Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » Miért nem eredményes az...

Miért nem eredményes az életmódváltás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb. másfél hónapja hetente 5-6 alkalommal edzek 40 percet: általában aerobikozok, intervall edzést csinálok vagy futok.

Az étkezésre is odafigyelek a korábbiakhoz képest: estére semmi kenyér csak általában saláta, reggelire abonett. Cukros üdítőt és nasit csak max heti 1 alkalommal szoktam megengedni magamnak. A krumplit,fehér rizst illetve a lisztes dolgokat abszolút hanyagolom.


174 cm vagyok és 60 kg. Nem változik a súlyom, viszont cm-ben ( a ruháimon keresztül) sem látok változást.


Mi lehet a probléma?

Válaszokat előre is köszönöm! :)


2016. márc. 22. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Az hogy ez nem eleg sargakapszula.hu
2016. márc. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Leírnád az étkezést picit pontosabban?
2016. márc. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Reggeli általában kb 8 körül: 4-5 szelet gluténmentes v kukoricás abonett vajjal/vajkrémmel/krémsajttal, csirkemell sonkával, csemege karajjal stb. + valamilyen zöldség (általában paprika)


Tízórai ( 10-11 körül) túrórudi (ezt csak riktán) és/vagy egy alma/narancs


Délelőtt 2-3 csésze tea mézzel ízesítve


Ebéd (12-14 óra között) általában barna rizs vagy ritkábban saláta és valamilyen sülthusi + savanyú


Uzsonna (15 óra körül, de csak ha korán ebédeltem):1 répa, karaláb


Vacsi (18-20 óra között): 1 kefír + egy kis trappistasajt+ felvágott + zöldségek ( általában paprika, paradicsom, uborka..)


Hétvégente megengedek magamnak ritkán egy- egy hambit vagy egy kis nachost de azt sem este, és hétvégén is szoktam mozogni.


Hozzátartozik még a dologhoz, hogy gluténérzékeny vagyok, szóval egyébként is ügyelnem kell az ételek összetételére, bár ez nem tudom, hogy befolyásol-e bármit is.

2016. márc. 22. 19:18
 4/10 anonim válasza:
Gondolom fogyni szeretnél...ebben az esetben az a probléma,hogy abszolút nincs súlyfelesleged :D sőt,ha fogynál már szinte "alultáplált lennél".Miért nem vagy megelégedve az alakoddal?szerintem irigylésre méltó lehet :D
2016. márc. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez jó :)


Igen tudom, hogy a bmi szerint tökéletes vagyok, de ha tükörbe nézek nem ezt látom ( integetőháj, "babaháj" kibuggyan egy kicsit a nadrágból, vastagabbak a combjaim, nem úgy mint régen, amikor még benne voltam a rendszeres sportolásba..)


Nem magával a számmal van a bajom, nem a súly zavar, hanem az hogy nem olyan formás/feszes a testem és azt hittem, hogy az életmódváltással ( étkezés+sportolás) látványos változás érhető el még akkor is, ha nincs rajtam olyan hatalmas súlyfelesleg.


Valamilyen más sportágba kellene fognom? Azért kezdtem el a Rubint Réka edzéseket, mert azt hittem hogy az alakreform, az a formálódást eredményezi..de egyelőre semmi. Türelmesebbnek kellene lennem?

2016. márc. 22. 20:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Neked izmosodni kell, nem fogyni. Az izomtól leszel feszes. Hagyd a fenébe Rubint Réka edzését, és keress fel egy tapasztalt személyi edzőt.
2016. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is ellentmondás van:ha heti 5-6-szor edzel, mi az hogy régen voltál benne a sportolásban? Másodszor 3 csésze mézes tea kalóriadús, mézzel 2-nél több csészével ne igyál, a többit zölden minden nélkül. Hamburgert, naccsoszt hétvégén se egyél, akkor már az étcsoki kevésbé hizlal. A gyümölcs teljesen hiányzik, több zöldséget, kesudiót, magot egyél. Babahájad meg nem lehet, ha 174 cm-hez csak 60 kg van. A nők 80 %-nak pedig van integetőhája, még ha heti 4x boxol, akkor is, légy nyugodt. Szerintem a testképeddel is baj van egyébként.
2016. márc. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja és többet ér 4 x 60 perc sport, a zsírégetés 40 perc után kezdődik meg.
2016. márc. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A korábbi sportolást arra értettem, hogy most 24 éves vagyok, de gimiben versenyszerűen atletikáztam, kosaraztam illetve lovagoltam is, viszont azóta kb nulla volt a sport az életemben és most 1,5 hónapja kezdtem bele a heti 5-6 edzésbe.

Gyümölcsöt valóban keveset eszek, de nem is kívánom őket.


Belinkelek ide egy képet, amit a google-ban találtam:

[link]


Hasonlít az alakom a bal oldali képen szereplőhöz. Tudom, hogy nem kövér, viszont látszik, hogy nem feszes. Ezen szeretnék változtatni és nem feltétlenül fogyással, hanem alakformálással.

2016. márc. 24. 09:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is 1hónap kevés a szervezetednek, hogy átálljon, és látványosan elkezdj fogyni. Tartsd az étrendedet, viszont este ne egyél tejterméket, mert a szervezeted nem örül neki, nem segíti elő a fogyást. Egyél több gyümit és zöldséget, illetve levest. ja, meg sokat igyál. Én azt mondom, hogy a napi 2l is levés, főleg,ha ennyit mozogsz.

2016. ápr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!