Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ez sírni hagyás vagy ez nem...

Ez sírni hagyás vagy ez nem számít annak?

Figyelt kérdés

Hamarosan születik az első babám és őszintén szólva nem tetszik amiket itt olvasok babák elaltatásával kapcsolatban. Pl.hogy mellen, tápszeren alszik be, amiről 2 évesen sem szokik le, hordozva, anyára kötve, babakocsiban (esti alvásnál ezt hogyan, tologatod aztán átcsempészed és vagy sikerül vagy nem?) csak hintában, csak így csak úgy...

Tudom ember tervez, de ez rossz, ha a picit, miután teljesen el van látva, nem éhes, büfizett, pelus tiszta, stb és már álmos, beteszem a kiságyba és simogatom, ssss hanggal elaltatom és ha sír sem veszem ki, de mellette maradok végig ameddig elalszik?


2021. okt. 19. 19:38
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
50%

Igen ez sírni hagyás. Alvástréningnek olvass utána.

Elvileg a baba hamar megtanulja, hogy nem segítenek neki elaludni (erre meg kell érnie az idegrendszerének) ezért egy idő után nem sír mivel az agya a plafonmagas stresszszinttől inkább kikapcsol és elalszik. Ha felkel éjszaka nem fog sírni mert tudja hogy nem mész, így inkább majdncsak néz ki a fejéből.

Ha neked ez megfelel, hajrá.

2021. okt. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
68%
Az a baj, hogy sokan lusták megtanulni, hogy minden sírás mást jelent. Sok jele van annak, hogy épp mi baja van, és személy szerint én sem tartom jó ötletnek, hogy mindenre a szoptatás a megoldás. Van sok tanulmány a neten, dokumentumfilmek stb amik nagyon hasznosak ebben a témában.
2021. okt. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
28%

A válasz amit a kérdés kiált:

Én sosem foglalkoztam azzal, hogy ki mit mond meg mi a sirasnak hagyas stb. Érted.. ha te elhataroztad, hogy ha ellatod, megetted, bufizteted, atpelenkazod, beteszed az agyba, simogatod, akkor ettol el fog aludni, akkor el fog.

Ez általában így van, elhatároztuk mi anyák hogy a gyerek valamit úgy csinál ahogy szeretnénk, akkor úgy fog és kész. Akinek nem alszik el, az tuti valamit nem határozott el vagy valahol homokszem került a gépezetébe.

2021. okt. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
92%
Minden baba más. Az enyém sose igényelte, hogy altassuk. En nem szoptattam és nem is tapszeren aludt el. De sose hagytuk sírni. Ha sír, akkor baja van. Felnőttek is ha valamiért szomorúak vagy bizonytalanok, akkor megölelik egymást. Szerinted egy kisbabának ez nem evidens? Dehogynem. Nem kell ahhoz éhesnek stb lenni, hogy közelségre vágyjon. Nálunk 6 hónapos kora óta van, hogy velünk alszik. Akkor jutott oda, hogy hiába tettük le, nem volt nyugodt. Ha mellettünk volt, aludt mint a tök.
2021. okt. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
86%
Én csak abból indulok ki, hogy én is szépen elterveztem, hogy majd szépen leteszem, simogatom aztán elalszik. Hiába volt tele a pocak, tiszta a pelus, megfelelő hőmérséklet, kellő álmosság ha beraktam a kiságyba ordított. Torka szakadtából. Ha 2órát hagytam volna ott akkor 2órán keresztül. Ha bárkinek is van szíve azt végighallgatni és nem felvenni, megnyugtatni a babáját hát ÉN megkérdőjelezem az anyaságra való alkalmasságát. De persze végül mindenki azt csinál amit akar.
2021. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekfüggö, az én lányom semmit nem igényelt az alváshoz, betettem a kiságyába és aludt, azt hiszem ez nagyon ritka lehet, mert más anyukák ringatnak, hinta, ölben tartják, popsiját rázzák, gondolom nem azért, mert nem normálisak, hanem azért, mert máshogyan nem alszik el a baba, nem tudhatod a tiéd milyen lesz.
2021. okt. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
96%
Persze bármit eltervezhetsz, aztán a valóság könnyen teljesen más lesz. Ha majd a babád órákat sír keservesen amíg simogatod megnézném hány napig lesz ez a program este. Ha így szeretnéd érdemes kipróbálni, de ne ragaszkodj valamihez mindenáron amit még a baba érkezése előtt eltervezel, ha ő nem vevő rá. A többi anyuka nem azért altatja csak így vagy csak úgy mert hülyék és nem szeretnék ha a baba a saját ágyában aludna…
2021. okt. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
92%

Hat azt en is megnezem, amikor a babad mar orak ota ordit es nem hajlando elaludni csak simogatasra, hogy akkor meddig fogod ezt igy birni.

Elarulom: nem sokaig :D

Kerdezo, bizz a megerzeseidben es a babad jelzeseiben es csinald ugy, ahogy mindkettotoknek jo.

2021. okt. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
89%

Igen, ez sírni hagyás. Pár percig még okés a próbálkozás, de azon túl nagyon nem.


Pár napja például én írtam, hogy kendőbe tettük, miután adott volt, hogy hiába simogattuk a hátát a kiságyban, sírt, és órákig lehetett így mellette ülni, így alkalmazkodtunk, hogy neki is, és nekünk is jobb legyen. Jobb volt a kendő, mint kézben tartani órákon keresztül, mert úgy fél-egy órán belül elaludt a karunkban, csak utána letenni nem lehetett, és egy idő után már éreztük, hogy nem bírjuk mi magunk 3-4 órán át tartani éjjel, így lett a kendő. Ha letettük, újra indult az 1-1,5 órás altatás, tehát ugyanott voltunk, hogy nem alszunk.


Ebből is látszik, hogy a simogatással és sss hanggal sem biztos, hogy előrébb leszel.

2021. okt. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
86%

Hahaha..hahahahahahaha.


Oké. Vannak olyan babák akiknek elég ennyi. És van olyan baba akinek nem. Ha az első verziót kaptad, akkor hajrá, tök jó, enjoy.


Ellenben ha a második... te komolyan azt hiszed, hogy azért hordoznak, meg altatják el mellen, meg ölben, meg ringatva, meg járkálva a babát, mert élvezik? Senki se élvezi, hogy órák óta ringat és leszakad a karja.

Senki se szoktatta erre a gyereket, mert ez nem szoktatás kérdése. Ha a fejed tetejére állsz se fog elaludni így a gyerek, ha neki az anyai közelség kell, és amiatt sír.


Ennek fuss neki mégegyszer és baromira járj utána a dolgoknak.


(Off. Nálunk kék fejjel üvöltés volt 3 hónapig, csak ölben, ritmusosan sétálva maradt nyugodt és aludt a fiam. Hidd el próbáltunk mindent. 3 hónaposan ez megszűnt, külön szobába ment, babaőrrel figyeljük, és nála magabiztosabb, függetlenebb gyereket még nem látott a világ.)

2021. okt. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!