Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A 2 éves gyerekem egész este...

A 2 éves gyerekem egész este nem alszik, mindig reggel 6-kor alszik el. Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Újév óta a gyerekem át váltotta az estét napra, szóval újévkor egész este nem aludt csak reggel fél 6-kor és délután 3-4 óra körül felkellt, aztán megint este 9-10 körül elaludt és éjfélkor felkellt és megint reggel 6-ig nem aludt. Azóta minden nap így múlik el, és hiába próbálok változtatni rajta nem lehet. Mondjuk, ha délben felébred és aztán csak 3-4 óra körül alszik el, akkor olyan 5-6 körül felébred, és az lenne a normális, ha éjszaka 1-2-kor elalszik, de nem , még így is reggel 6-ig ébren marad, néma még 7:45-kor is alszik el. Már nekem fogalmam sincs mit lehetne ez ellen tenni. Volt már így a ti gyereketek is, ha igen, hogy múlt el az ilyen szokása?
2021. jan. 23. 05:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem hagyod aludni.
2021. jan. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Próbáltam már ezt is, de hiába.
2021. jan. 23. 11:58
 3/14 anonim ***** válasza:

Mi at, h hiába,

Hát te irányítod őt

2021. jan. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Irányítani? Attól még, hogy gyerek neki is van saját akarata. Már írtam is, hogy nem hagytam aludni és, hogy este 6 óra óta reggel 6-ig nem aludt. Szóval még, ha nem is alszik akkor is 6-kor alszik el. Az meg, ha mkndjuk elalszik este 10-11-kor nem ér semmit, mert akkor is felkell.
2021. jan. 23. 16:42
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Ez nem normális,orvosi eset,vidd alvaslaborba. Lehet kap gyógyszert is.
2021. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Akkor se hagyd nappal aludni. Amikor elaludna, vidd el sétálni, vagy enni, vagy bármit, amit szeret csinálni. Normális ember ezt csinálná. Ha pedig annyira odavagy a gyereked saját akaratától, akkor viseld. Alvás laborban sem fognak mást mondani.
2021. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem a nővérem fiánál volt borzasztó az alvás. Egy éves volt amikor leszokott a nappali alvásról. De úgy, képzeld el, hogy egyik napról a másikra elhagyta és este elaludt 10-kor és hajnal 3-tól fenn volt ugyanúgy másnap este 10-ig. Egy évig ez ment. Minden hétvégén elvállaltuk a gyerekt egy-egy éjszakára a rokonságban, hogy legalább heti 2 napot tudjon aludni rendesen a nővérem. Nem irigyellek. Ne hagyd sokáig aludni. Tartsd fenn.
2021. jan. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok odáig az akaratától, de mégis mit csináljak, amikor még, ha kint is sétálunk és ül a biciklijén elalszik? Már fel sem kellthetem, mert annyira fáradt, hogy bármit is csinálok nem kell fel. Éjfél elött ő el tud aludni, de már éjfél után 6 óra elött egyáltalán nem tud elaludni.
2021. jan. 23. 22:35
 9/14 A kérdező kommentje:
Naponta 3-szor viszem ki sétálni és mégsem ér semmit, akkor is ha ő aludni akar akkor bármilyen körülmények között is legyen ő elalszik. Na meg ha egész este nem alszik csak reggel 6-7 körül alszik el én pedig délben felébresztem hogy birhatná ki, hogy egyáltalán ne aludjon estéig? Én hogy felnőtt vagyok alig bírom ki, nem hogy egy 2 éves gyerek. Úgy látszik, hogy bele kell törődnöm abba, hogy ez ellen nincs semmi tenni való.
2021. jan. 23. 22:40
 10/14 anonim ***** válasza:
Omg szép...
2021. jan. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!