Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ki hogyan szoktatta ra a...

Ki hogyan szoktatta ra a szoptatott babajat az onallo alvasra sirnyi hagyas nelkul?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, nem lehet szoktatni, nem lehet elvarni egy babatol, hogy ne keljen, blablabla. Ket gyerekem van, az elso hosszan szoptatott, ringatott, hordozott gyerek, sokat kelt, o mar nagyobb, elintezi maganak a legtobb dolgot ejjel. A kicsi mar elmult fel eves, azt mondtam, eddig vagyok hajlando ejszaka szoptatni, szoptatassal visszaaltatni (termeszetesen massal is probalkoztunk). Kisagyba nemreg szoktattuk vissza, de annyit ebred, hogy nem birom, haromszor visszarakom, utana marad mellettem. Tok mindegy, hogy hol alszik, ebred, igy legalabb tudok pihenni valamennyit, hogy cicin visdzaalszik. Viszont miota visszaszokattuk a kisagyba legalabb reszben, azota a nappali alvasai sokkal jobbak, es az estiek is neha, tehat kezd raerezni az onallo visszaalvasra, ugy erzem, mar szokathato.


A nagynal szokatasrol hallani sem akartam, mondvan, erzi o, hogy mire vanszuksege, hat jol beszivattam magunkat. Szoval a kotodo, valaszkesz, alvastreningre felsikolto anyukak (amilyen en is voltam), most menjetek innen :D Azert ide irom ki a kerdest, mert itt sokan vannak, akik az ejszakaikat nem hajlandoak a gyerekert felaldozni, es nekem is elegemlett ebbol. Inkabbleszek ettol sz@ranya, mint a kialvatlansag okozta dolgoktol. Ugyanakkor jo lenne mindezt keves, vagy semennyi siras mellett kivitelezni. Van, akinek sikerult igy? Illetve kinek hogyan sikerult?


Olyanok tapasztalata erdekel, akiknel ebredt sokat, megelegeltek, es valahogy raszokattak az onallo visszaalvasra. Jo lenne valami fokozatos dolog, inkabb tartson tovabb, minthogy fel ejszakat vegiguvoltson, es utana aludjon. Vegyem el tole teljesen a cicit? Vagy csak ejszaka? Cumisuveget, cumit nem fogad el. Rongyija van, azzal probalkozunk. Adjatok tanacsot legyszi.



2020. júl. 18. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

Mind három gyerekem 3 hónapos korára leszoktattam az éjjeli szopikról. Teljesen sírás nélkül nem megy, de 2-3 nap után már megszokja, hogy éjjel nem kap enni.

Az esti szopi után tedd az ágyába, takard be és hagyd egyedül. Ha picit sír, nem baj. Ha semmiképpen nem akar megnyugodni, akkor menj be hozzá, de ne gyújts villanyt, ne vedd ki az ágyéból, csak símogasd meg, halkan beszélj hozzá,, esetleg adj neki teát/vizet és hagyd egyedül.

2020. júl. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk úgy sikerült (bár nem volt tudatos), hogy amikor már nem éhség miatt ébredt, akkor apa kelt fel hozzá, és ő ringatva altatta vissza. Persze, ha nem ment, és kért cicit, kapott.

De drasztikusabb változást a vacsi kiváltása hozott, amikor elkezdett rendesen laktató ételt kezdett vacsizni. Akkor jöttek a 6-8 órás egybefüggő alvások.

Most 1 éves múlt nemrég, még mindig cicin altatom, de éjjel csak 1x kel, azt is 4-5 körül, és egyre több az átaludt éjszaka. De minden baba más, azt látom, hogy a szoptatott babák többsége nem alszik ilyen jól.

Én sose hagytam sírni, mindig reagáltam, mindig felvettem, mindig ott voltam. Vagy ha én nem, akkor az apukája, aki lelkiismeretesen kivette a részét az éjszakai műszakból is, ha kellett.

2020. júl. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Hat...en 1 evesen szoktattam le, akkor mar tenyleg nem sirt erte. Egy 6 honapos lehet, h kicsi meg hozza. Most a masodik 11 honapos, ebben a honapban ot is leszoktatom, mar csak ejjel szopizik. Sztem o se fog sirni, nem nagyon ragaszkodik hozza. De fel evesen meg pici ehhrz sztem. Most jon majd a foga, mozgasfejlodes. Pont most kell majd neki jobban, h megnyugtasd.
2020. júl. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nem a nem etetés volt a fő cél,hanem.hogy emberi időben le tudjam rakni és aludjunk. Férjem dolgozik, nagynak suli, nekem is aludni kell szóval sokáig nem fér bele, hogy a kicsi dáridózzon. De ha enni kelt fel én adtam neki. Ő tápszeres az azert más mint a cici.

Teljesen sírni hagyás nélkul nem megy de ahogy írtak ha leraktam es sírt bementem en ki is vettem az ágybol megnyugodott vissza. Na volt amikor ezt 20szor de kb.1 hét kellett es aludt. Most 6 hónapos fél 20-tól reggel 8ig alszik. Enni nem eszik már, fogsi jonnek, néha kel, dentinox, megölelgetem és alszik. Nyílván betegségnèl borulhat minden illetve nagy fájdalomnál ( pocak, fog) de alapvetően ez egy bevált módszer.

2020. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 khniki ***** válasza:
68%
4 hónaposan költöztettem a saját szobájába. Eleinte sokszor ébredt, de mindig csak átmentem hozzá és simiztem, fogtam a kezét, amíg vissza nem aludt. Először 1/2 5 előtt nem adtam neki enni, azrán 5, majd 1/2 6. Fél éves kora óta teljesen átalussza az éjszakát.
2020. júl. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!