Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A nyújtás is fogyaszt?

A nyújtás is fogyaszt?

Figyelt kérdés

2014. dec. 24. 18:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
jeeez...
2014. dec. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
?
2014. dec. 24. 19:47
 3/22 anonim ***** válasza:
50%
sőt, az egy helyben ülés is
2014. dec. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%

Az fogyaszt, ha a mitokondimuaidban zsírsavak béta oxidációja történik.


Ez független a nyújtástól, alvás közben sőt anaerob edzés közben (!) is használhat a szervezetünk zsírt energianyerésre.


Persze csak akkor, ha egészségesek vagyunk. Itt kap szerepet a diéta: ha cukrot/lisztet eszünk, akkor csak álmodhatunk a metabolikus egészségről. Tehát a nyújtás is fogyaszt, egészséges embernél, akin ezért nincs is zsírfölösleg tehát nincs miből fogynia.

2014. dec. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%

"Az fogyaszt, ha a mitokondimuaidban zsírsavak béta oxidációja történik. "


Pontosabban a máj sejtjeiben elsősorban.

Ha nem juttatsz szénhidrátforrást a szervezetedbe csinál magának, és legközelebb többet raktároz a zsírból.


Ezért is hülyeség számolni a kalóriát.

2014. dec. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
54%

Ch fogyasztás nélkül, vagy alacsony ch fogyasztás után miért lenne zsírraktározás?


Elsősorban a májban? Nem! Ilyen felfogás miatt zsíros egy csomó ember. Nem, az izmoknak is zsírsavakat kell használniuk, akkor mindegy mit csinálok, jó lesz a testzsírom mert az izmok is azt fogják felzabálni, nem cukrot.

2014. dec. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
35%
Egyél kevesebbet. Ha nem alapvetően káros az egészségre amit eszel (pl. egyfolytában mekiburger), akkor csak annyit kell tenned a fogyás érdekében, hogy ugyanazt eszed csak kevesebbet. Kb. 3-4 hónap után már nem is fogsz kívánni többet, és a súlyod is szépen csökkenni fog. Ami lényeges, hogy "heti 3 kiló fogyás" nem létezik. Ha hetente leadsz 30-50 dekát jó úton vagy, mert ezt minden héten tudod tartani, és előbb-utóbb eléred az ideális testsúlyodat. Amit pedig nem a divat meg a környezeted határoz meg hanem a BMI: testmagasság[m]^2*22,5 (utóbbi szám 20 és 25 között lehet tetszés szerint, de ha a közepére lövöd be akkor pici ingadozás mindig belefér).
2014. dec. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"Ch fogyasztás nélkül, vagy alacsony ch fogyasztás után miért lenne zsírraktározás?


Elsősorban a májban? Nem! Ilyen felfogás miatt zsíros egy csomó ember. Nem, az izmoknak is zsírsavakat kell használniuk, akkor mindegy mit csinálok, jó lesz a testzsírom mert az izmok is azt fogják felzabálni, nem cukrot."


[link]


Olvass kicsit!


Különben a legnagyobb energiaigényű szervünk melyik is? Csak nem az agy? Hol is tárolódik az energia? Csak nem a vérben glükóz formájában? Ami zsír az agynak kell magának szintetizálja, meg hát érdekes is lenne szállítani a legkülönfélébb apoláris vegyületeket egy poláris oldószerben nem gondolod?

2014. dec. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

?


Agy is használ ketonokat.


Vérben szállítódnak zsírsavak, koleszterin pl. fehérje és zsír részből áll, nem?


Most nem nézek bele a sote jegyzetbe. Okkal: baromira alapvető dolgokkal le vannak maradva biológiában, 'ezek' még mindig azt hiszik, hogy szénhidrátot kell 'zabálni' különben hipoglikémiás sokkba kerül szerencsétlen ember, lövésük nincs még a valóságról (nem a biológia van lemaradva, hanem az oktatás nem tartja a lépést a tudománnyal).


Majd azért lehet belenézek mire gondoltál.. mindegy, éljen a zsír :)


Meg éljen a cukor is, én támogatom a drogozást, csak tegyük tisztába: az nem az egészség, az csak egy destruktív függőség, amivel kisebb vagy nagyobb mértékben de károsítjuk a szervezetünket. A ch fogyasztás is leépít, ráadásul nem kell túlzásba vinni: 50-100g keményítő fölött már nem beszélhetünk alacsony ch fogyasztásról. Emberek a 2000 kcal-juk felét minimum ch-ból szokták bevinni, az 250g (meg még több) ch. Na ez a baj.

2014. dec. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Belenéztem. 'hülye' vagyok.

Ez színtiszta biokémia, ahogy néztem. Igen, jól írja az oldal. De mire válasz? :D


Én kis utánaolvasást követően fejből mondanám a béta oxidáció lépéseit acil koenzimA karnitin hordozó molekula, stb. stb. ezekkel az alapokkal tisztában vagyok. Sőt, én ezt tartom jónak is, amikor ez az anyagcsereút kerül túlsúlyba.


Sőt, ha ez kerül túlsúlyba izommunka közben is.. Legnagyobb kalóriafogyasztó szervünk? A vázizomzat :3

2014. dec. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!