Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Éjszaka sokszor ébred a 8...

Éjszaka sokszor ébred a 8 hónaposom, mi lehet itt a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 8 hónapos fiam sose aludta át az éjszakát, nem is várom el tőle. Amikor kisebb volt kb 1-2 ébredt éjszaka szopizni, ahogy nő egyre többször ébred. Anyatej kevés van, hozzàtáplálunk 3 hónapos kora óta. Tejfehérje allergiás és a két fajta tápszer között amit ehet egyik sem kell neki. Attól tartok kevés neki a tej éjszaka és nem lakik jól így van hogy másfél-kétóránként fent van. Próbáltam simán vissza altatni, az lett a vége hogy 3 órán keresztül nem aludt és csak nyűglődött. Lassan én is kipurcanok olyan fáradt vagyok. Napközben is keveset alszik, ma pl csak egy alkalommal sikerült elaltatni és fél óra alvás után már fent volt.

Szóval lehetetlen tápszerrel megetetni, ha sikerül is akkor az kb 50 ml és kanállal kell etetni. Próbáltam tápszert ízesíteni ezzel azzal de sehogy se kell neki. Nem etethettem éjszaka kanàllal… borzasztó nehéz helyzetbe kerültünk és nem is tudom mit csináljak. Esetleg valami ötlet, tanács ?


2022. júl. 7. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
8 hónaposnak bőven lehet adni sokféle ételt, főleg vacsorára olyat, amivel jól is lakik.
2022. júl. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, köszönöm de ahogy már írtam hozzàtáplálunk és kap rendes vacsorát is. Az éjszakai ébredésekkel vagyunk gondban.
2022. júl. 7. 21:03
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Nekünk 8 hónapos kora körül a fogzás borította az éjszakát teljesen. Még most is vannak olyan éjszakák, hogy sokat ébred, ordít, vagy fent van éjszaka 1-2 órát mire visszaalszik.

15 hónapos kislány anyukája

2022. júl. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk is a fogzás volt a gond.
2022. júl. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 flora08 ***** válasza:
75%
Én is a fogzásra tippelek. A kisfiam a napokban már nyugodtabban alszik (szintén 8 hónapos) de hetekig többször felriadt éjjel. Az első fogát kb. másfél hónapja vettük észre, azóta a negyedik jön, úgyhogy belehúzott.
2022. júl. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Fogzás, mozgásfejlődés...1 éves korában még rosszabb volt akkor kezdett el menni (bocs nem akarlak elkeseríteni). A helyedben kipróbálnék Nurofent, Panadolt a kencék nekünk nem segítettek.
2022. júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia! Az en személyes tapasztalatom alapján szinte bármi lehet: alvás”borulas” (alvás fejlődés), idegrendszeri eres, fogcsirak mozgolódnak, fogak jönnek, mozgasfejlodes, szeparacios szorongas. Az en kisfiam másfél eves es egy éjszakát nem aludt végig. Most mar jobban alszik, azonban intenzív időszakokban, mint amiket fent irtam, Sajnos sokszor ébredt sírva, volt, h orankent is. Ilyenkor is viszont csak szopizott egy par kortyot es vissza is aludt.

A tejtermelés (sajnos vagy nem sajnos) főként az éjszakai szopival gyarapszik, kereslet-kínálat alapon. Ha ebben kérdésed van, bátran ajánlom a “szoptatasi kérdezz-felelek” Fb csoportot vagy egy laktacios szakembert is akár

2022. júl. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Fogzásra gyanakodtam én is, de még egy foga sincs kint. Mozgásfejlődés is közrejátszhat, mert most tanul mászni, ülni felállni… a tesójával nem emlékszem hogy ennyiszer keltem volna fel éjszaka. Ott már 9 hósan kezdte átaludni az éjszakákat, de tudom nem egyformák a babák. Tényleg lehet beszerzek valami fájdalomcsillapítót hàtha az megnyugtatja egy kicsit.
2022. júl. 7. 22:50
 9/13 anonim ***** válasza:

-Mozgásfejlődés

-Fogzás

-Szeparàciós szorongás

Vagy ezek kombinációja

Az enyém 6 hós és hasonló a helyzet.

2022. júl. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! A napokban még étvágytalan is, alig eszik valamit. Utolsó nálatok is van/volt ilyen?
2022. júl. 8. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!