Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mernétek így hason altatni?

Mernétek így hason altatni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hós. Mostanában elkezdett nagyon rosszul aludni éjjel, pedig eddig 2x kelt. Úgy látom, hogy sokszor kel arra, hogy csapkodja a kezeit meg a lábait. Szerintem csavarja a fing a pociját, ilyenkor a lábát szinte a fejéig húzza, aztán visszacsapja, erre felébred. Tegnap a férjem hason tette le, és 6 órát aludt egyhuzamban, ami már hónapokkal ezelőtt volt utoljára. És valóban, nappal is szoktam hason altatni, és jobbakat alszik, mint háton. Viszont külön szobában van éjjel. Sokat hallottam már arról, hogy nem biztonságos hason altatni, a gyerekorvos is azt mondta, hogy csak felügyelet mellett, így most tanácstalan vagyok, hogy merjem-e így altatni. Őszintén nem tudom, hogy mekkora a veszélye ennek. Forgolódni amúgy próbálgat már, oldalra megy neki. Fejét szépen tudja tartani hason.
2022. júl. 29. 07:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
34%
Az orvos is megmondta, felügyelet mellett. Tehát éjjel nem altathatod úgy, mert gondolom nem felügyelitek.
2022. júl. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
76%

Öszintén szólva 30 éve az volt a javaslat, hogy minden babát hason altassanak, sokkal kevésbé voltak hasfájósak, és semmivel sem votl több probléma, mint mostanában, amikor ez kiment a divatból.

Szerintem csak túl van az egész tolva, semmi baja sem lesz töle egy babának, csak nem fog egész éjjel sírni a hasfájás miatt.

2022. júl. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
89%
Tegyél be légzésfigyelőt
2022. júl. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%

Születése óta hason alszik mind2 fiam.

Szerintem biztonságosabb, könnyebben kifolyik a büfi szerintem. Jobb is a hasának. És nem lesznek reflexei. Légzésfigyelő van alattuk, de sosem riasztott be.

2022. júl. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is mindig hason aludt a fiam.

Amellett hogy hanyatt kapálózott, engem elrémisztett, mi van ha bukik és belefullad.

Soha semmi gond nem volt, nappal és éjjel is hason aludt.

2022. júl. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%
Az én lányom pár napos korától hason aludt. Néhány hetesen átaludta az éjszakát. Semmi gond nem volt. Én merném hason altatni külön szobában is
2022. júl. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
87%
Az én fiam is újszülött korától fogva hason aludt. Légzés figyelőt használtunk, soha semmi baj nem volt. Amikor megszületett és betolták hozzám a kórterembe, hason aludt, s mondta a gyermekorvos, hogy így szereti, azért tették így (ott is volt légzés figyelő). Szóval ott érdekes módon nem paráztak a dolgon.
2022. júl. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is hason aludt mindkét gyerekem. Ha kiságyban alszik, tégy alá légzésfigyelőt. Ha együtt alszol vele, akkor is aludj nyugodtan, nehogy virrassz egész éjjel.

Elvileg nagyobb a bölcsőhalál esélye hason. Háton meg a fulladásveszély, ha bukna, szóval 1-1, és az egyik esetben jól alszik a babád, másikban szarul.

Annyit még hozzátennék, hogy bölcsőhalál ellen a légzésfigyelő semmit nem ér, ha nem tudsz újraéleszteni. Akkor már inkább együttalvás, sokkal kisebb a dolog esélye.

2022. júl. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
9%
A két leggyakoribb oka az együttalvás és a hason altatás. Erre itt pont ezeket tanácsolják. Nem is engednék ilyen kérdést kiírni. Gyerekek életéről van szó és elég egy rossz tanács..
2022. júl. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
81%

Jó, 10.000ből 2 csecsemőhalál a statisztika, és nem feltétlenül a hason altatás vagy az együtt alvás az oka, máig nem tudják mi okozza, csak találgatnak az esetek alapján.

Mert ha mondjuk 10bok 2 lenne, azt mondom, értem az aggodalmad, de ha a baba nem koraszülött, nem kellett újra éleszteni szuletéskor, nem sérült, stb stb akkor nyugodtan lehet hason altatni.

2022. júl. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!