Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alszik nappal az...

Miért nem alszik nappal az ágyában a kisfiam?

Figyelt kérdés

Kb 3 hetes kora óta nem hajlandó. Amúgy is rossz nappali alvó. 30 perceket alszik nappal. Kivéve, ha toljuk babakocsival kint, vagy adamo hintában kint. Akkor akár 3 órát is.

Idebent 30 percet hajlandó a játszószőnyegen, vagy a hordozóban hanyatt. Hason, ha elfárad, elalszik, ott 40 perc-2 óra. De átlagban inkább a 40 perc jellemzőbb.

Azért furcsa, mert éjjel az ágyában alszik. Ráadásul 3 hete már átalussza az éjszakát. (1-1 nap van mikor éhesebb és egyszer felkel). Nem értem mi játszódhat le a fejeben.

Előbb is direkt elringattam mikor láttam, hogy már álmos, hogy na most aztán jól beteszem a kisagyba. Aludt is mikor otthagytam. 5 perc múlva sírt. Kihoztam a játszószőnyegre, azóta is alszik. Gondolom majd a szokásos fél órát.

Annyira amúgy nem zavar, mert úgy tűnik elég neki ez a 2-3 óránként fel óra mert nem nyűgös csak már este fele mikor a fürdetés közeledik. Csak egyszerűen nem értem.



2020. ápr. 17. 11:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az első három hónap ilyen, az én lányom is rosszul aludt, alig 30 perceket nappal (most 9 hónapos), azzal a különbséggel, hogy éjjel 1-2 óránként kel, és még most is kel cicizni. Úgyhogy ha átalussza az éjszakát a tiéd, az főnyeremény, tök mindegy, hogyan alszik. Az idegrendszere egy ilyen kis babának tök fejletlen, nem lehet tőlük elvárni, hogy tudjanak egyből aludni. Nem kell rációt keresni ezekben. Sajnos a kislányom cicin alszik el, kb. fél éves korában szokott rá, szóval tudom, miért kel éjszaka, csak annyit tudok, hogy elfogadom, ha nem tenném, belehülyülnék. Nem tudom megtanítani neki, hogy este maga aludjon el, mert már feláll, esik-kel a kiságyban, azt meg nem akarom végignézni, hogy zúzza magát sírva szét. Szóval remélem, majd kinövi. Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy nem kel rágódni ezen, vagy furcsállni, mondom, az enyém is csak fél órákat aludt, aztán ahogy elmúlt 3 hónapos, nagyokat aludt a kiságyban, babakocsiban. Csak az éjszakai alvása gáz :).
2020. ápr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Jajjj akkor drukkolok, hogy az éjszaka is helyreálljon nálatok. De meg nalunk is elromolhat az is. Semmi sem lefutott. Azért remelem nem fog. De bagoly típusként pl az is megviselne engem, ha brutal korán kelő lenne. En 7 óra előtt nem működöm. Akármikor kipattanok az ágyból éjjel 2-kor aztan egy pillanat alatt visszaalszom, de hajnali 5 és 7 között kuka vagyok. Igazán 9-tol mukodom, de 7 után, már hagyján.
2020. ápr. 17. 21:31
 13/14 anonim ***** válasza:
Akkor készülj fel, mert egy idő után a csecsemők elkezdenek korán kelni :). Nálunk sokszor fél 7-kor van kelés.
2020. ápr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Lehet az lesz az a pillanat mikor később fogunk furdetni és fektetni 🤔😅
2020. ápr. 18. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!