Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Csak akkor tudok fogyni ha...

Csak akkor tudok fogyni ha koplalok, ha kicsivel kevesebbet eszek vagy mást, már éhes vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hiába eszem sok zöldséget, húst, tojást, túrót, éhes vagyok utána is, a gyomromban egy nagy lukat érzek. Mivel eddig napi 3000 kcal-t ettem 70 kilósan, ha csak annyit eszem, amennyit kellene ahhoz, hogy ne hízzak és ne fogyjak, mondjuk 2000 kcalt, már attól is éhes maradok és mindegy, hogy mit tartalmaz ez a 2000 kcal, korog a gyomrom és nincs elég energiám úgy érzem.
2015. febr. 26. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon el vannak nálad csúszva a mértékek. 70 kilósan a 2000 kalóriától fogynod kell rendes esetben, nem az a szintentartás...
2015. febr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kaloriabazis.hu szerint 42 éves nő, ülő életmóddal 70 kg súllyal alapesetben napi 1700 kcal-t ehet szinten tartásnál.
2015. febr. 26. 16:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Ismerős a dolog!

Kell egy kis idő ahhoz hogy a szervezeted el tudja fogadni és hozzászokjon a kevesebb ételhez.

Ezt csak csökkentéssel tudod elérni.

Ha eddig ettél 3000 kalóriát akkor egyél csak 2900 kalóriát az egyik nap aztán másik nap 2800 kalóriát és így tovább napról napra amíg el nem éred a 2000 kalóriát.

Aztán állj meg egy kicsit azon a szinten kb csak 1 hétig és ismételten csökkentsd .

Nekem elég az 1500 kalória is 65 kilómhoz de sajnos ettől sem fogyok mivel nem mozgok semmit.

és be van állva egy bizonyos mennyiség amit megeszek.

Szóval a mozgásra kéne csak rá szánnom magam valahogy.

2015. febr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert 42 év alatt hozzá szoktál hogy folyton tele zabálod magad, kell egy kis idő hogy hozzászokj a telítettség érzésének a hiányához.
2015. febr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én miután abbahagytam a zabálást 2 nap kellet a gyomromnak, hogy követni tudjon az elhatározásban és már nem voltam éhes fele annyi kajától sem.

Túl kell élni ezt az időszakot, ennyi.

Hozzáteszem én nem ülő munkát végzek, hanem 12 órás futásban vagyok gyakorlatilag.

2015. febr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia.


Sajnos én is ezzel a problémával küzdök nagyon keményen.

Nő létemre rengeteget tudok enni, többet mint némelyik férfi ismerősöm, össze se merném adni hány kalóriát tudnék összekajálni egy nap. Sajnos meg is látszik rajtam, mert nem vagyok egy nádszál alkat, mondjuk szerencsére olyan nagyon kövér sem vagyok, de van rajtam kb 10 kg felesleg.

Pont ma 2 hete, hogy visszafogtam magam, mert február elején külföldön voltunk és ott kb a pár nap alatt feljött rám 3 kg, és ez nagyon megrémített, így most ma 2 hete, hogy visszafogtam magam. Most sem eszek olyan nagyon keveset, de magamhoz képest azért jóval kevesebbet.

Nekem a trükkjeim:


- A nagyon hízlaló dolgokat lecserélni. Például: fehér kenyeret mondjuk teljes kiörlésű toastra cserélni, cukrot elhagyni, chipsek csokik cukorkák helyett inkább egy kis adag gumicukor vagy egy natúr joghurt, krumpli köret helyett zöldség, ilyesmi.

- Folyton arra gondolok, hogy ez jót tesz nekem és jobban is érzem magam tőle. Próbálok arra koncentrálni, hogy ez az éhség érzet el fog múlni egyszer és megszokom a kevesebb kajálást. Mert én is folyton azt érzem amúgy, hogy mardossa a gyomrom az éhség, még most 2 hét után is.

- Mindig gondosan megtervezem mit fogok enni legközelebb: Nem csak úgy random feltépem a hűtőt, hanem megtervezem hány tojást mennyi zöldséggel stb fogok enni, és már önmagában a kaján való gondolkodás is kielégíti a kaja utáni vágyat

- Engem nagyon feldob, hogy napról napra könnyebben felveszem a nadrágjaimat stb és ha rámtör a falási roham, akkor erre gondolok


Amúgy fogalmam sincs mennyi kalóriát kéne ennem egy nap, mert a netes kalkulátort igen kétkedve fogadom.

12 órás nehéz fizikai munkát végzek plusz mellett egyetemre járok és heti 4x sportolok, tehát nem érem be sajnos 1600 kcal-van, mert amellett kb úgy érzem, hogy semmi erőm. De ha meg többet eszek,nem mennek lefelé a kilók. Nehéz dolog ez.


Kitartást neked.

2015. febr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!