Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy aludjon az ágyában, mit...

Hogy aludjon az ágyában, mit változtassak?

Figyelt kérdés

2 és fél hetes a lányunk. Viszonylag beállt a napirendünk.

7és 8 közt kel, délelött vagy bealszik par percre a cicin, vagy a pihenőszékbe, nincs nagy alvása. Déltől 3ig alszik, utána etetem, megyünk udvarra, ott alszik még 1 órát.

Délután szintén csak ilyen mini alvásai vannak.

Ezek az alvasok mind a kiságyban. (Kiveve a pihenőszék illetve a babakocsi).

Este 7fele fürdetem, 9mire elalszik. Teszem az ágyába. Úgy hajnal 2-3ig alszik, akkor ébred. Megetetem, és onnan nen tudom visszatenni a kiságyba. Pedig 1-másfél órán keresztül próbálkozok. De csak nyüglődik, pörög, sír. Vagy rajtam, vagy velem viszont elaludna. Ezt viszont nem szeretném.

Van egy 2 és fél éves fiunk, ő 1 évig köztünk aludt teljesen, a mai napig csak velem alszik el, és éjjel kel és jön az ágyunkba közénk.

Nem szeretném, ha a lányunk is ilyen lenne. Szeretném, ha reggelig az ágyában maradna.


Hogy próbálkozzak? Nem akarom elrontani.


2021. okt. 15. 11:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen pici babát nem tudsz "elrontani". 3 héttel ezelőtt még a te szívverésedet hallgatta egyfolytában, hiányzik neki a közelséged. Az én kisfiam is így volt, kb 2 hónapos koráig volt, hogy óránként kelt éjszaka. Komfort szopi, összebújás, alvás, letettem a kiságyba, hamarosan megint ébredt. Mikor már nem láttam a fáradtságtól akkor eldöntöttem, hogy ezt nem csinálom tovább, had aludjon mellettem. Azóta rengeteget változott a helyzet, sokkal nyugodtabban alszik, keveset ébred. Este fél 9-9 körül elalszik, leteszem a kiságyba és hajnali 4-5 között ébred enni, akkor veszem ki.

Szerintem nálatok még ez miatt ébred, nem azért, mert már taktikázik a picur (Valamint sűrűbben meg is éhezik még ilyenkor).

Hordozással tennék esetleg egy próbát ha van hozzá kedved (és fizikailag is bírod már), hátha nyugodtabb lenne úgy.

2021. okt. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy, mert bár én is aludtam babával, mellettem aludt, közénk nem mertem tenni, nektek pedig bemászik még a 2 éves is, így pedig se nem biztonságos, se nem kényelmes. Apa nem lenne rá hajlandó, hogy a nagyobbikat visszakíséri, amikor átjön, és visszaaltatja? Te pedig aludhatnál a babával...
2021. okt. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!