Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altassam a gyereket?

Hogyan altassam a gyereket?

Figyelt kérdés
Teljesen el vagyok keseredve, mert a 1,5 éves gyerekemet sehogy sem tudom elaltatni "könnyen". Az összes létező cikket, javaslatot olvastam és kipróbáltam már, de semmi nem segít, az altatások minimum 1 órásak mindig. Délután tovább tart az altatás, mint amennyit alszik... Nektek milyen módszer vált be?
2022. júl. 8. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Valószínűleg nem jókor altatod. Vagy még nem álmos, vagy már túlfáradt. Ha eltalálod az időpontot biztos könnyebb lesz. Általában mikor többet altatsz ,mint amennyit alszik, akkor szokott elmaradni a délutáni alvás, de azért 1,5 évesen ez még elég korai lenne.
2022. júl. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Nálam az idő vált be... kb másfél éves korától két és fél éves koráig magától elaludt, amikor leraktam az ágyba. Előtte én is órákig ringattam, énekeltem, stb.

Most két és fél éves, ismét kellek hozzá, és kifejezetten NEM AKAR aludni, pedig álmos.

Szóval ugyanott vagyunk, mint egy éve, csak volt egy nyugis évem :D Nálam semmi nem válik be, most pl fél 10-kor dőlt ki.

2022. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Én akkor altatom már, mikor látom, hogy álmos. Általában ebéd után álmosodik el, majd ébredés után kb 6-7 óra múlva. Így könnyen és gyorsan elalszik.
2022. júl. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Nap közben ebéd előtt vagy után alszik?


Az apjával hogyan alszik?

2022. júl. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akkor szoktuk aludni vinni, amikor már látjuk rajta, hogy álmos, 9 óra körül.


Ebéd után szokott aludni.

Az apukájánál is ugyanez a szenvedős elalvás van.


Ahogy olvasom sokan mások is megszenvednek az altatással, mindenki azt mondja, hogy nyugi majd jobb lesz az altatás...egyszer :D


Viszont nálunk lassan érkezik a teso, azért is szeretnék valami új módszert, hogy kicsit gyorsabb legyen a folyamat, mert az apuka sokszor nincs itthon altatás időben.

2022. júl. 9. 00:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen gyerekek akiknèl ha időben viszed el aludni, jòl lakott, nem szeles az idő, nincs telihold, akkor is sok idő, mire elalszanak.

A lànyom is ilyen. Vannak könnyebben elalvòs időszak, most 30 perc alatt elalszik, de pàr hònapja 1,5 òràs altatàsok voltak.

2022. júl. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!