Nem sok a zsír?

Figyelt kérdés

Napi 1200kcal-t eszem, ezek mellett heti 2-3alkalommal edzek (kb 2 óra kardioval).

Sajnos észrevettem, hogy legtöbbször a zsír limitem lépem át pár grammal, vagy töltöm be teljesen, ami 41g.

Ez a mennyiség nem sok, vagy "veszélyes" a diétámra?

Köszi a válaszokat!



2015. ápr. 14. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:

még emelhetnéd is.

a felesleget meg a ch-ból vonnád ki.

így egészségesebb és sokszor hatékonyabb is.

nekem ami bejött az a 80-100g zsír,40-60g ch a végső szakaszban.

de ennyire pontosan csak akkor kell kísérletezni,ha stagnálsz.

mert ha megvan a heti fél-0.3 kg fogyás,akkor nincs gond.

2015. ápr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

41 g zsír az lófitty.


Az csak 360 kcal, az kevesebb mint a harmada az össz kalória bevitelednek.


Emellett még csomó zöldséget tudsz enni, és bőven elég fehérjét.


Bár 1200 kcal mellett szintem mindegy mit eszel, ez olyan kevés, hogy mindenképpen fogyni fogsz vele. Azért kell minőségi ételeket enned (a zsír ehhez jó tápanyag) hogy ilyen kevés étel mellett ne szenvedjen komoly hiányt a tested, mert az ugye már megbetegítő folyamatok felé vezetne.


Szerintem egyél többet, nyugodtan lehet több zsírt is, a zsír inzulinválasza 0 körül van, tehát hiába eszed, nem készteti a testedet a tápanyagok elraktározására, és ez elég fontos szempont. Sőt, a többi makrotápanyag (fehérjék, szénhidrát) inzulinválaszát is csökkenti.


Ezért is válnak manapság divatossá a zsírosabb étrendek, mert kiderül lassan, hogy nagyon jó tápanyagforrás, sok fontos vitamin oldódik és szívódik fel zsírral, sokáig energiát ad, nem gyorsítja az öregedést, egyszerűen tök ideális tápanyag (persze lehet minőségi különbséget tenni zsírok között is, gyulladásfokozó növényi olajok, magas omega6 tartalmú állati zsírok, viszont szerintem a csúcs a telített mct zsírsavakból álló kókuszzsír)

2015. ápr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
mármint pozitív értelemben csúcs, mint gyulladáscsökkentő és jó anyag, ellenben más növényi olajokkal :)
2015. ápr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!