon hasson), de jópárszor tapasztaltam ezt.

2014. szept. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tényleg fura, hogy semmit nem változtál. Én volt hogy attól is fogytam, hogy kevesebbet ettem egyszerűen, és később váltottam teljesen életmódot. Viszont ami nagyon nehéz nekem, az az életmód váltás utáni fogyás. Ha nem eszek cukrosat, egészségtelent, akkor... mit hagyjak el..?:D

Szerintem figyelj a kalóriára is, hogy a szervezetednek mennyire van szüksége, valamint a szénhidrát fehérje zsír arányra, sportolj, és be kell hogy induljon.

2014. szept. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kaját mérni kell, ameddig nem mozogsz biztonságosan a szemre mérésben. Addig ez a "kevesebbet" eszem lehet hogy nagyon sok. Akár az arányok is rosszabb lehetnek. Vagy ahogy felvetették a többiek, az is lehet hogy már alapból sovány vagy, ilyenkor még lejjebb kell(ene) venni, de akkor minek?


A mozgás jó, segít, de a diéta teszi ki a nagy részét a fogyásnak.

2014. szept. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én kajával 2kg-ot fogytam, amikor pluszban mozogni kezdtem, lement még 5kg.
2014. szept. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát :) egyébként nem vagyok sovány :D 165cm vagyok és 69 kiló
2014. szept. 27. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!