Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi 2000kaloruát égetek el...

Napi 2000kaloruát égetek el és ennyit is eszek . Fpgyok így vagy nem? Vagy egyek kevesebbet es edzek többet?

Figyelt kérdés
2015. okt. 24. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Mitől fogynál, ha nem vagy kalóriadeficitben?

Bár azt ugye nem nagyon tudhatod, mennyit égetsz... A bevitel még egész jól saccolható...

2015. okt. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attol fugg h milyen minoségu a kaja
2015. okt. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenhol ott van ez a fogytos gyúrós?
2015. okt. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Krisz85 ***** válasza:

matek


pl 1800 kcal az alapanyagcseréd


beviszel 2000et de el is égetsz ennyit:


-1800+2000-2000=1800 kcal deficit


amúgy pulzumérő órával ami omolyabb lehet mérni mennyi az elégetett kalória edzésen

2015. okt. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Egyáltalán nem így van amit az előzőek mondtak! Nem matek kérdése de nagyon nem!!!!

Alapból szüksége van a szervezetnek kalóriára ahoz hogy működjön tehát ha beviszel 2000 kalóriát abból nem 2000 kalória zsír,háj lesz hanem abból csak mondok valamit 1000 kalória lesz ami rajtad marad bár ez genetikától függ!

Tehát igen lehet így fogyni!

Az már egy másik kérdés hogy hogy tudsz elégetni napi 2000 kalóriát ami szerintem lehetetlen vagyis én nem bírnám de lehetséges!

Taposógépen 30 perc taposás után max 800 kalóriát tudsz elégetni, ez így persze könnyunek tűnik hogy taposok 1 órát és már nagyjából megvagyok de nem könnyű!

2015. okt. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Krisz85 ***** válasza:

kedves előttem szóló:


egyrészt csak matematikailag levezettem neki, hogy lássa is amit kérdez,



viszont nagy tévedésben vagy, hogy a viharba ne tudnál naponta 2000 kcal-t elégetni? másfél órás intenzív bringázás 1500 kcal edzettségtől függően, szóval nyugodt lehet, lehet ennél jóval többet, egy 24 órás solo mtb versenyen 15-24.000 kcal-t füstöl el a szervezet.

2015. okt. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5: 2000 kcalt sokunk eléget még különösebb mozgás nélkül is, pusztán attól,hogy létezünk, működünk s nem is fekszünk egész nap, hanem teszünk pár lépést néha...

Napi 2000 kcal elégetése mozgással pedig közel sem lehetetlen, bár nem tipikus. Még én is meg tudnám csinálni, pedig sosem sportolok, viszont gyalogolni szeretek :) Nem éget sokat óránként, de egy napban sok óra van. Egyesek persze 2 óra alatt megoldják a 2000 kcal-t, ahhoz már nem árt némi edzettség és az izomtömeg is segít, ahogy az alap kalóriaégetésben is...


A test működése pedig összetett, de azért az energiabevitel és -kivitel elég komoly tényező :) Egyeseknél úgy tűnik, gyakorlatilag csak az számít a fogyásnál, másoknál kismillió dolog bekavar... De a semmiből nem tudunk energiát csinálni.

2015. okt. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Krill válasza:

Először is a számolásban nekem a kaloriabazis.hu segített sokat. De igazából a legtöbb app, vagy hasonló oldal ugyan ilyen jó. Nekem csak azért tetszett mert alapból benne van sok Magyarországon elérhető kaja, így nem kell sokat vacakolni azzal hogy vajon hány kalóriát ettem, csak becsülettel írni mindent.


Egyébként megdöbbentő mennyi kalóriát megeszik az ember úgy hogy észre sem veszi. Legalább is nálam ez a helyzet.


Valós 2000 kalória már elég jó. Nyilván függ az alkatodtól, de annál kevesebbet nem biztos hogy érdemes enni. Nekem is ez volt a gondom, hogy már éheztem, de még mindig nem fogytam, pedig elvileg fogynom kellet volna. Az éhezés meg nem jó. Nem viszi előre az ügyet, mert lehet hogy ideiglenesen kibírod és még fogysz is vele, de a tartós fogyás titka az életmód váltás, éhezésre pedig nem lehet életmódot építeni, főleg ha mozogsz is rendszeresen, mert az meghozza az étvágyat. Persze némi önuralommal és szoktatással vissza lehet szorítani a kajálást úgy hogy ne éhezz, ezt mindenképpen érdemes megtenni, de nekem nem ez hozta meg az áttörést.


Akkor kezdtem fogyni amikor rendszeresen sportolni kezdtem. Nehezen indul meg a súlycsökkenés, akár 1 hónapig is stagnálhat a sport elkezdése után, pedig becsülettel heti 4-5 alkalommal tekertem, vagy eveztem minimum egy órát, mégsem volt semmi eredmény pár hétig. Utána viszont behozta a lemaradását a tervezett fogyásom.


Ha tényleg 2000-et eszel és dolgozol is akkor tuti fogyni fogsz, csak nem azonnal. KITARTÁS!

Ugyanis nem elsősorban a mozgás égeti a lerakodott zsírt! Persze közvetve igen, de elsődlegesen az izmok használják fel. Azoknak meg ki kell fejlődniük, amihez idő kell.


Meg amit más is leírt, nem a mozgás intenzitása számít, hanem az időtartama, és a megemelkedett pulzus. Napi 30perc kemény edzés jó, de fárasztó. Napi 1 óra kényelmes bringa, vagy intenzív séta nem megerőltető és ugyan annyi kalóriát eléget.

2015. okt. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Krill válasza:
Ja, egyébként én azért kezdtem sportolni, mert a Kalóriabázison, számolgattam, hogy 1900-at kéne ennem ahhoz hogy ne hízzak, de már ettől is éhezek, viszont ha lemozgok napi 500-at akkor annyival többet is ehetek, vagyis a kalória mérleg még mindig jó, de nem éhezek :D
2015. okt. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!