Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalória menyiségem szerintetek...

Kalória menyiségem szerintetek jó esetleg sok vagy kevés?

Figyelt kérdés

Sziasztok szeretnék fogyni egy hete kezdtem el azóta nem mértem magam.A kajám egy nap ötszöri étkezéssel 1200-1400 Kalória.Minimum heti 4 alkalommal eljárok fitneszbe 40perc tempós séta 30 perc súlyzós edzés.Nincs alkohol cukros üdítő édesség.

Egy kalória kalkulátor által kapót érték alapján napi 1800 kalóriát kéne bevinnem a fogyáshoz de ennél többet nem birok enni még 5-ször sem.

Étkezésembe van gabona gyümölcs hús tejtermék és zöldség napi rendszereségel.

Napi kajámat táblázat alapján rakom össze.

adatok

175 magas

27 éves

férfi

130,8 kg

szerintetek lesz belőle fogyás?

minden válaszra kíváncsi vagyok



2014. dec. 14. 21:21
 1/10 A kérdező kommentje:

A holnapi kajám

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.

2014. dec. 14. 21:46
 2/10 A kérdező kommentje:

[link]

szerintem most jó lesz

2014. dec. 14. 21:47
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én válaszom az, hogy ekkora súlyfelesleg már hormonzavart is feltételez.


Ha pedig ilyen betegséged van (bár ezt akkor is igaznak tartom, ha nincs) akkor nem kellene gabonát és tejterméket fogyasztanod, mert kalóriától függetlenül ezek fenn fogják tartani a betegséget. A kalória kalkulátor pedig nem számol ilyen betegségekkel.


Konkrétabban:


kukoricát nem kellene enni, mert gyakorlatilag csak értéktelen keményítőt tartalmaz (minimális vitamintartalma van, de a felszívódást gátolja)


A tejben növekedési faktorok vannak, Te ugye fogyni akartál.


Kenyér az tömény szénhidrát, a glutén hormonzavarokat okozhat, például pajzsmirigy betegséget.


Csirkemell sonkában bármilyen fogyasztásra alkalmatlan adalék benne lehet, tisztátalan dolog, ha jól emlékszem a teszkós kifejezetten nem volt jó :(


Margarin nem jó zsiradék, célszerű kókusz zsírt, sertés vagy kacsazsírt használni. Margarin inkább vegyi anyag, amúgy ócska minőségű növényi olajok feldolgozásával készül, már az alapanyaga is gyulladásszint fokozó és kerülendő :(



Rántott húsnál csak a panír gluténtartalmával van gond, a rizs köret igen komoly szénhidrátterhelést jelent.



Én jóval több zöldséget ennék a helyedben, és sokkal kevesebb magas keményítőtartalmú ételt (kukorica, kenyér, rizs) valamint alighanem célszerű lenne egy időre elhagyni a glutén és a tejfehérje fogyasztást.


Illetve egy hormonvizsgálat sem ártana, hogy képet kapj valamennyire a tested állapotáról :)

2014. dec. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hormonzavarom nincs glutén érzékeny sem vagyok.De a tej sem üt ki.A gond idáig az elhanyagolás volt számomra
2014. dec. 14. 22:12
 5/10 anonim ***** válasza:

Gluténérzékenységet nem lehet kellő pontossággal kimutatni, a tejben Igf-1 van, de ahogy gondolod! :)


Önmagában a sok szénhidrát és a tejfogyasztás is inzulinrezisztenciát fokoznak (utána lehet nézni), ez pedig.. a magas inzulinszint gátolja a zsírmobilizációt, hiszen pont a raktározást segíti.

2014. dec. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 poiu ***** válasza:

#3-mal egyetértek. Erős kalóriamegvonás esetén több tápanyagra van szükséged, le kellene cserélni az összes keményítőt zöldségre.

Én ezt a diétát nem tudnám tartani, én vacsoráznék is valami húst és zöldséget.

Egyébként lesz fogyás, különösen az elején, pusztán attól, hogy odafigyelsz.

2014. dec. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze hogy fogsz fogyni ha betartod!

Csak ha előtte nagy mennyiséget ettél akkor hirtelen nehéz lesz tartania kevés mennyiséget.

Esetleg ezt úgy lehetne hogy ha sok liszteset ettél eddig akkor azt lecserélni sok zöldségre gyümölcsre de a mennyiség marad és lassanként csökkenteni.

2014. dec. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem nehéz betartani miota számolom a kajámat azota soha nem vagyok éhes. Változás csak anyi hogy naponta töbször eszem és azt is mértékel de kevesebet napi szinten nem eszem csak elosztva de nekem böven elég. Most egy hét elteltével 2,5kg-al kevesebet mutat a mérleg.
2014. dec. 18. 08:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor csak így tovább!! :)
2014. dec. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. dec. 18. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!