Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egy 6 éves kislányt rá lehet...

Tibor1998 kérdése:

Egy 6 éves kislányt rá lehet már szokatni hogy önálóan saját ágyában aludna? Ha igen hogy?

Figyelt kérdés

2020. júl. 5. 07:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
44%

A mai szülők úgy próbálják születéstől nevelni a gyerekeket, hogy a lehető legkorábban a lehető legkevesebb gond legyen vele, hogy a leghamarabb visszatérhessen a gyerek előtti életükhöz. Én 30 éves vagyok, és 16 éves koromig anyámmal aludtam. Érdekes módon mégsem mentek szét, és ugyanúgy szexeltek, megvárta anyám míg elaludtam és átment a másik szobába apámhoz.

Nyilván egy váláskor nem a legjobb ötlet az addig a szülőkkel alvó gyereket külön szobába és ágyba tenni. Ha kell, pszichológushoz vigyétek el, beszélgessetek arról, mit jelent neki a szülőkkel vagy veled alvás, a válás, stb. Biztos hogy fél valamitől. Ha lenyugszik, külön lehet szokatni. Az nagyon dícséretes hogy Te mint testvére nem raktad ki az ágyadból. Olyanokat mondani hogy "nem normális" 6 évesen ez...kicsit erős, de nyilván ez attól függ mennyire zavarja a környezetét. Ha zavar, meg a szülőket is, foglalkozni kell vele, változtatni kell.

2020. júl. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
67%
"Én 30 éves vagyok, és 16 éves koromig anyámmal aludtam." Na ez már extrém módon nem normális viselkedés. hacsak nem annyira csóró a család hogy ez kényszermegoldás.
2020. júl. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
Pedig nem voltunk csórók, 4 szobàs lakàsban nőttünk fel,100 negyzetmeteren. Nekem es a testveremnek is kulon szobaja volt! Egeszseges felnott ember lett belolem,akarmennyire is "nem normalis" :D Lehet itelkezni,de minden ember/csalad mas. Aki erre fogja a valast,kapcsolat megromlasat, ott nem csak ez lehet a gond!
2020. júl. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Illetve most ezzel nem azt mondom,hogy mindenki aludjon 16 eves koraig az anyjaval, mert az a jo. Nyilvan a kislanynak vagy valami gondja van lelkileg,vagy igy szokattak amin pont egy valas kozepen valtoztatni nem biztos hogy konnyu. Mindenkeppen ra kell jonni az okara hogy miert ragaszkodik az ott alvashoz,ha fel,szorong,akkor azt kezelni kell. Es csak azt kovetoen erdemes a sajat agyaba/szobajaba tenni. Nem eroszakkal. Az en szuleimnek is ezt kellett volna de ok ehelyett kivartak amig majd en akarok masik szobaban aludni. Ennek ELLENERE lett belolem egeszseges,normalis ember,es nem mentek szet emiatt.
2020. júl. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
67%
14-es a meséhez még kicsit korán van. Tipikusan kitalált sztori, amit írsz. 16 évesen normális gyerek nem alszik a szüleivel és normális szülők nem is engedik.
2020. júl. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
17%
Hat egyaltalan nem erdekel mit gondolsz arrol hogy valos vagy kitalalt... Nem kitalalt. Normalis lettem,egeszseges lelku felnott ember. Csak ez nem fer bele a "rogton a szuletestol ugy idomitsuk a gyereket ahogy 18 evesen szeretnenk hogy viselkedjen" tipusu szulok ertekrendjebe,de attol meg igy van.
2020. júl. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
72%

Nem értem, miért lenne idomítás egy másik embert arra szoktatni, hogy saját ágyában, nyugalomban aludjon, és ezzel minden más családtagja is kényelmesen pihenhessen. Rengeteg módja van annak, hogy egészséges, normális gyereket neveljünk, nem szükséges a saját módszerünket ráerőltetni másokra, és leszólni, aki másként csinálja.

Biztosan rá lehet szoktatni egy hat éves kislányt az egyedül alvásra, elsősorban olyasmivel, ami kecsegtetővé teszi számára ezt. Új ágy, lámpa, mese elalvásig...

2020. júl. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
11nek van igaza. Egy gyerek a szüleivel akar lenni. Addig örülj amíg nálatok keresi a megnyugvást és nem magába fordul egyedül. Teljesen normális dolog. Az a nemnormális aki pici korától masik szobába ágyba rakja. Lehet hogy ti baromi modern szülők vagytok baromi mldern élettel de a gyereknek kőkorszaki igényei meg öszönei vannak és amíg gyerek addig a szüleit akarja. Jó esetben. Ha már nem akkor nagy a baj. Ráadásul a szülők elváltak. Ez borzasztó bizonytalanságot azül egy gyerekben. Plána szüksége van a szüleire. Természetes ha velük akar aludni. Ha most elkülditek azt hosszútávon mentalisan a gyerek megsínyli. Sajnos a gyerekvallalás nem abból áll hogy ugyan úgy eljúk tovább az életünk. Alkalmazkodni kell. És nektek! Mert ti vagytok a felnőttek. Ő még kicsi, nem érti a dolgokat. És a szeretet meg a törődés neki jár!!! Le fog válni magától. Vagy szerintetek 20 évesen is veletek akar majd aludni? :) én még olyan kamaszlányt nem láttam. :)
2020. júl. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

16 talán pont ezért lettél normális lelkületű. Elég ezt az oldalt megnézni a sok sok lelkibeteg szorongó tizenéves akiket már a szülőszobából a sajat szobajukba száműztek és fel sem keltek hozzájuk mert azt sem szabad, még rászokik. Komolyan megáll az eszem. Ezek mindek szülnek gyereket? Dísznek? Nem egyszerűbb ha nincs ha ennyire zavaró? Napközben bölcsi, ovi, delután lerakják a tv elé vagy kap nyomkodni egy telefont addig is csendben van

Este meg mehet a saját szobájába aludni. Még valami nyugi bogyó hiányzik nehogy fel merjen ébredni. Taps!

2020. júl. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván le kell pontozni aki normáis nevelési elveket vall és nem csak statisz szimbólumnak szült gyereket. Ebből is látszik mi a mai nevelési trend. Taps! Azért nagyon ne lepődjetek meg ha az elhanyagolt gyerekeitek nem allnak majd szóba veletek felnőtt korukban.
2020. júl. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!