Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mit csináljak, hogy újra a...

Mit csináljak, hogy újra a régi lelkesedésem legyen?

Figyelt kérdés
augusztus óta elkezdtem diétázni és minden nap sportolok. 158cm/63 kg voltam..most pedig 53 vagyok.. de ebben a hónapban 3x is "bűnöztem",mert volt 3 nap amikor degeszre ettem magam és a sportot is kihagytam!Büszke vagyok magamra,mert sokan megdícsértek,hogy fogytam,de én még akarok egy kicsit és ezt az életmódot is tartani akarom. DE néha (mostanában többször) úgy elhagy a lelkesedésem..vagyis néha azt érzem,hogy én ehhez gyenge vagyok,nekem ez nem megy..ha bűnöztem lelkiismeret furdalásom van.. :/ néha imádok edzeni és nagyon jól esik,de mostanában néha nagyon nehezen veszem rá magam.Mit csináljak,hogy olyan legyek,mint régen? Csalódottan érzem magam és csalódtam magamban azért,amiért bűnöztem meg amiért kihagytam az edzéseket..más is volt/van ilyen helyzetbe? Hogy "töltődhetnék fel újra? 19/L
2015. nov. 23. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép, amit elértél, de a tél, és az, hogy a többiek szerint már hamarosan el fogod érni (vagy már meg is tetted) azt a szintet, aminél tovább már nem kellene fogynod/izmosodnod, akármilyen okból, az nem túlzottan segít. Lebegjen előtted egy cél, minden nap gondolj arra, hogy mit akarsz elérni, hogy szeretnél kinézni. Csak saját magadat tudod motiválni, nincsenek más csodaszerek. Ha ugyanazt csinálod hónapok óta, akkor meg pezsdítsd fel egy picit, variálj az edzéseiden, próbálj ki más mozgásformákat, hogy ne legyen annyira unalmas, hanem kifejezetten várd az edzéseket.


Ha meg már elégedett vagy magaddal te is, szívesen leélnéd az életedet úgy, ahogy most kinézel, akkor pedig tényleg csak elhatározás kérdése, hogy elmész-e edzeni, vagy hagyod magad eltunyulni, és hónapok múltán ott állsz majd tartás nélkül. Ha vonzó szeretnél maradni, akkor nagyon is sokat számít, hogy edzel mellette, és nem csak azért, mert " azizmok adják a formát", hanem azért, mert teljesen máshogy állsz még a megállóban is, máshogy mozogsz, önbizalmat ad, hogy tudod, hogy te teszel magadért, mindig is különb leszel, mint a szomszéd Gizi, aki csak egyszerűen vékony. Legyen célod, mindig legyen valami célod.

2015. nov. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nemcsak a lelkesedés megcsappanása a gond, hanem hogy bűnözésnek fogod fel, hogy eszel. Tudom, hogy így szokták mondani, idézőjel ésatöbbi, de ezzel együtt sem tetszik.

Mivel nem bírod, nem lehet, hogy kicsit túl szigorúan csinálod? Túl keveset eszel vagy más szempontból túl önsanyargatóan?

Dehogy vagy gyenge, ha eddig ment :) Olyan van, hogy az ember kicsit lazít, ez önmagában nem gond (de főleg az evésre gondolok itt is s tényleg kicsi lazításra s nem összevissza evésre), én is belefáradtam egy időre 2 év után, pedig igazán lazán csináltam :D De életmódot váltottam, nem volt visszaút, nem tudtam egyáltalán nem vigyázni, egyszerűen voltak lazább napjaim. Amik nem mindig estek jobban, mint a szigorúak, így sokat vesztettek bájukból egy idő után (hiába no, jó életmódra váltottam, sanyargatás nélkül).

Az edzéseknél ne gondolkodj, van-e kedved, hanem csináld (már ha nem valami aberrált mennyiség van, de nem az szokott lenni a helyzet)! Az étrendeden pedig gondolkozz el, nem túl szigorú-e.

2015. nov. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én minden nap edzés és étrend napllót vezetek, feljegyzek minden elfogyasztott szénhidrát, fehérje, zsír mennyiséget, +hogy mit mozogtam aznap, mennyit ittam, valamint a testsúlyom.

Így ha csalok, annak pontosan látom az eredményeit, segít előre tervezni a csalásokat, valamint megnyugodni, hogy ne legyen bűntudatom..

2015. nov. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell mar fogynod. Ne dietazz csak jarj vidaman sportolni.
2015. nov. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Krisz85 ***** válasza:

lelki eredetű, lehet be kéne pasiznod /vagy dobni a mostanit/


keress egy szintén sportoló srácot! :-)


viccet félretéve, feltehetően lehet túledzettség, a minden nap sportolok-ból ez jön le, heti két pihenőnapot tarts!!! visszajön a lelkesedésed!!!


illetve változtass a kaján, mert ez is okozhatja a csaláshoz való hajlamot, ezt tapasztalatból írom!

2015. nov. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!