Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Pékségben kapható korpás...

Pékségben kapható korpás zsemle megfelelő szénhidrátszegény diétához? Lassan felszívódó szénhidrátokat tartalmaz?

Figyelt kérdés

2015. nov. 24. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Nem megfelelő. Pékárukat érdemes szinte 0-ra csökkenteni ha jót akarsz.
2015. nov. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Lassan felszívódó, igen. Diéta kérdése, hogy belefér-e, illetve persze számít a mennyiség és az, hogy mi mást ettél még. Én pl. nem igazán foglalkozom azzal, hogy gyors felszívódású-e a szénhidrát (bár a lassú persze jobb, de ha mást akarok enni, akkor nem fog vissza), viszont kicsi a szénhidrátkeretem és az ízlésem miatt gyors vagy tömény szénhidrátból úgyis nagyon picike fér bele.
2015. nov. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

#1: Ez az, ami diéta kérdése, van, aki kenyérrel és mérsékelt szénhidrátbevitellel fogy, mert úgy akar. Joga van hozzá.

Attól még szerintem is jobb elhagyni őket, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Én se hagyom el pl. a banánt :P Igaz, nem eszem sokat belőle.

2015. nov. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt egyik ismerősöm írta, aki sikeresen lefogyott. Olvasd el!

2015. nov. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amit boltban kapni pékáru, az a legritkább esetben lassan felszívódó termék, lévén, hogy általában max. 10% teljes kiőrlésű lisztet tartalmaz. Ahhoz, hogy lassan felszívódó legyen, min. 70%-ban kellene TK lisztet tartalmazni.

Ezért sütöm otthon a zsemlét.

2015. nov. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Krisz85 ***** válasza:
100%

5-nek van igaza!! a nagyrésze fehér liszt, a csomagolt barna vastag szinte kovászos jellegű /mint a cipőtalp/ teljes kiörlésű kenyér csak a telj kiörl, na annak alacsony a GI -je, nézd meg az összetételt nem találsz benne fehérlisztet,


az élelmiszeripar rájött hogy van aki a telj kiörl. -t keresi, ezért a normál fehér zsemlébe kevertek kis arányban telj kiörl lisztet, ettől barna lesz és megveszed, de köszönőviszonyban sincs a telj kiörl.-el

2015. nov. 26. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!