Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » N.ektek megvan a napirend/alvá...

N.ektek megvan a napirend/alvásrend 2.5 évesen?

Figyelt kérdés

Nekünk teljesen felborult kb két hónapja. Alig lehet letenni aludni, mindig máskor dől ki, ha délután alszik akkor este nem, de ha délután nem alszik akkor hullafáradt 17 órakor... És mindegy mikor alszik és meddig, 5:20-6:00 között kel mindig... Most pl 22:00-06:00-ig aludt... Ez nagyon kevés szerintem :(


Dackorszakos, ha fáradt sem akar aludni, megint kellek neki alváshoz (előtte egy évig teljesen egyedül aludt el), és az altatás is egy óra.. úgy érzem megint egy éves a gyerekem :D


Ti nálatok hogy volt ez? Mit kezdtetek a helyzettel?


2022. aug. 1. 07:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A lányom volt ilyen. 22kor aludt el és szintén 5körül kelt. délutáni alvás semmi. De ő mindig "rossz" alvó volt. Éjjel rengeteget kelt.


Most is sokkal kissebb az alvásigénye a kortársaihoz képest.

Az ikreim 8kor kidőlnek 5-7között kelnek. Most kezdik elhagyni a du alvást (az utolsó cumijukat megette a kutya) 2,5 évesek.

De éjjel 1-2 ébredés van

2022. aug. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Nekünk szerencsére rendben a napirend,6:30 körül kel, 12:00-12:15-kor alszik el 10-15 perc alatt. Kb. 2 órát alszik. Este 8:15-kor kerül ágyba, utána 15-20 percet vagyok bent vele, iszik közben egy pohár vizet, fogja a kezem és dumál. Utána kiküld és elalszik egyedül. Persze ez bármikor változhat, a 4,5 évesem is más, őt este is egy órát kell altatni és végig ott kell lenni.
2022. aug. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is most kezdte újra nemrég ezt a dolgot, hogy kellek neki elalváshoz. Délután nem, de este igen. Kb fél óra kínlódás után amikor látom mennyire almos, azt szoktam mondani neki, hogy dolgom van, és jövök nemsokára, akkor kimegyek mondjuk mosogatni, aztán általában alszik magától. Viszont megint kel éjjel, akkor már sehogy nem alszik vissza egyedül, meg kell várnom mellette, hogy elaludjon, ami néha egy óra is akár, nekem meg elég kényelmetlen ott feküdni mellette amikor én is álmos vagyok és alig férünk el.

Bízom benne hogy majd újra "megjavul", nem tudok mást tenni. Éjjel nem akarom magára hagyni hisztizve, mert felordítja a házat.

2022. aug. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Nem volt
2022. aug. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2èv 9hòs a lànyom.

Pàr hònapja nàlunk is volt, hogy nem lehetett elaltatni hetekig,

Most is van heti 1-2alkalom.

Reggel 8 körül èbred 2 körül alszik 2-3òràt 22-23 òrakor alszik 2-3èbredèssel.

Este 1 òra,mire elalszik, csak velem.

Őt mindig is nehez volt elaltatni, sokszor kelt. Magànak àllìtja be a napirendet, kèsőbb kel ès fekszik.

2022. aug. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze. Attól kezdve, hogy átszokott az 1 alvásra, 5 éves koráig 12-15-ig aludt. Nem volt azért ez olyan jó...
2022. aug. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"N.ektek megvan a napirend/alvásrend 2.5 évesen?"

Mi már már túl vagyunk a 2.5 éven. Ha te még nem, illegálisan regisztráltál. :)

2023. ápr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!