Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alszik nappal az...

Miért nem alszik nappal az ágyában a kisfiam?

Figyelt kérdés

Kb 3 hetes kora óta nem hajlandó. Amúgy is rossz nappali alvó. 30 perceket alszik nappal. Kivéve, ha toljuk babakocsival kint, vagy adamo hintában kint. Akkor akár 3 órát is.

Idebent 30 percet hajlandó a játszószőnyegen, vagy a hordozóban hanyatt. Hason, ha elfárad, elalszik, ott 40 perc-2 óra. De átlagban inkább a 40 perc jellemzőbb.

Azért furcsa, mert éjjel az ágyában alszik. Ráadásul 3 hete már átalussza az éjszakát. (1-1 nap van mikor éhesebb és egyszer felkel). Nem értem mi játszódhat le a fejeben.

Előbb is direkt elringattam mikor láttam, hogy már álmos, hogy na most aztán jól beteszem a kisagyba. Aludt is mikor otthagytam. 5 perc múlva sírt. Kihoztam a játszószőnyegre, azóta is alszik. Gondolom majd a szokásos fél órát.

Annyira amúgy nem zavar, mert úgy tűnik elég neki ez a 2-3 óránként fel óra mert nem nyűgös csak már este fele mikor a fürdetés közeledik. Csak egyszerűen nem értem.



2020. ápr. 17. 11:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálja még mindig, 7 hetes. annyi különbséggel, hogy nekem a babakocsiban sem alszik :)
2020. ápr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
te most szándékosan csinálod magadnak a problémákat?
2020. ápr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem kettes, tapasztalatokra vagyok kiváncsi. Valami mélyen frusztrál téged? Akarsz róla beszélni? Tegyél fel kérdést, ne itt kötekedj.
2020. ápr. 17. 11:51
 4/14 anonim ***** válasza:
Én nem is szerettem volna, ha napközben az ágyukban alszanak. Nappal rövid alvások vannak a járókában/kanapén/hintában. Éjjel hosszú 8-10 órás a kiságyban. De lehet, hogy hülyeség, és nem kötik össze az alvás hosszát a hellyel :)
2020. ápr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ugyan ez nekem is szinte ese be teszem a kiságyba mikor már szopi után elalszik fel se kel rá reggelig alszik. Napközben meg alig alszik ha el altatom és be teszem fel is kel hiába van be sötétítve. Ha a kanapén/ ágyon hagyom ahol elaludt alszik de olyan 30-40 percet és csak 1szer egész nap ritkán 1-1.5 órát.
2020. ápr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
En csak a legzesfigyelo miatt lennék nyugodtabb, ha ott aludna. Így en nem merek se ledőlni, semmit, amíg alszik. De persze ez az en hülyeségem. 😅
2020. ápr. 17. 12:18
 7/14 anonim ***** válasza:
Pelenkára csíptethető légzésfigyelő. Egy áldás :)
2020. ápr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7-és és nekünk van az is. Csak tényleg akkora marha vagyok, hogy nem tudom reggel miért nem adom rá. Ráadásul applikaciorol be tudom kapcsolni, hozza se kell érnem. De jó, hogy van aki meg így van ezzel. Az en ismerőseim mind a kisagyba teszik le a gyereket, aki alszik is ott nappal. De ha van ilyen gyerek típus, akkor elengedem.
2020. ápr. 17. 12:25
 9/14 anonim ***** válasza:
Milyen idős? Én vagyok az első válaszoló: a kiságyban sírva felkelt, karikás kendőben másfél órája alszik rajtam... szerintem próbáld ki a hordozást
2020. ápr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
11 hetes. Van kendonk is, de már nem jutottam el szakemberhez a járvány miatt, hogy megmutassa, hogy kell felkötni. Próbáltam videó alapján plüss állattal de szegény, ha élne már nem élne. Uh szerintem ez későbbre marad.
2020. ápr. 17. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!