Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mernétek így hason altatni?

Mernétek így hason altatni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hós. Mostanában elkezdett nagyon rosszul aludni éjjel, pedig eddig 2x kelt. Úgy látom, hogy sokszor kel arra, hogy csapkodja a kezeit meg a lábait. Szerintem csavarja a fing a pociját, ilyenkor a lábát szinte a fejéig húzza, aztán visszacsapja, erre felébred. Tegnap a férjem hason tette le, és 6 órát aludt egyhuzamban, ami már hónapokkal ezelőtt volt utoljára. És valóban, nappal is szoktam hason altatni, és jobbakat alszik, mint háton. Viszont külön szobában van éjjel. Sokat hallottam már arról, hogy nem biztonságos hason altatni, a gyerekorvos is azt mondta, hogy csak felügyelet mellett, így most tanácstalan vagyok, hogy merjem-e így altatni. Őszintén nem tudom, hogy mekkora a veszélye ennek. Forgolódni amúgy próbálgat már, oldalra megy neki. Fejét szépen tudja tartani hason.
2022. júl. 29. 07:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a légzésfigyelő és a kamera kielégíti a felügyelettel való hasonaltatást.


Egyébként túlzásnak tartom hogy ennyire tiltják, amikor fogalmuk sincs hogy mi okozza a bölcsőhalált.

2022. júl. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
90%

A fiam is hason tud csak jókat aludni. Előtte háton altattuk szigorúan, állandóan felébredt, kalimpált. Hason meg nagyon jól alszik. Olvasgattam sokat a témában, igazából minden altatási formának megvannak a hívei meg a tiltói is. Szóval rohadt nehéz eldönteni.

Anyósom is szokta mondani, hogy neki mind a három gyerek csak hason aludt születésüktől fogva. A férjem a mai napig. :D


Ha utánaolvasol, mostanában került ki egy kutatás, ami szerint egy bizonyos enzim hiánya vezet a csecsemőhalálhoz. Szóval semmi köze ahhoz, hogy alszik a baba.

2022. júl. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
80%

Babaöbölben alszik a 2 hónapos kislányom, 1 hónapja hason, légzésfigyelővel.

Ez is csak olyan, mint bármely más elv. Lehet hozzá ragaszkodni, mert mi lesz ha... de ha az ember napok óta nem alszik és a babája sem, márpedig tudja, hogy hason végre pihenhetnének egy jót, akkor le fogja tenni hasra és kész. Tegyél meg minden szükséges biztonsági intézkedést és ennyi. Ne tudjon maga alá gyűrni semmit, legyen alatta légzésfigyelő, ne tudja beletúrni a fejét semmibe, stb. De nálad már ez utóbbi sem igazán veszély, mert kezd forogni.

2022. júl. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
86%

Nekem hason alszik születése óta, nagyon hasfájós, hason sokkal jobbakat tud aludni.

A felügyelet amúgy mit jelent? :D mi együtt alszunk, de ha ő alszik én is, ergo nem felügyelem hanem alszunk. Ha nappal teszem le és ébren vagyok és ránézek 2x egy 3 órás alvás alatt az már felügyeletnek számít? Mert szerintem senki nem nézi végig a gyerek szundikálását.

2022. júl. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk már a kórházban is hasra tették le aludni, míg elmentem vizsgálatra és beadtam a gyerek osztályra.
2022. júl. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
96%
Koraszülött osztályon dolgozom, minden babánk hason alszik, és soha nem volt még probléma belőle.
2022. júl. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
már a kórházban is hason aludt, otthon is. soha semmi probléma nem volt. a védőnő próbálkozott azzal, hogy máshogy altassam, de ugye nem neki kellett volna felkelni 20 percenként hozzá.
2022. júl. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
87%

Csak hason aludt mind2 gyerekem..

Mindig


Mostanában már ovisok alszanak néha háton..

Én is hason alszom.


Pedig van bölcsőhalál a családi előzményben.


A gyerekeket a kórházban is hasra teték nekem..

2022. júl. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
87%
Az én 4 hósom is csak hason tud jól aludni. Nem ajánlott, de mérlegelnem kellett: nem alszunk egész éjjel és teljes kimerültségemben okozok bajt, pl szoptatás közben elalszom, stb. - vagy vállalom ezt a kockázatot, de kipihenten teljes értékű anyukája tudok lenni a gyerekemnek.
2022. júl. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanaz mint 17-nél és 19-nél.


Én is bevoltam tojva meg ijesztgettek a bölcsőhalállal (nem tudom Magyarországon mi az eljárás, de ahol élek tájékoztató füzeteket adnak, külön szólnak, figyelmeztetnek, csapból is a bölcsőhalál folyik). Na mindegy az a lényeg, hogy eljutottam oda hogy 10 percenként kelt fel a gyerek, mert erős moro reflexe volt és háton nagyon működött neki... én meg ugye 10 percenként keltem vele. Elaludtam ülve gyerekkel az ölemben, úgy hogy lecsúszott a takarón amivel takaróztam. Szépen befészkelt a 2 lábam között mint valami hintaágyban, igen veszélyes pozícióban, ha fordulok egyet, tuti koppan a feje.



Itt döntöttem el, hogy ez így már veszélyesebb mint a sids, és nekem ne mondja már senki meg, hogy hogy aludjon a gyerek amíg nincs az én cipőmben.

2022. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!