Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A nyújtás is fogyaszt?

A nyújtás is fogyaszt?

Figyelt kérdés

2014. dec. 24. 18:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
53%

Az izom elsősorban ATP bontó enzim. Miből szintetizálják az ATP-t? Nem tán a keton mellett a másik melléktermékéből a zsír bontásából?

Ennyi...

Az azonnal felhasználható energiaraktár nem a zsír, hanem a glükóz. A ketózis csak akkor következik be amikor már a vérben csökkent a glükóz szint (vagy cukorbeteg az illető).

Pusztán viszont zsírból fedezni az energiaigényt kicsit önkínzás, hiszen nem elhízásra vagyunk "programozva", hanem egy bizonyos zsír-izom arányra, és ha nincs izomzat a zsírosodási hajlamunk megmarad, ha esetleg lennénk olyan drágák anabolikus folyamatokat segítő munkával és táplálkozással megajándékozni a testünket.

A kulcs az izomtömeg növelése, ehhez pedig iszonyatos energiamennyiség kell, és fehérje.

2014. dec. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
54%

Én ezt úgy látom, hogy helyes táplálkozás mellett eleve zsírból (ketonból) nyernének az izmaink ATP-t, nem pedig glükózból.


Edzett és egészséges ember szervezete elvileg még anaerob edzés mellett is jó nagy részt zsírt égethet (izommunkára) és nem cukrot.


Persze ha valakit gyerekkortól kezdve ch égetésre adaptálunk.. ez ugye azért nem igazán ritka :D akkor más a helyzet. De ez egy folyamatos, krónikus károsodás folyamatot jelent, legalábbis én nekem ez a megközelítés életszagú és reálisnak tűnik.

2014. dec. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
de a zsír nem keton... az a ketózis mellékterméke
2014. dec. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

[link]

Itt egy másik jegyzet.


"albuminról ledisszociálva a máj citoszolban aktiválódnak ATP terhére. Acil-KoA karnitinnel bejut a mitokondriumba, béta oxidáció során acetil-KoA keletkezik."


A májban. Érted?

zsírsav -> glükóz + keton

2014. dec. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
18%

Őőő.. nyomok neked egy lájkot, de nem értem a problémát.


Hiszen az a jó, ha keton képződik (nem?) Az fő termék zsírból (mármint energianyerésre, mert persze építőanyag is a zsír, most az atp képzésnél maradunk), mivel ketontestekkel működhetne a legtöbb szervünk (tudtommal van pár glükózigényes szövet ami nem áll át ketózisra).

2014. dec. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Hopphopp

"kizárólag a májban szintetizálódnak - I. típusú diabetes mellitusban illetve éhezés esetén keletkeznek"


Na itt a baj a sotéval és az elavult biológiai - orvosi dogmákkal. Rögtön a diabétesszel meg az éhezéssel (kóros állapotokkal?) és a ketoacidózissal vonják össze pl. a ketózist.


Nem, ez rossz megközelítés. A ketózist az egészséggel is össze lehetne kapcsolni, élettani ketózis az jó cucc. Sokkal kevesebb betegség, elhízott ember, anyagcserezavar lenne ha a táplálkozásunk ketózisban tartana minket, ch alapú anyagcsere helyett!


Ebbe gondoljunk bele. Ekkor tényleg fogyasztana minden izommunka, sőt el sem nagyon hízhatnánk, még kevés edzés mellett sem. Jó, ez tudatos étkezést igényel.. egyfelől, másfelől nagyobb szabadságot is, mivel a nyugati étrend mellett össze-vissza eszünk, na de a kaja rabjai vagyunk, napi 3-6 étkezés azért elég általános.. különben lankadunk.


Ketózisban 1-2 étkezés mellett szinten van minden és megfelelő az energiaszint, nincs állandó cukorfüggés. Rengeteg előnye lenne, viszont olyan, mintha a sotén még mindig betegségekkel összefüggésben tárgyalnák a ketózist. Frissíteni kellene kicsit a sotepédián :)

2014. dec. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ha megmondod hogyan lesz az acetlil-acitátból ATP megemelem a kalapom...
2014. dec. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Hát pedig nem tudom hol téved...

Az éhezés nem egy last man standing dolog. Egyszerűen csak vérben csökkent glükózszintre utal, ami van mindig, különben gyorsan megvan a nekrózis. Aerob mozgás közben pl gyakorlatilag éhezel ez van.

Nem mondta, hogy ez egy rossz dolog lenne.

Cukorbetegségnél pl éheznek a sejtek mégsem tudnak valamelyik szervi probléma miatt glükózt felvenni, a máj meg csak bontja a zsír glükózra és ketonokra.

2014. dec. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Én 10 éves koromban nagyon sokat ettem, de minden nap lefutottam 3 Kilométert olyan haladós futással. Le is fogytam 50 kg-ról 40 kg-ra!


Mi az anaerob edzés??

2014. dec. 30. 15:36
 20/22 anonim ***** válasza:

Alacsony oxigénigényű ('laza') edzés.


..


Cukorbetegek általában pont a rossz étrend miatt kialakuló inzulinrezisztencia miatt betegek. Ezt kellene elkerülni.


1-típusú cukorbetegségnél is például a ketogén étkezés jelenthet stabil vércukorszintet minimális külső inzulin igénnyel, hiszen a sejtek cukor helyett használhatnak zsírszerű forrásokat is.

2014. dec. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!