Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mely ételek tartoznak az...

Mely ételek tartoznak az alábbi csoportokba?

Figyelt kérdés
Olvastam, néztem videókat az alábbi témában: Carb Cycling.. Aminek ha jól értelmeztem az a lényege hogy egyik nap no/low carb napot, másik nap moderate/mérsékelt napot, a harmadik napon high carb napot tartasz.. Ezért érdeklődnék, hogy hol találok listát (normális listát, mert amit eddig néztem elég hibás/értelmezhetetlen), ahol fel vannak sorolva mely ételek no/low, közepes és magas szénhidráttartammal rendelkeznek?

2016. febr. 4. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig elég sok lista van, pl. cukorbeteg oldalakon is.

Szerintem a mindig low carb kiegyensúlyozottabb és jobb, nem tudom, ennek a variálásnak mi a kitalálók szerint az értelme...

Rágugliztam, itt van pl. ez:

[link]


Mondjuk jobb lenne egy nettó/bruttó (bár ez nettót ad s az számít inkább) s vannak azért benne hibák (pl. nulla szénhidráttartalmat ír a lenmagra, aminek 1,1 nettó és 28,8 g/100g bruttó szénhidráttartalma van. azért ez nem nagy tévedés, tévedés pedig szinte mindenütt van, a zöldségeknél pedig nem is lehet pontos értéket mondani, érettség, fajta, talaj, éghajlat, bármi bekavar).

2016. febr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

itt 1 minta, amúgy:

low/no carb: zöldségek, húsok, fehérje turmixok, olajos magvak, sajtok, tojás,halak,túró az értelmesebbek közül, ezek emelett magas fehérje tartalommal is bírnak (kivéve persze a zöldséget)

high carb: hüvelyesek, rizs,krumpli,tészta,kenyér magyarul minden amit köretnek használsz és emellé még a gyümölcsök is idejönnek valamennyire, a cukor tartalmuk miatt.

2016. febr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, végre két olyan válaszoló, aki segít és nem csak fikáz :D

Ment a zöldkéz :)

2016. febr. 4. 15:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért a zöldségeket így egyben nem nevezném lowcarbnak... Ott van pl. a sütőtök, amit én kerülök, mint ördög a tömjénfüstöt, a szénhidráttartalma miatt :D

De a gyökérzöldségek sem gyengék, a hüvelyesek sem...

A "gond" ráadásul az, hogy a zöldséget sokszor mennyiségben eszi az ember. Márpedig sok kicsi sokra megy.


Természetesen vannak szénhidrátszegény zöldségek is szép számmal, amikkel csak akkor kell vigyázni, ha kicsi a szénhidrátkeretünk. S a szénhidrátdúsak is beférnek szinte bármilyen alacsony keretbe, csak kisebb mennyiségben.


De gondolom, a fenti étrendben a low carb is elég sok szénhidrátot enged meg (az én szemszögemből. a fogyásom elején még 80 gramm ch-t ettem, ma már azért jóval kevesebbet)... Mindazonáltal a legszénhidrátdúsabbakkal el lehet szállni, ha valaki szereti mennyiségben enni ezeket.

2016. febr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha megnéznéd rendesen mit írtam, látnád, hogy high carbhoz írtam a hüvelyesek, plusz a sütőtök pont nem az, amit az ember napi vagy heti szinten fogyaszt szerintem. Na meg arról se híresek az emberek, hogy kiló számra ennék a zöldséget, mert ha így lenne, nem lennének elhízva.
2016. febr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!